Uncyclopedia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Uncyclopedia
Логотип
Логотип
Посиланняuncyclopedia.com
КомерційнийНі
ТипСатира/Wiki
Мовидекілька мовd
ВласникWikia
АвторJonathan Huang і Stillwaters/Euniana
ЗапочаткованоСічень 2005
Рейтинг Alexa47 538[1]
Ліцензія контентуCC-BY-NC-SA[d]
CMNS: Uncyclopedia у Вікісховищі

Uncyclopedia (або Інциклопедія), «беззмістовна енциклопедія, яку кожен може редагувати» — сатиричний вебсайт-пародія Вікіпедії (хоча сама Uncyclopedia стверджує протилежне). Емблемою Uncyclopedia є порожня картоплина на ім'я Софія, пародія глобусу-логотипу Вікіпедії.

Оригінальна англійська назва Uncyclopedia містить цікавий каламбур, що набуває особливого сатиричного значення у парі з Encyclopedia: при трішки більш вільному читанні слова Encyclopedia його значення можна передати українським зацикло-педія, в той час як Uncyclopedia виклакає майже пряме сприйняття як розцикло-педія.

Історія

[ред. | ред. код]

Uncyclopedia було засновано у січні 2005 року, вона швидко переросла можливості свого першого провайдера. 26 травня 2005 року Анджела Бізлі, віце-президент компанії Wikia Inc., оголосила, що віднині Wikia хостуватиме Uncyclopedia, залишаючи незмінним її домен.

Усі матеріали Uncyclopedia розповсюджуються за ліцензією Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0. На січень 2008 року Uncyclopedia має приблизно 23000 статей.

Зміст

[ред. | ред. код]

Uncyclopedia містить посилання на багатьох реальних людей та на персонажів і події сучасної популярної культури. Особливо популярним жартом є вигадані цитати Оскара Вайлда, «мудрість якого торкається кожної можливої теми, іноді без взаємної згоди».

Інциклопедія

[ред. | ред. код]

Uncyclopedia Українська, Інциклопедія (inciklopedia.org) було засновано 11 жовтня 2007. Мемами Інциклопедії є Ктулху, Туркмен-Паша (анульований наймогутніший правитель), Нурсултан Назарбаєв (теперішній наймогутніший правитель) та Військо Польське (наймогутніша у світі сила). Інциклопедія має жартівливий та пародійний характер (до Вікіпедії), а також націоналістичну побудову.

Зовнішні посилання

[ред. | ред. код]
  1. Alexa.com — 1996.