Кадань
Місто
Кадань
Kadaň
Координати 50°22′34″ пн. ш. 13°16′17″ сх. д. / 50.37608553522° пн. ш. 13.271397346217° сх. д.
|
Кадань (чеськ. Kadaň) — місто в Чехії, входить до округа Хомутов (регіон Устецький край). Місто розташоване на березі річки Огрже, неподалік від водосховища Нехраніце, між Крушними і Доуповськими горами на 6 км на схід від міста Клаштерець-над-Огржим.
Перша письмова згадка про місто датована 1183 роком, коли Госпітальєри побудували тут храм св. Іоанна Хрестителя. У XIII столітті, під час локаційних дій Пржемисла Отакара II, тут було побудовано місто з фортецею і монастирем, яке отримало звання королівського міста[4]. У 1362 році в місті була велика пожежа, після якого місто відновилося завдяки Карлу IV. Карл IV дав місту право самоврядування.
У 1618 році римо-католицькі костели Кадані були розграбовані під час повстання, яке потім було придушене. Місто дуже сильно постраждало під час Тридцятилітньої війни. В кінці XVIII століття місто було знову забудовано за наказом Марії Терезії.[4]
У 1803 — 1823 роках в Кадані працювала гімназія (на місці францисканського монастиря). У XIX столітті місто активно розвивалося: тут почали видобувати буре вугілля, розвивалося вишивання.[4] У 1904 році в місто була проведена залізниця, що сполучає його з Прагою.
У 1918 році утворилася Чехословаччина, але оскільки на території Чехії проживало багато етнічних німців, вони були незадоволені створенням нової країни. Це не обійшло стороною і Кадань, яка оголосила себе частиною німецької Богемії . Почалися заворушення, і в 1919 році уряд оголосив в Кадані військовий стан. У 1938 році, згідно з Мюнхенською угодою, Судетська область, до якої увійшла Кадань, була передана Німеччині.[5] В результаті чеське населення було депортоване з міста. Ті, хто залишилися, були пригноблені, була спалена єврейська синагога.[4] Після Другої світової війни з міста були депортовані німці, на місце яких прийшли чехи, які не мали коренів у цьому краї.
У 1950-х роках місто активно забудовувався житловими будівлями, в результаті чого були запущені пам'ятки, проте з 1990 року історичний центр був реставрований.
- Каданський замок
- Францисканський монастир Чотирнадцяти святих помічників — Був побудований у XV столітті, за часів Яна Гісшетйнського з Лобковиць. Знаходиться біля підніжжя гори Стражіште.[6] На сьогоднішній день будівля монастиря служить державному архіву.
- Міська ратуша — готичний будинок XIV — XV століть з каплицею і вежею з куполом.
- Чумний стовп (Колона Св. Трійці) — побудований у 1753 — 55 роках в стилі бароко. Колона прикрашена зображеннями святих на чолі зі Святою Трійцею.
- Костел Вознесіння Св. Хреста — готичний храм XIII століття, який у XVII столітті був перебудований в стиль бароко.[4]
- Костел Св. Анни — храм побудований в XVI столітті. Був зруйнований пожежею в 1786 році, відновлений через 20 років.
На цьому місці має відображатися графік чи діаграма, однак з технічних причин його відображення наразі вимкнено. Будь ласка, не видаляйте код, який викликає це повідомлення. Розробники вже працюють для того, щоби відновити штатне функціонування цього графіка або діаграми. |
|