Антонін Сохор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антонін Сохор
Antonín Sochor
Народження16 липня 1914(1914-07-16)[1][2]
м. Духцов, Богемське королівство, Австро-Угорщина Австро-Угорщина
тепер Чехія
Смерть16 серпня 1950(1950-08-16)[1][2] (36 років)
Яблонне-в-Под'єштеді[2]
ПохованняДобржишd, Stohánekd і Ольшанський цвинтар[3]
КраїнаЧехословаччина Чехословаччина
ПриналежністьЗбройні сили Чехословаччини
Рід військпіхота
ПартіяКомуністична партія Чехословаччини
Членскаутинг
Званняпідполковник
Війни / битвиДруга світова війна
Нагороди
Герой Радянського Союзу
орден Леніна орден Червоного Прапора медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.» медаль «За визволення Праги» орден Зірки Румунії орден Білого лева Virtuti Militari срібний хрест ордена Virtuti Militari Орден «За заслуги перед народом» Medal "For Bravery Before the Enemy" Medal "In Commemoration of the Battle of Dukla Pass" Воєнний хрест Order of the Slovak National Uprising Commemorative medals of the Czechoslovak army abroad

Антонін Со́хор (чеськ. Antonín Sochor, 16 липня 1914(19140716),м. Духцов — 16 серпня 1950) — чехословацький військовослужбовець, підполковник. Герой Радянського Союзу (21 грудня 1943).

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився в м. Духцов (нині місто в Чехії). Закінчив військове училище. Після окупації Чехословаччини гітлерівськими військами (березень 1939) нелегально виїхав до Польщі (1939), звідти — до СРСР, де 1942 вступив до 1-го Чехословацького окремого батальйону (командир — Л. Свобода), що формувався в СРСР (пізніше — 1-ша Чехословацька окрема бригада в СРСР, і зрештою — 1-й Чехословацький армійський корпус в СРСР). Відзначився в бою за с. Соколів (нині с. Соколове Зміївського р-ну Харківської обл.), де 1-ша рота 1-го Чехословацького окремого батальйону спільно з радянськими військами вступила вперше в бій. Отримав поранення, але командував бійцями. За дії під Соколовим нагороджений орденом Червоного Прапора. У боях за Київ командував ротою автоматників танкового батальйону 1-ї Чехословацької окремої бригади, відзначився у вуличних боях та був удостоєний звання Героя Радянського Союзу. В боях на Дуклинському перевалі командував батальйоном автоматників, в одному з них — тяжко поранений. Після війни закінчив військову академію.

Загинув у автомобільній катастрофі.

Пам'ять

[ред. | ред. код]

Джерела та література

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Czech National Authority Database
  2. а б в The Fine Art Archive — 2003.
  3. BillionGraves — 2011.