OpenBSD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OpenBSD
Паффі, символ OpenBSD.
Openbsd61 desktop.png
«Free, Functional & Secure»
Розробник The OpenBSD Project
Родина ОС BSD
Стан проєкту активний
Модель коду Відкрите програмне забезпечення
Початковий випуск 18 жовтня 1995[1]
Останній стабільний випуск 6.0/ 1 вересня, 2016; 3 роки тому (2016-09-01)
Менеджер пакунків OpenBSD package tools та дерево портів
Платформи, що підтримуються AMD64, Alpha, i386, MIPS64, 68000, PowerPC, SPARC64, ARM та інші[2]
Тип ядра монолітне
Інтерфейс Модифікований pdksh, FVWM 2.2.5 для X11
Ліцензія Ліцензія ISC[3]
Веб-сайт www.openbsd.org

CMNS: OpenBSD у Вікісховищі

OpenBSD — Юнікс-подібна операційна система, що бере своє коріння із Berkeley Software Distribution (BSD), варіанта Юнікс, створеного в Університеті Берклі, Каліфорнія. При розвитку OpenBSD основна увага приділяється переносимості (підтримується 21 апаратна платформа), стандартизації, коректній роботі, активній безпеці і інтегрованим криптографічним засобам.

Крім безпосередньо операційної системи, проект OpenBSD відомий своїми компонентами, які набули поширення в інших системах і зарекомендували себе як одні з найбезпечніших і якісних рішень. Серед них: OpenSSH, пакетний фільтр PF, демони маршрутизації OpenBGPD і OpenOSPFD, NTP-сервер OpenNTPD, поштовий сервер OpenSMTPD, мультиплексор текстового терміналу (аналог GNU screen) tmux, демон identd з реалізацією протоколу IDENT, BSDL-альтернатива пакету GNU groff — mandoc, протокол для організації відмовостійких систем CARP (Common Address Redundancy Protocol).

Історія[ред. | ред. код]

Наприкінці 1995-го року, Тео де Раадт, один з засновників проєкту NetBSD і один з його головних розробників, після конфлікту з іншими розробниками, який призвів до втрати ним прав комітера (тобто прав безпосередньо вносити зміни до програмного коду), заснував свій власний проект операційної системи, названої OpenBSD, на базі коду тодішньої поточної версії (1.0) NetBSD.

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав
Copyright.svg

Текст, який раніше перебував на цій сторінці, запідозрений у порушенні авторських прав через те, що є дослівним перекладом з таких джерел:

https://life-prog.ru/view_unix.php?id=18Тому, хто поставив цей шаблон:
на сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, чи додав текст з порушенням авторського права, варто додати повідомлення {{subst:Nothanks tr|OpenBSD|url=https://life-prog.ru/view_unix.php?id=18 }} --~~~~.


Увага До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Додержуйтеся вказівок нижче.

  1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
  2. Залиште все як є, і тоді стаття буде вилучена.

У випадку, якщо новий текст написаний не буде, ця стаття буде вилучена через тиждень після появи цього попередження. (Детальніше див. документацію шаблону.)

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, включаючи дослівний переклад, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачі, які додають до Вікіпедії такі матеріали, можуть бути тимчасово позбавлені права редагувати статті.

Незважаючи ні на що, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]