Альфонс Марія де Ліґуорі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Liguori.jpg

Святий Альфо́нс Ліґуо́рі, (Alphonsus Maria de Liguori; *27 вересня 1696, Маріанелла — †1 серпня 1787, Пагані) — католицький єпископ, духовний письменник, теолог і засновник релігійного ордену Редемптористів. Канонізований в 1839 папою Григорієм XVI і визнаний Учителем Церкви.

Народився неподалік від Неаполя в родині командора королівського флоту. Як найстарший син, він був спадкоємцем маєтку і тому батьки ним особливо опікувалися. У 16-річному віці здобув подвійний докторат із цивільного й канонічного права і став одним з найвідоміших адвокатів Неаполя. Завдяки своєму розуму, красномовству й шляхетності він вигравав складні судові справи. Але кар'єра несподівано обірвалася через програний ним судовий процес. Розчарувавшись у всій правовій системі, Альфонс змінив свій спосіб життя і присвятив його проповідуванню Слова Божого. Також був поетом, музикантом, архітектором, живописцем, автором понад 100 книжок. Його твори значною мірою формували тогочасне релігійне мислення.

1732 року Альфонс де Лігуорі заснував Згромадження Редемптористів («redemptio» — визволення, відкуплення). На гербі Згромадження Редемптористів є напис: «Велике у Нього відкуплення», взятий зі 130 псалма.

Святий Альфонс – засновник редемптористів Альфонс Марія де Лігуорі народився 27 вересня 1696 року в містечку Маріанеллі неподалік Неаполя (Італія). Він був першою дитиною доволі великої аристократичної родини. Хлопець був надзвичайно інтелектуально обдарованим.

У домі Лігуорі початкове виховання дітей провадила мати. Щоранку всіх благословляла і веліла звертатися до Бога в молитві, а щовечора збирала навколо себе і вчила головних правд віри. Чувала, щоб надміру не були з ровесниками; щоб ласка випереджала зло і щоб діти від ранніх років ненавиділи гріх. Щотижня провадила їх до церкви, де вони приступали до сповіді.

У 12-літньому віці Альфонс оборонив матуру (здобув середню освіту). У віці 16 років Альфонс здобув подвійний докторат із церковного та світського права, а у 18 років став практикуючим адвокатом. За вісім років він не програв жодної справи. Все йшло прекрасно, якраз так, як про це мріяв батько Альфонса: суди були для юнака його життям, а він - гордістю й захопленням суддів. Але якось він взявся за майнову справу між двома графами, де йшлося про велику суму грошей, і внаслідок корумпованості суду, програв цю справу. Всі мрії Альфонса вмить розвіялися. Ось що св. Альфонс написав після цієї події:

Даруй мені все, що можеш, світе, Лише мого серця тобі не діткнути, А своїх скарбів незлічені тонни Жертвуй тому, хто за ними гонить. Заможні поваги мене не сягають, Й розкоші земнії мене не втішають, Іншого Добра душа ось коштує, В ньому моє щастя навіки панує!


Саме тоді трапилося дивне явище: Альфонс побачив раптово дивне світло, все затремтіло, а в серці почув виразний голос: "Покинь світ і віддайся Мені!" А коли виходив з лікарні, де постійно відвідував як бідних, так і хворих людей, почув знову: "Покинь світ і віддайся Мені!". - “Мій Боже, - сказав з плачем, - так довго я опирався Твоїй ласці. Тепер зі мною вчини все, що хочеш”.

Пішов дорогою до Церкви, припав до стіп Божої Матері, молився, після чого поклав свою шпагу у стіп Пречистої і Дитятка Ісуса. День 29 серпня 1723 року стався для нього днем навернення.

Отримавши священичі свячення у 1726 році, Альфонс вирішив присвятити своє служіння передусім низам неапольського суспільства - людям, які опинилися на маргінесі як соціального, так і церковного життя. Саме задля них він організував так звані "вечірні каплиці". У 1732 році Альфонс залучив до євангелізації найбільш покинутих людей групу священиків. Так постали редемптористи 9 листопада 1732 року. Наше Згромадження бере своє ім’я від Христа–Відкупителя, тому що саме в латинській мові Redemptor означає Відкупитель, Ізбавитель, Спаситель. І тому девізом нашого Згромадження є слова, взяті із 129-го псалма: «Велике у Нього Відкуплення». http://www.cssr.lviv.ua/about/foundation/

Хрест Це незавершена стаття про християнство.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.