Відкриття Америки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Залежно від визначення, цей термін може посилатися як на перше заселення Америки, так і на кілька подій ознайомлення населення інших частин Світу, особливо Європи, з Америкою. Тобто першовідкривачами можуть вважатися:

Перші поселенці: Першими поселенцями Америки часто вважається народ, що переселився до Америки 45-50 тис. років тому і близький за походженням народам Африки та Австралії. Шляхи цього переселення не відомі. Залишки цього народу, ймовірно, складають сучасне місцеве населення Вогняної Землі і Патагонії. Хоча сам факт цього переселення все ще піддається сумніву, деякі знахідки вказують на його велику ймовірність. Див. Заселення Америки, Заселення території Бразилії.

Переселенці з Азії: Предки більшості нинішніх індіанців перейшли до Америки з Сибіру 10-14 тис. років тому. Вони, немовірно, потрапили до Аляски з Чукотки, оскільки тоді, через льодовиковий період, Берингова протока не існувала, вона була вкрита льодовиком. Див. Заселення Америки.

Вікінги: Пізніше, вже ближче до нинішнього періоду, до Америки кілька разів добиралися вікінги, приблизно на початку 10-го століття нашої ери. Маршрут вікінгів полягав через Ісландію до Гренландії, а далі до Ньюфаундленду. Відомими лідерами цих груп були Гуннбйорн Улфссон та Лейф Еріксон, хоча називають ще кілька імен ймовірних «відкривачів» Америки цього періоду. Проте постійними поселення вікінгів в Америці, на відміну від поселень в Грендландії не стали.

Колумб:вам вже відомо ,що першими відкрмили Америку нормани у 999 році. Вдруге відкрив Америку Христофор Колумб.Він народився в місті Генуї . У 1476 році переїхав до Португалії.У серпні 1492 році на трьох каравелах- Пінта, Нінья та Санта-марія команда Христофора Колумба вирушила з порту Палос на захід вже відомих Канадських островів.

Гіпотези[ред.ред. код]

Крім цих відомостей існує багато гіпотез, більш чи менш підтверджених, щодо інших дослідників, що потрапили до Америки у різні часи. Навіть якщо деякі з цих фактів і мали місце, ці дослідження не стали відомими широким масам і не мали культурного, демографічного або економічного значення.