Qix

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Qix
Розробник
Видавець
Дата випуску
Жанр Action
Вікові
рейтинги
ACB: G
ESRB: E
PEGI: 3
Платформа Atari 5200, Amiga, Nintendo Entertainment System, Commodore 64, Q1282269? і Game Boy
Керування Шаблон:Vgplayers
Тип корпусу Шаблон:Cabinettype
Дисплей вертикальний, растровий, стандартна роздільність: 256x240

Qix (яп. クイックス Kuikkusu?)аркадна гра, випущена Taito America Corporation в 1981 році.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Метою Qix є обгородити або «захопити» більшу частину ігрового поля. На початку кожного рівня ігрове поле являє собою великий, пустий прямокутник, який містить Qix — схожу на палицю істоту, яка здійснює плавні, але непередбачуванні рухи в межах прямокутника.

Гравець керує невеликим ромбовидним маркером, який може рухатись по краях прямокутника, і має на меті захопити як можна більшу частину екрана шляхом малювання Stix. Коли гравець замикає фігуру, захоплена область (визначається як сторона «Stix» протилежна до тієї, де знаходится Qix) приєднується до краю поля, а гравцю даються очки. Щоб пройти рівень, гравець повинен захопити більшу частину ігрового поля (гра постачалась з вимогою добитися 75 % заповнення, але оператор міг змінити це значення в межах від 50 до 90 %).

Маркер гравця міг рухатися з двома різними швидкостями; області, зафарбовані на повільній швидкості, приносять вдвоє більше очків.

У гравця обмежена кількість життів. Життя втрачається, якщо Qix торкається лінії Stix в процесі її малювання, або якщо гравець торкається Sparx — ворогів, які рухаються по всіх краях ігрового поля, за виключенням незавершеного Stix. Крім того, Fuse з’являється, якщо маркер зупиняється під час малювання Stix, і зникає, коли гравець починає рухатися знову. Гравець не має ніяких засобів захисту і, таким чином, від всіх ворогів треба втікти.

У верхній частині екрану ведеться зворотний відлік часу до появи додаткових Sparx і мутації всіх Sparx в Super-Sparx, які можуть переслідувати гравця і вздовж незавершених линій Stix.

Після того, як гравець завершує два рівня, складність зростає. На ігровому полі з’являється кілька Qix и Sparx, швидкість збільшується, а врешті решт звичайні Sparx більше не з’являються, залишається лише супер-версія. На рівнях з кількома Qix, гравець може завершити рівень, намалювавши Stix, який розділяє ігрове поле на дві області, кожна з яких містить Qix, що приносить йому бонусні очки.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Qix

Категория:Компьютерні ігри 1981 року Категория:Аркадні ігрові автомати Категория:Ігри для 8-бітного сімейства Atari Категория:Компьютерні ігри жанру Action Категория:Ігри для мобільних телефонів Категория:Ігри для NES Категория:Ігри Taito Категория:Ігри для Amiga Категория:Ігри для Apple IIGS Категория:Ігри для Atari 5200 Категория:Ігри для Atari Lynx Категория:Ігри для Commodore 64 Категория:Ігри для Game Boy Категория:Ігри для Virtual Console Категория:Комп’ютерні ігри, розроблені в Японії Категория: Комп’ютерні ігри з двовимірною графікою