Антиоксиданти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Антиоксида́нти (антиокислювачі) — природні або штучно синтезовані речовини, що сповільнюють чи припиняють окислення (переважно у відношенні до органічних сполук).

Антиоксидантами називають сполуки, які здатні руйнувати органічні пероксиди або перешкоджати їхньому утворенню в організмі.[1] За даними інституту медицини Національної академії наук США біологічно важливими антиоксидантами, які потрапляють в організм людини з їжею є вітаміни Е та С, мікроелемент селен та каротини.[1]

Антиоксиданти нейтралізують активні молекули — вільні радикали, котрі або самі утворюються в організмі, або потрапляють в нього з зовнішніми забруднювачами. Нейтралізація вільних радикалів перериває реакцію окислення.

Антиоксиданти бувають природного (вітамін А, С, Е) і синтетичного походження. В косметиці частіше всього використовують в засобах, які уповільнюють старіння шкіри. Експериментальні дослідження показують, що антиоксиданти є особливо показаними у хворих на цукровий діабет.

Технічне застосування[ред.ред. код]

Харчова промисловість[ред.ред. код]

Антиоксиданти застосовують для подовження терміну використання деяких продуктів (маргарин, напої тощо).

Найбільш поширенні харчові добавки з цією дією:

Антиоксиданти у ковбасному виробництві[ред.ред. код]

Широкого застосування в ковбасній промисловості набули солі молочної кислоти — рН-нейтральні лактати натрію і калію — у виробництві сосисок, шинки, ковбас, оскільки вони забезпечують мікробіологічну стабільність продукту, а також сприяють подовженню термінів зберігання.[2]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Реторта Це незавершена стаття з хімії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.