Sumitomo Group

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sumitomo Group
住友グループ
Тип бізнес-підприємство
Галузь конгломерат компаній
Засновано 1630
Засновник(и) Сумітомо Масатомо
Штаб-квартира Японія
Сайт sumitomo.gr.jp

CMNS: Sumitomo Group на Вікісховищі

Sumitomo Group (яп. 住友グループ) — одна з найбільших японських кейрецу. До групи входять компанії фінансового сектора, машинобудування, електротехнічної промисловості, чорної і кольорової металургії та багато інших.

Історія[ред. | ред. код]

Заснування компанії відносять до 1630 року, коли Масатомо Сумітомо відкрив магазин з продажу ліків і книг. Засновник компанії написав книгу «Мондзюін сіігакі», в якій формулює основні правила ведення бізнесу, засновані на вченні буддизму. Основною думкою роботи є те, що ні до чого не можна ставитися легковажно, а необхідно проявляти турботу і повагу.[1] Однак, дійсно відомою компанію зробила мідь. Чоловік сестри засновника компанії Ріемон Сога винайшов нову технологію виплавки міді, а його старший син Томомоті Сумітомо запровадив цю технологію на кількох підприємствах. З цього моменту Осака, в якій розташовувалося підприємство Sumitomo, стає важливим центром виробництва міді в Японії. З цього часу компанія починає диверсифікацію бізнесу: фінанси, логістика та багато іншого. Це було обумовлено тим, що мідь, як основний продукт компанії, реалізовувалася за бартерними схемами, у результаті Томомоті був змушений стати трейдером, реалізуючи патоку, текстиль, цукор і навіть наркотики, на які обмінювалася мідь.[2]

В епоху реставрації Мейдзі, компанія придбала імпортні технології та обладнання для виробництва міді. У результаті, до кінця XIX століття компанія займала лідируючі позиції в країні з видобутку мідної руди і виплавки міді. У цей період Sumitomo набуває всі риси класичного дзайбацу.

Після Другої світової війни дзайбацу були скасовані. У результаті цього процесу утворюється Sumitomo Group в її нинішньому вигляді. Кожна компанія групи незалежно веде бізнес у своїй галузі, але зберігають корпоративну філософію викладену засновником компанії в «Мондзюін сіігакі».

Компанії[ред. | ред. код]

Список компаній що входять до кейрецу Sumitomo Group[3]:

Музей Sumitomo[ред. | ред. код]

Музей Sumitomo Collection розташований в Кіото. У ньому представлені китайські вироби з бронзи.[4]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]