Сосновський район (Челябінська область)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сосновський район

рос. Сосновский район

Герб Прапор
Муніципальне утворення:
муніципальний район
село Долгодеревенське
Країна Росія Росія
Область Челябінська область
Номерний знак 74, 174
Офіційна мова російська
Населення
 - повне 65 867
 - густота 31,19
Площа
 - повна 2112 км²
Часовий пояс MSK+2 (UTC+5)
Дата заснування 1934
Голова районної
адміністрації
Котов Володимир Петрович
Вебсайт офіційний сайт адміністрації (рос.)

Мапа
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Сосновський район

Сосновський район — муніципальне утворення в Челябінській області Росії.

Адміністративний центр — село Долгодеревенське.

Географія

[ред. | ред. код]

Територія району — 2112 тис. Км². район примикає із заходу і півночі до Челябінська.

Територія рівнинна, перепад висот не перевищує 150 метрів: Чишминські болота (186 м), долина р. Міас в районі с. Високий (313 м). Різноманітність корисних копалин невелика: піски, глини і граніти.

З численних озер Сосновського району п'ять популярні як місця відпочинку, на семи водоймах ведеться промислове зарибнення та понад десять слугують мисливськими угіддями.

Історія

[ред. | ред. код]

Сосновський район, утворений у січні 1924 року під ім'ям Челябінського. У червні 1930 включений до складу Челябінська, однак продовжував існувати як територіальна спільність сільрад, підпорядкованих міськраді.

У березня 1934 року Оргкомітет Рад Челябінської області ухвалив рішення про виділення Челябінського району, вже через кілька днів був обраний райвиконком. 20 грудня 1934 ВЦВК РРФСР затвердив рішення оргкомітету, але з суттєвою поправкою: адміністративний центр переносився з Челябінська в селище Соснівка, район перейменовувався Сосновський.

Економіка

[ред. | ред. код]

Площа сільгоспугідь — 1259000 гектарів. Землі лісового фонду становлять 56300 гектарів

Економіка Сосновського району в даний час розвивається в основному, у двох напрямках: промислове виробництво (ВАТ «Макфа», МГ ЧЛПУ «Уралтрансгаз», РСП-15) і сільське господарство (ТОВ «Равіс», фермерські господарства, СВК «Росія» та інші). Поряд з традиційними Сосновський підприємствами на території відкрито низку нових виробництв: випускають продукцію заводи «Минплита» п. Федорівка і «Технополіс», популярні на Південному Уралі мінеральні води «Полетаєвська» і «Люкс-вода», користується попитом камінь ТОВ «Граніт-сервіс». Роль малого бізнесу економічно невелика, але ці підприємства мають соціальну значимість. Завдяки їм вирішуються питання транспортного сполучення між населеними пунктами (Соснівське АТМ-М), здійснюється переробка сільгосппродукції (ТОВ «Лазурний», ТОВ «Продсервіс», ХК «Тандем» та ін.), Ведеться управління житловим та муніципальним фондами (ТОВ «Сосновськжитлкомхоз»), а також надаються різні послуги населенню.

На території району є одне з найбільших у світі родовищ мідно-порфірових руд — ​​родовище «Томінське»[1].

Примітки

[ред. | ред. код]