The Elder Scrolls: Arena

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
The Elder Scrolls: Arena
Elder Scrolls Arena Cover.jpg
Розробник Bethesda Softworks
Видавець Bethesda Softworks
Геймдизайнер Тед Пітерсон
Композитор Ерік Геберлінг
Частина серії The Elder Scrolls
Наступна гра серії The Elder Scrolls: Daggerfall
Дата випуску 1994
Версія 1.06 (floppy version)
Жанр(и) Action RPG, відкритий світ
Платформа DOS
Рушій гри Raycast
Режим гри Одиночна гра
Носій CD-ROM, дискета, безкоштовне офіційне завантаження
Сайт elderscrolls.com/arena/

The Elder Scrolls: Arena — це відеогра у жанрі Action RPG, яка є першою з серії The Elder Scrolls. Вона була розроблена та видана компанією Bethesda Softworks у 1994 році, для платформи MS-DOS. У 2004 році, на честь десятиріччя серії, гра стала доступною для безкоштовного завантаження.[1]

Сюжет[ред.ред. код]

Імператор Уріель Септим VII був захоплений у полон Імперським Бойовим магом Ягар Тарном, і знаходиться в іншому вимірі, в той час як маг, взявши його зовнішність, править Тамріелем. Дух помічниці мага Рії Сільмейн, яку той вбив під час перевороту, являється невідомому в'язню в імперській в'язниці, і допомагає йому втекти, в обмін на допомогу в знищенні Ягара, для чого потрібно зібрати вісім частин Посоха Хаосу. Фінальна битва відбудеться в Імперському Місті. По ходу гри, Рія буде з'являтися персонажу в снах для того, щоб повідомити приблизне місцезнаходження частин Посоха.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Гра відбувається з видом від першої особи, для атакування у ближньому бою необхідно робити жести мишкою. Магічний бій відбувається за допомогою меню з вибором заклинання, яке потім необхідно направити в ціль, тому він не такий зручний. Гравець може досліджувати як міста так і території за їх межами, маючи змогу знайти таверни, села, ферми, підземелля та інші місця. Також є можливість виконувати завдання для кількох гільдій.

Розробка[ред.ред. код]

Для компанії Bethesda, гра стала першою спробою створити рольову відеогру. Дизайнер Тед Пітерсон згадує: «Я пам'ятаю, як я розмовляв з хлопцями з SirTech, які в той час працювали над Wizardry: Crusaders of the Dark Savant, і вони сміялися над нашим бажанням зробити це».[2] Тед Петерсон тоді працював одним з дизайнерів над грою, яка тоді була відома просто як «Арена», «гладіаторська гра у середньовічному стилі».[2][3] На його думку, Джуліан Лефей та він були тими, хто «дійсно очолив ранню розробку серії».[2] Під час розробки Арени до команди приєднався Тод Говард, пізніше виконавчий продюсер четвертої гри серії Oblivion. Він відповідав за тестування CD-ROM версії гри.

Гра не планувалася складною RPG. Спочатку гравець мав подорожувати разом зі своє командою бійців і змагатися на аренах з іншими командами, інколи виконуючи побічні квести. Вже під час розробки ці побічні квести стали основою гри, витіснивши турнір команд.[2]

Видання[ред.ред. код]

Вперше гра побачила світ на компакт-дисках та дискетах, причому версія на дисках мала кращу якість голосів персонажів та відеоролики з тривимірною графікою. В кінці 1994 року було випущене видання «Delux Edition», яке складалося з оновленої до останнього патчу CD-ROM версії гри, килимка для мишки з мапою Тамріеля, та книги з підказками «Codex Scientia».

У 2004 році дискетна версія гри стала доступно для безкоштовного завантаження.

У 2005 році CD-ROM версія гри була видана обмеженим тиражем, у комплекті з програмою DOSBox, для запуску гри на сучасних комп'ютерах.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Bethesda Softworks celebrates Elder Scroll's 10th. GameSpot. 2007-04-07. Процитовано 2008-04-08. 
  2. а б в г Ted Peterson Interview I. Morrowind Italia. 2001-04-09. Архів оригіналу за 2013-07-22. Процитовано 2007-06-08. 
  3. Arena - Behind the Scenes. The Elder Scrolls 10th Anniversary. Bethesda Softworks. 2004. Процитовано 2007-06-08.