Аполлон-1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Екіпаж «Аполлона-1»: Гас Гріссом, Ед Вайт, Роджер Чаффі
Рештки «Аполлона-1» після пожежі

Аполлон-1 (англ. Apollo-1) — назва, яку одержав космічний корабель «Аполлон»/«Сатурн» 204 (AS-204) після пожежі під час підготовки до першого пілотованого польоту за програмою «Аполлон». Пожежа сталася 27 січня 1967 під час наземних випробовувань на стартовому комплексі № 34 космічного Центру ім. Кеннеді що на мисі Канаверал. В результаті пожежі загинув екіпаж у складі В. Гріссома, Е. Вайта і Р. Чаффі.

34-й стартовий комплекс було використано пізніше тільки для запуску Аполлона-7 та згодом демонтовано; на збережених конструкціях встановлена меморіальна дошка з написом: «In memory of those who made the ultimate sacrifice so others could reach for the stars, Ad astra per aspera, God speed to the crew of Apollo 1.» Приблизний переклад: «В пам'ять про тих, хто склав найвищу жертву для того, щоб інші могли досягнути зірок. До зірок крізь тернії, Господь провів до часу команду „Аполлона-1“».

Причини катастрофи[ред.ред. код]

На кораблях серії «Аполлон» використовувалася пожежонебезпечна киснева атмосфера. Безпосередньою причиною запалення стала іскра або коротке замикання у електропроводці. Астронавти загинули через отруєння продуктами горіння через 5 хвилин після займання.

Зміни у конструкції командного модуля[ред.ред. код]

  • Під час запуску кабіна заповнюється атмосферою, що складається з 60% кисню та 40% азоту з тиском 1 атм. Під час польоту протягом перших 24 годин склад повітря змінюється на 100% кисню, та тиск зменшується до приблизно 0,136 атм.
  • Люк відчиняється назовні протягом менш ніж 10 секунд.
  • Легкозаймисті матеріали були замінені на вогнетривкі.
  • Арматура та проводка були покриті ізоляцією.
  • 1407 проблем проводки були виправлені.
  • Нейлонові скафандри були замінені на скафандри, вироблені з вогнестійких матеріалів.
  • Додана аварійна система відкривання люку (патрон з азотом під високим тиском для швидкого відкривання)

Посилання[ред.ред. код]