Equinox Desktop Environment

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Equinox Desktop Environment (EDE)
EDElogo.svg
102shot xft1.pngEquinox Desktop Environment
Тип стільниця
Розробник Sanel Zukan, Vedran Ljubovic
Стабільний випуск 2.1 (18 червня 2014; 1465 днів тому)
Операційна система Unix-like
GNU фреймворк FLTK
Написано на C++ (FLTK)
Ліцензія GPL (EDE) та
LGPL (edelib)[1]
www.equinox-project.org

Equinox Desktop Environment (EDE) у Вікісховищі?

Equinox Desktop Environment (EDE) — мінімалістське стільничне оточення, побудоване з використанням набору графічних інструментів FLTK. EDE відрізняється класичним підходом до реалізації настільного оточення (робочий стіл і панель з меню, списком відкритих застосунків і системним треєм), забезпечуючи при цьому максимальну швидкість роботи і чутливість компонентів інтерфейсу в поєднанні з мінімальним споживанням ресурсів. Цілі проекту стосуються розвитку тільки компонентів, безпосередньо пов'язаних з робочим столом, без дублювання створення додаткових програм і утиліт, таких як файловий менеджер або браузер.

Код EDE написаний на мові C++ і поширюється під ліцензією GPLv2, допоміжна бібліотека edelib поставляється під ліцензією LGPLv2. Підтримується робота в більшості Unix-подібних систем, включаючи Linux, *BSD, Solaris і Minix.

У версіях гілки 1.x використовувався тулкіт eFLTK, але з версії 2.0 проведений відхід від eFLTK на користь стандартного FLTK. Типові функції винесені в окрему власну бібліотеку проекту edelib, яку можна використовувати в інших проектах, не пов'язаних з EDE.[2] edelib містить функціональність для створення вікон, збереження конфігурації програми, комунікацій через D-Bus, завантаження тем іконок тощо.[3] Як віконний менеджер використовується pekwm. Підтримуються стандарти freedesktop.org, в тому числі специфікацій, що визначають роботу з системним меню, завантаження піктограм, читання наборів піктограм і взаємодія з іншими тулкітами. У поставку включений демон відправлення повідомлень з можливістю виведення спливаючих повідомлень.

EDE не такий поширений у дистрибутивах Linux як інші робочі оточення, такі як KDE, GNOME чи Xfce. Він доступний як опціональний пакунок для MINIX 3.[4] Проте, EDE доступний у Mandriva Linux від його версії 2009.0.

Виноски[ред.ред. код]

  1. About EDE project. Архів оригіналу за 2013-08-14. Процитовано 2012-05-20. 
  2. EDE news archive. Архів оригіналу за 2013-08-14. Процитовано 2012-05-20. 
  3. edelib development HowTo. Процитовано 2008-10-26.  [недоступне посилання з 01.09.2010]
  4. Minix 3 Window Managers. Процитовано 2008-07-22.  [недоступне посилання з 01.09.2010]

Посилання[ред.ред. код]