Грецьке православ'я

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Візантійський орел — символ Грецької православної церкви
Можливо, Ви шукали статтю Елладська православна церква

Грецьке православ'я, Грецька православна церква (грец. Ελληνική Ορθόδοξη Εκκλησία) посилається на кілька автокефальних церков[1][2][3] в рамках ширшої гілки східного православного християнства, яка має загальні культурні традиції та літургії якої традиційно проводяться койне[4], оригінальній мові Нового Заповіту[5].

Історично термін «Грецька православна церква» використовували на позначення усіх східно-православних церков, оскільки «грецька» у цьому контексті вживали для підкреслення спадковості від Візантійської імперії. Адже впродовж 8 століть християнської історії більшість великих інтелектуальних, культурних та соціальних тенденцій в християнській церкві відбулися в рамках імперії чи у сфері її впливу. Отже, більша частина традицій і практики церкви Константинополя була прийнята усіма православними церквами, і нині деякі європейські помісні православні церкви в офіційній своїй назві використовують «Грецька». Румунська та слов'янські церкви відмовились від цієї традиції у XIX–XX століттях.

Грецькі православні церкви

[ред. | ред. код]

До цього списку також можна додати автокефальну Православну церкву Албанії, оскільки в ній дуже сильні грецькі традиції і вона в даний момент очолюється архієпископом-греком.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Demetrios Constantelos, Understanding the Greek Orthodox Church, Holy Cross Orthodox Press 3rd edition (March 28, 2005)
  2. L. Rushton, Doves and magpies: village women in the Greek Orthodox Church Women's religious experience, Croom Helm, 1983
  3. Paul Yuzyk, The Українська грецька православна церква в Канаді, 1918-1951, University of Ottawa Press, 1981
  4. Demetrios Constantelos, The Greek Orthodox Church: faith, history, and practice, Seabury Press, 1967
  5. Daniel B. Wallace: Greek Grammar Beyond the Basics: An Exegetical Syntax of the New Testament, page 12,. Архів оригіналу за 17 червня 2013. Процитовано 12 травня 2009. Zondervan, 1997.