Рудні гори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фізична карта Рудних гір

Рудні гори (нім. Erzgebirge, чеськ. Krušné hory) — гори на межі Чехії та Німеччини. Лежать на пограниччі Саксонії та Богемії (Німеччини та Північно-Західної Чехії). Охоплюють систему гірських хребтів у прикордонному районі Німеччини і Чехії. Довжина Рудних гір становить близько 150 км, висота до 1244 м (г. Клиновець). Наявні родовища руд вольфраму, олова, бісмуту, цинку, урану, термальні води, мінеральні джерела.

Історія розробки корисних копалин[ред.ред. код]

Видобуток руд ведеться давно. Перші згадки про видобуток олова і срібла в районі м. Фрайберґ належать до 1168. Розробка олово-рудного родовища Альтенберґ велася з 1440.

Відмічають близьке в часі опанування гірниками як їх західної (саксонської) частини, так і східної (чеської) Рудних гір.

Традиції[ред.ред. код]

Рудні гори відомі своїми народними промислами, особливо різьбленням по дереву та виготовленням іграшок (лускунчиків) та традиційних різдвяних прикрас: різдвяних пірамід, вертепів, фігурок ангелів тощо.

Див. також[ред.ред. код]

інше

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York : Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Література[ред.ред. код]