Євгеніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Євгеніка (від грец. ευγενες - «хорошого роду», «породистий») — практика, спрямована на створення кращої породи людей. Термін "євгеніка" запропонував англійський вчений Френсіс Гальтон. Вона була дуже поширена у ХХ столітті, зокрема у Радянському Союзі, Нацистській Німеччині.

Види євгеніки[ред.ред. код]

Дерево Євгеніки

Розрізняють євгеніку позитивну і негативну.

Негативна євгеніка спрямована на фізичне знищення (вбивство) наступних поколінь людей з метою повної ліквідації «фізичних недоліків», що присутні в їхніх предків.

Позитивна євгеніка ставить своїм завданням розвивати позитивні фізіологічні риси в наступних поколіннях, що відсутні в їх попередниках.

Застосування євгеніки[ред.ред. код]

Через те, що в нацистській Німеччині євгеніка була проголошена державною доктриною (і проблема невідповідності «арійським» стандартам розв’язувалась убивством), євгеніка почала асоціюватись із фашистською ідеологією.

Однак початково євгеніка сприймалась як позитивне явище, гуманісти XVIII сторіччя розглядали цю практику як спосіб покращити тіло людини й уникнути страшних хвороб у майбутньому.

Елементи євгеніки також присутні в сучасному світі — це стосується практики планування сім'ї, а також, як до цього вдаються в деяких країнах західного світу, практика перевірки крові чоловіка і жінки, які мають намір укласти шлюб.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Зовнішні посилання[ред.ред. код]