You Are Empty

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
You Are Empty

Буфер обмена01.jpg

Розробник «Mandel ArtPlains»
«Digital Spray Studios»
Видавець Росія 1C
Flag of the United States.svg|border Atari
Дата випуску 27 жовтня 2006
Жанр(и) Шутер від першої особи, Survival horror
Платформа Microsoft Windows
Рушій гри DS Engine 2.0
Режим гри одиночна гра

You Are Empty — шутер від першої особи, розроблений київськими компаніями Mandel ArtPlains та Digital Spray Studios. Ця гра — дебютний проект компаній.

Обкладинка диска з грою

Сюжет[ред.ред. код]

Події гри розгортаються на початку 50-х років XX ст. в Радянському Союзі, в останні роки правління Сталіна, у вигаданому безіменному місті. Головний герой — ймовірно, військовий чи представник НКВС або МДБ. На початку гри він приходить на службу на один з заводів міста. За його спиною у цей час відбувається важлива дія, яка гравцю поки що не важлива — Головний Вчений передає таємничу червону папку якомусь радянському високопосадовцю.

Повертаючись додому, головний герой потрапляє під вантажівку і опиняється «у комі». Коли, після довгого часу, він прокидається у лікарні, то бачить, що з містом щось не так — жителі перетворилися у зомбі-мутантів, які хочуть його вбити (також, мутанти воюють і між собою). Протягом усієї гри головний герой бродить спустошеними вулицями міста і, крім бажання вижити, він хоче з'ясувати, що сталося. Збираючи передсмертні записи жителів міста, слухаючи розповіді тих, що вижили, переглядаючи відеоплівки, при цьому відстрілюючись від монстрів, головний герой поступово вибудовує картину минулого.

Виявилося, що СРСР був не таким відсталим у науці, як здавалося. Радянське державне керівництво вирішило побудувати «ідеальний комунізм» за допомогою спеціального вірусу, розробленого на його замовлення Головним Вченим. Цей вірус (так планувалось) мав би зробити людину значно розумнішою (могла б за лічені секунди розв'язати найскладніші математичні задачі) і працездатною. Проведення експерименту на людях вирішили провести в межах цілого міста, саме того, де жив головний герой. На початку гри Головним Вченим передавалась червона папка, де, схоже, були інструкції і плани на проведення розробленого ним експерименту. Щоб виконати цей експеримент, у центрі міста було побудовано величезний пам'ятник у вигляді колони з радянською зіркою нагорі («Радянська Зірка»). Ніхто з цивільних жителів міста не знав, що саме цей пам'ятник є спеціальною антеною, яка стане джерелом імпульсу, який накриє все місто і розповсюдить вірус. Експеримент провели, але вірус подіяв не так, як хотіло радянське керівництво. Більшість людей у місті загинули, решта — перетворилися на зомбі. Вірус не вплинув на головного героя, бо той на момент експерименту був «у комі». Так само вірусом не зачепило деяких жителів міста. Виявилося, що Головний Вчений навмисно провів експеримент по-своєму. Головний Герой згодом дізнається, що Вчений був не простою людиною. Ще в дитинстві він проявляв властивості телепатії і міг загіпнотизувати та підкорити собі інших людей або тварин. Експеримент (так звана «Велика Трансформація») мав би збільшити гіпнотизуючі сили Вченого у сотні разів і, таким чином, він зміг би отримати контроль над «новим суспільством».

У кінці гри головний герой добирається до «Радянської Зірки», де знаходить Головного Вченого, який вже перетворився на кіборга, приєднаного до механізмів, якими він за допомогою телепатії керує людьми-мутантами. Вчений пропонує головному герою вибір: використати енергію «антени», стати на місце вченого і керувати новою расою «надлюдей» або повернутися на машині часу, яка розташована перед ним, в минуле і не допустити проведення експерименту. Герой вибирає останнє. Повернувшись у той самий день, що на початку гри, він вбиває Вченого і експеримент не відбувається. На нього тут же накидуються інші солдати і, мабуть, забивають Головного Героя до смерті…

У фіналі ідуть документальні фільми і кадри, де показується коротка історія світу — з середини 50-х років до подій 11-го вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Ігровий світ[ред.ред. код]

Уся гра відбувається в межах одного міста та деяких його околиць. Місто повністю виглядає у радянському стилі — від вигляду будинків до прорадянської агітації у вигляді прапорів, плакатів і пам'ятників радянським діячам — Леніну і Сталіну. Як не дивно, місто створювалось розробниками по зовнішньому вигляду Києва і Москви. Ряд будівель (елеватор на Подолі, пам'ятник «Воз'єднанню»…) і вулиць (Андріївський узвіз, пасаж біля Хрещатика) списані з Києва. Серед визначних місць Москви в грі присутні Червона площа, Московський державний університет ім. Ломоносова і таке інше.

Геймплей[ред.ред. код]

В плані ігрового процесу гра, по суті, являє собою класичний коридорний шутер від першої особи в стилі таких ігор, як Doom, Wolfenstein та інших. Проходження лінійне з можливістю знаходження секретних схованок.

Ролики[ред.ред. код]

Усього в грі є 7 роликів, зроблених в стилі нуар і андерграунд, що робить їх унікальними, оскільки подібного в ігроіндустрії ще не застосовували. Для їх створення використовувалися документальні фільми часів Радянського Союзу, а також деякі сучасні документальні кадри. Більшість роликів є такою собі історією життя Головного Вченого: його дитячі, шкільні, інститутські, зрілі роки.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • В Україні та Росії гра вийшла 27 жовтня 2006 року (видавець — компанія 1С Мультимедіа).

У Польщі — 13 квітня 2007 року. У США — у жовтні 2007 року (видавець — компанія Atari).

  • Вперше гра була анонсована у 2003 році на виставці КРІ. Тоді ж на виставці був представлений ще один український проект — Вівісектор: Звір усередині
  • Персоніфікація Головного Героя (ім'я, точний рід занять і таке інше) відсутня. Обличчя його також жодного разу в грі не видно, хоча у вступному фільмі, коли Головного Героя збиває вантажівка, буквально півсекунди частково видно його обличчя.
  • Зовнішній вигляд Міста моделювався з реальних будівель та вулиць Києва і Москви.
  • Сам Йосип Сталін є одним з другорядних персонажів гри — Головний Вчений, під час приїзду диктатора в Місто, бере його під гіпнотичний контроль для реалізації власних планів.
  • Саундтрек до гри створював український композитор Дмитро Д'яченко, відомий також створенням саундтреків до ігор «Завоювання Америки», «Xenus» та інших. Диск із записаним саундтреком вийшов лише у польських виданнях.

Реакція на гру[ред.ред. код]

Згідно з західних даних, реакція на гру була здебільшого негативною. Видання «Gamespot» і «IGN» висунули вердикт «Це єдина спроба створити Радянську Росію 1950-х, яка вийшла гіршою за рельність». Однак на території СНД гра отримала немало позитивних відгуків, наприклад, від видань «OGL.RU», «Найкращі комп'ютерні ігри» та інших. В Америці високо оцінило гру видання Gaming Nexus.

Найбільших похвал гра здобула завдяки зовні пристойній графіці, неперевершеній атмосфері, оригінальному сюжету та музичному виконанню. Негативної критики зазнали надто класичний геймплей та велика кількість помилок, якими гра страждала вже на момент виходу. Вони зв'язані передусім з її запуском — на великій кількості комп'ютерів гра не хотіла запускатися, або запускалась з проблемами. Цю помилку не змогли до кінця виправити навіть випущені патчі. Це призвело до різко негативної критики.

Посилання[ред.ред. код]