Sumitomo Group

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sumitomo Group
Типхолдинг
Галузьконгломерат
Засновано1630
Засновник(и)Sumitomo Masatomod
Штаб-квартираChūō-kud
Дочірні компаніїNEC
sumitomo.gr.jp(яп.)
sumitomo.gr.jp/english/(англ.)
CMNS: Sumitomo Group у Вікісховищі

Сумітомо (англ. Sumitomo Group, яп. 住友グループ) — одна з найбільших японських кейрецу. До групи входять компанії фінансового сектора, машинобудування, електротехнічної промисловості, чорної і кольорової металургії та багато інших.

Історія

[ред. | ред. код]

Заснування компанії відносять до 1630, коли Масатомо Сумітомо відкрив магазин з продажу ліків і книг. Засновник компанії написав книгу «Мондзюін сіігакі», в якій формулює основні правила ведення бізнесу, засновані на вченні буддизму. Основною думкою роботи є те, що ні до чого не можна ставитися легковажно, а необхідно проявляти турботу і повагу.[1] Однак, дійсно відомою компанію зробила мідь. Чоловік сестри засновника компанії Ріемон Сога винайшов нову технологію виплавки міді, а його старший син Томомоті Сумітомо запровадив цю технологію на кількох підприємствах. З цього моменту Осака, в якій розташовувалося підприємство Sumitomo, стає важливим центром виробництва міді в Японії. З цього часу компанія починає диверсифікацію бізнесу: фінанси, логістика та багато іншого. Це було обумовлено тим, що мідь, як основний продукт компанії, реалізовувалася за бартерними схемами, у результаті Томомоті був змушений стати трейдером, реалізуючи патоку, текстиль, цукор і навіть наркотики, на які обмінювалася мідь.[2]

В епоху реставрації Мейдзі, компанія придбала імпортні технології та обладнання для виробництва міді. У результаті, до кінця XIX століття компанія займала лідируючі позиції в країні з видобутку мідної руди і виплавки міді. У цей період Sumitomo набуває всі риси класичного дзайбацу.

Після Другої світової війни дзайбацу були скасовані. У результаті цього процесу утворюється Sumitomo Group в її нинішньому вигляді. Кожна компанія групи незалежно веде бізнес у своїй галузі, але зберігають корпоративну філософію викладену засновником компанії в «Мондзюін сіігакі».

Компанії

[ред. | ред. код]

Список компаній що входять до кейрецу Sumitomo Group[3]:

Музей Sumitomo

[ред. | ред. код]

Музей Sumitomo Collection розташований в Кіото. У ньому представлені китайські вироби з бронзи.[4]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Monjuin Shiigaki. Архів оригіналу за 16 липня 2013. Процитовано 14 червня 2013.
  2. Історія компанії. Архів оригіналу за 15 липня 2013. Процитовано 14 червня 2013.
  3. Список компаній групи. Архів оригіналу за 12 березня 2012. Процитовано 14 червня 2013.
  4. Sumitomo Collection. Архів оригіналу за 17 липня 2013. Процитовано 14 червня 2013.

Посилання

[ред. | ред. код]