OpenBSD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OpenBSD
Паффі, символ OpenBSD.
OpenBSD 7.0 fvwm screenshot.png
«Free, Functional & Secure»
Розробник The OpenBSD Project
Родина ОС BSD
Стан проєкту активний
Модель коду Відкрите програмне забезпечення
Початковий випуск 18 жовтня 1995[1]
Останній стабільний випуск 6.0/ 1 вересня 2016; 5 років тому (2016-09-01)
Менеджер пакунків OpenBSD package tools та дерево портів
Платформи, що підтримуються AMD64, Alpha, i386, MIPS64, 68000, PowerPC, SPARC64, ARM та інші[2]
Тип ядра монолітне
Інтерфейс Модифікований pdksh, FVWM 2.2.5 для X11
Ліцензія Ліцензія ISC[3]
Вебсайт www.openbsd.org

CMNS: OpenBSD у Вікісховищі

OpenBSD — UNIX-подібна операційна система, що бере своє коріння із Berkeley Software Distribution (BSD), варіанта UNIX, створеного в Університеті Берклі, Каліфорнія. При розвитку OpenBSD основна увага приділяється переносимості (підтримується 21 апаратна платформа), стандартизації, коректній роботі, активній безпеці й інтегрованим криптографічним засобам.

Крім безпосередньо операційної системи, проєкт OpenBSD відомий своїми компонентами, які набули поширення в інших системах і зарекомендували себе як одні з найбезпечніших і якісних рішень. Серед них: OpenSSH, пакетний фільтр PF, демони маршрутизації OpenBGPD і OpenOSPFD, NTP-сервер OpenNTPD, поштовий сервер OpenSMTPD, мультиплексор текстового термінала (аналог GNU screen) tmux, демон identd з реалізацією протоколу IDENT, BSDL-альтернатива пакета GNU groff — mandoc, протокол для організації відмовостійких систем CARP (Common Address Redundancy Protocol).

Історія[ред. | ред. код]

Наприкінці 1995 року, Тео де Раадт, один з засновників проєкту NetBSD і один з його головних розробників, після конфлікту з іншими розробниками, який призвів до втрати ним прав комітера (тобто прав безпосередньо вносити зміни до програмного коду), заснував свій власний проєкт операційної системи, названої OpenBSD, на базі коду тодішньої поточної версії (1.0) NetBSD.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]