Вікіпедія:Кнайпа (авторське право)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2

Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення питань, які стосуються авторського права, зокрема, ліцензування файлів Вікіпедії (оформлення, отримання дозволів на файли тощо). До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі.

Зверніть увагу, що для запитів на зображення існує окрема сторінка.
Більше читати тут: Вікіпедія:Проект:Ліцензування файлів.
Стандартний текст дозволу та алгоритм тут: ВП:Дозволи

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Ліцензування[ред.ред. код]

Початок обговорення Вікіпедія:Запити до адміністраторів#Ліцензування

Зараз працюю над статтею Школа ім. Лесі Українки, Мельбурн, адміністрація школи надала мені свої отскановані історичні фотографії, з правом розмістити їх у Вікіпедії. Хто є автором деяких фото і чи він зараз живий вони самі достеменно не знають. Фізично фотографії належать школі, яка використовує їх, як власник на свій розсуд. Будьте так ласкаві скажіть мені під якою ліцензією, я можу розмістити ці фотографії у Вікіпедії. Дякую. MelVic (обговорення) 07:42, 12 квітня 2014 (UTC)MelVic

Під {{PD-old}} не підпадає? --Максим Підліснюк (обговорення) 11:21, 12 квітня 2014 (UTC)
Ні, В Австралії 50 років після смерті автора. MelVic (обговорення) 11:54, 12 квітня 2014 (UTC)MelVic
Крім того, вони могли б надіслати OTRS або самі завантажити їх (якщо вони є правовласниками) --Максим Підліснюк (обговорення) 11:47, 12 квітня 2014 (UTC)
Що таке OTRS? MelVic (обговорення) 11:54, 12 квітня 2014 (UTC)MelVic
Вікіпедія:OTRS --Максим Підліснюк (обговорення) 11:57, 12 квітня 2014 (UTC)

Стало, ще більше незрозуміло. У них є ці фотографії, вони їх використовують на власний розсуд будь-де в Австралії. Не думаю, що у них самих є якийсь папір від фотографа, що робив ці фото 50 років тому назад. А всі ліцензії просять надати ім'я автора. MelVic (обговорення) 12:06, 12 квітня 2014 (UTC)MelVic

Не знаю, чи прийнятно це за австралійськими законами, але вони можуть зазначити авторство як колективне (фото виконані на замовлення школи як організації). У такому разі автором фото буде зазначена школа як організація, і вони зможуть надати дозвіл від імені школи — NickK (обг.) 13:25, 12 квітня 2014 (UTC)
Але ж вище сказано: «адміністрація школи надала мені свої отскановані історичні фотографії, з правом розмістити їх у Вікіпедії». Тобто MelVic також увійшов до кола людей, котрі мають право публікувати ті фото на умовах CC BY-SA. Питання в тому, чи може MelVic просто вантажити ті фото у Вікісховище, чи мусить, як правовласник, ще писати дозвіл на ОТРС? --Perohanych (обговорення) 04:53, 3 червня 2014 (UTC)
2NickK, на мою думку, краще школу автором не зазначати (автор і правовласник — різні речі). Загалом же це, мабуть, краще з'ясовувати на Вікісховищі, можливо у них були уже подібні випадки, і вони виробили якийсь план дій. --Юрій Булка (обговорення) 05:22, 3 червня 2014 (UTC)

Потрібна допомога з обґрунтуванням[ред.ред. код]

Я завантажів файл Файл:Sphinx_search_logo.jpg, опис та обґрунтування взяв з англійської вікі, там є те ж самий файл. Що треба додати до опису, щоб файл не видалили? --Hast (обговорення)

Загалом нормально, я лише додав посилання на англомовну вікі як на джерело. Все необхідне можна внести у (однак необхідний) шаблон {{ОДВ}}, шаблон {{зображення}} тут лише дублює інформацію, тому я його прибрав.
p.s. Зверніть увагу на те, як я відредагував посилання на файл у Вашому проханні — не слід тут включати файл і тому, що він невільний (допускається використання лише у статтях), і тому, що він тут просто зайвий. --ReAlв.о. 12:34, 18 травня 2014 (UTC)

пошук зображень[ред.ред. код]

привіт. для тих, кому цікаво: перенесла додатки із коммонз для пошуку схожих зображень через Tineye та GoogleImages. можна ввімкнути у налаштуваннях --アンタナナ 19:22, 29 травня 2014 (UTC)

Про зображення[ред.ред. код]

Щойно отримав листа такого змісту:

Я, Олег Золотенко (прізвище змінено, прим. Ю.П.), являюсь автором фотографии Виктора Ковзунова (прізвище змінено, йдеться про енциклопедично значиму нині живу людину, прим. Ю.П.), прилагаемой к данному письму.

Передаю права на использование этой фотографии Юрию Пероганичу, http://uk.wikipedia.org/wiki/User:Perohanych для ее публикации на условиях, применяющихся в Википедии.

Олег Золотенко Адреса, телефон

Я особисто знаю цю людину, і не маю сумніву у її добрих намірах передати цю фотографію для публікації на умовах CC BY-SA, зокрема у Вікісховищі.

Такі самі листи я маю і щодо кількох інших зображень.

Тобто я маю дозвіл від автора про передачу мені прав публікації, отже є правовласником. Чи можу я, як правовласник, сам завантажувати файл у Вікісхховище, звичайно зазначивши автора, а також шаблони {{Author permission}}, {{Private correspondence}} у полі «source» та {{CC BY-SA}} у полі «permission»? Чи я, як правовласник, маю ще направити від себе дозвіл на ОТРС?

--Perohanych (обговорення) 04:42, 3 червня 2014 (UTC)

Суть OTRS в тому, щоб мати якесь свідчення того, що людина, яка завантажила, дійсно отримала дозвіл від автора, і що цей автор усвідомлює, на що він дав дозвіл (умови ліцензії). Я думаю, найпростіший шлях — завантажити, а тоді просто попросити цих людей переслати готовий лист (де була б зазначена конкретна ліцензія, а не «умови, які діють у Вікіпедії») на permissions-ukAt sign.svgwikimedia.org. --Юрій Булка (обговорення) 05:30, 3 червня 2014 (UTC)
Ключовий момент — переконати тепер агентів OTRS, що права належать Вам. Глянув практику застосування {{Author permission}}, {{Private correspondence}}. Перший шаблон завжди супроводжується дозволом OTRS, або посиланням на сайт автора із підтвердженням ліцензії. Знайшов 1 випадок із понад 200, коли на сайті підтвердження не було (там здається просто сквоттери перехопили домен). Другий шаблон ще на своїй сторінці містить зокрема текст «The file should have an OTRS ticket as proof of the correspondence…». Я розумію, це напевно не вичерпна відповідь. Напевно будуть і інші думки.--Aeou 05:35, 3 червня 2014 (UTC)
Автор, який здатен написати і відправити лист на OTRS, зрозуміти віповідь з Тікетом, далі той тікет мені передати — є здатним і на значно простішу процедуру — просто самостійно завантажити файл у Вікісховище.
Тут мова про інших людей, зазвичай або старшого віку, або комп'ютерно неграмотних.
Завантажуючи файл, правовласник декларує що він є правовласником. І в такому разі ніхто крім правовласника не несе відповідальності за цю його декларацію. --Perohanych (обговорення) 09:31, 3 червня 2014 (UTC)
м-мм, а Ви наберіть дозвіл у файлі, оформіть його (проставте ім'я, посилання на потрібні файли) й перешліть правовласнику, щоб він цей файл вклав у лист на отрс. принаймні від тих людей, які мають імейли (як у прикладі вище) це не складно отримати. стандартний дозвіл трохи довший за того листа, що Ви навели. і так, чітко має бути вказано ліцензію (з лінком), як і лінки на файли. і адресуватися лист має не Вам, а на визначений імейл (краще просити, щоб Вас ставили на копію) --アンタナナ 09:38, 3 червня 2014 (UTC)
Я правильно розумію, що правовласник мені пересилає файл, я його завантажую на Вікісховище, і прошу правовласника з його адреси, наприклад pravovlasnyk@gmail.com надіслати дозвіл на OTRS в якому чітко має бути вказано ліцензію (з лінком), як і лінки на файли?
Якщо так, то невже до листа з адреси pravovlasnyk@gmail.com --Perohanych (обговорення) 21:04, 3 червня 2014 (UTC)більше довіри, ніж до декларації користувача зі стажем, наприклад моєї, що правовласник дійсно надав мені права? --Perohanych (обговорення) 21:04, 3 червня 2014 (UTC)
Ви навіть третину голосів не набираєте в номінації на адміністратора, при цьому багато зауважень щодо порушень авторських прав, то яка до вас довіра може бути? У нас навіть адміністратори не всі тямлять в цьому.--Анатолій (обг.) 22:32, 3 червня 2014 (UTC)
Тобто якщо хтось захоче обдурити ОТРС, зареєструє адресу типу pravovlasnyk@gmail.com і надішле з неї дозвіл, то він це легко зробить? --Perohanych (обговорення) 10:21, 4 червня 2014 (UTC)
З таким же успіхом він і вас може обдурити.--Анатолій (обг.) 10:41, 4 червня 2014 (UTC)
Не так. Адже я довірюся лише тим людям, яких знаю особисто, з якими спілкувався, або яких мені рекомендували люди, яким я довіряю. А той, хто відповідає на запити ОТРС мусить, як я розумію, покладатися лише на текст листа, ім'я та адресу автора листа. --Perohanych (обговорення) 11:15, 4 червня 2014 (UTC)
Адреса pravovlasnyk@gmail.com має бути такою, яку можна якимось чином перевірити (наприклад, вона має бути зазначена на веб-сайті цієї людини або як службова на веб-сайті організації, де вона працює). --Юрій Булка (обговорення) 21:16, 4 червня 2014 (UTC)
Це так, але не для тих випадків, коли фото замість автора хтось публікує відразу у Вікісховищі. --Perohanych (обговорення) 06:14, 5 червня 2014 (UTC)
Для них теж:
« The email you send must come from an email address that we can recognize. For instance, if you are releasing images from a website, your email address must be associated with the website or listed on the contact page of the website. If you are releasing a work that is not available online, you may be required to provide proof of your identity. If you are releasing a work where you are acting on the copyright holder's behalf, you may be required to provide proof of authorization to work on the copyright holder's behalf (Commons:OTRS).  »

--Юрій Булка (обговорення) 06:50, 5 червня 2014 (UTC)

Отже « you may be required to provide proof of authorization to work on the copyright holder's behalf». От власне і питання. Повернімося до початку цього розділу. Отже я попросив автора надіслати мені лист такого змісту і отримав його:
Я, такий-то, є автором фотографії такої-то, що додається до цього листа.

Передаю права на публікацію цієї фотографії Юрію Пероганичу, http://uk.wikipedia.org/wiki/User:Perohanych на умовах ліцензії умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Розповсюдження на тих самих умовах, версія 3.0, неадаптована» (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.uk) або новішої версії.

Олег Золотенко Адреса, телефон

Далі я публікую доданий до листа файл на Вікісховищі і відразу переслаю на ОТРС зазначений лист від автора з таким супровідним листом:
Я, Юрій Пероганич, http://uk.wikipedia.org/wiki/User:Perohanych опублікував у Вікісховищі за адресою такою-то фотографію таку-то з дозволу автора. Дозвіл від автора пересилаю (див. нижче).
Далі агент ОТРС, отримавши такий лист, видає тікет ОТРС.
Я правильно розумію, що такий алгоритм допустимий? --Perohanych (обговорення) 08:07, 5 червня 2014 (UTC)

новий шаблон для завантаження невільних зображень[ред.ред. код]

Дуже прошу допомоги фахівців у доведенні (спільно) до нормальної кондиції шаблону Шаблон:Non-free biog-pic. Від фахівців з АП прошу знайти відповідники в укрвікі закоментованим англійским категоріям та термінам. — Юpiй Дзядuк в) 10:07, 12 червня 2014 (UTC).

@Dzyadyk: а для чого потрібний ще один шаблон? у нас є Шаблон: ФП з ОДВ, який уже передбачає конкретну причину для обґрунтування завантаження --アンタナナ 00:28, 27 червня 2014 (UTC)

Справа про зображення Heidi Tagliavini[ред.ред. код]

Виникли питання. Їх безліч, сформулюю деякі з них.

Початок обговорення (копія з моєї СО, diff)

Цитую: «Wales … sam usunął 71 plików graficznych … wykorzystywane w artykułach o tematyke seksu» укр. «Вейлз … сам видалив 71 графічне зображення …, які використовувалися в статтях на тематику сексу». (Джерело: Д. Ємельняк, Життя віртуальних дикунів , розділ «Dziecięca pornografia», s. 205). Отже, Джімбо позбавили прав? — Юpiй Дзядuк в) 07:43, 27 червня 2014 (UTC).
Джимбо має статус founder'а, який має багато прав. Відповідно, він міг і вилучати файли, маючи ці права. Тож позбавляти його прав адміністартора не було потреба, бо в нього цих прав там просто не було.--Анатолій (обг.) 12:22, 27 червня 2014 (UTC)
Га? Ти то кажеш шо не міг вилучати, то вже кажеш шо міг. А його мало не позбавили якраз таки прапорця фаундера якщо це той самий дзвін про який мені згадалось. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:05, 27 червня 2014 (UTC)
Клас! Така логіка має шанс увійти в аннали! (і не лише Вікіпедії). Раніше думав, що то навмисний тролинг. — Юpiй Дзядuк в) 12:23, 28 червня 2014 (UTC).
Дерево 0 (дві гілочки)
 1. (цитую) публічну особу (власноруч) сфотографовано у публічному місці — проблем нема
  якщо Ви сфотографували саму публічну особу у публічному місці — права належать Вам і проблем із приватністю нема --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 2. публічну особу власноруч відеознято у публічному місці, потім зроблено фото. Питання: проблем нема?
  якщо Ви «відеозняли» саму публічну особу у публічному місці — права належать Вам і Ви можете робити фото з цього відео --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
Дерево 1 (чотири гілки)

Публічну особу власноруч сфотографовавано (чи відеознято) не безпосередньо, а під час трансляції події з терміналу засобами фото/відео:

 1. з великого екрану (терміналу), на який транслюється подія, і встановленого поруч
  Ви не є автором у цьому випадку — Ви фотографуєте чужий твір, а (не)вільність похідного твору залежить від (не)вільності первинного --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 2. з віддаленого терміналу, на який транслюється подія
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 3. з екрану телевізора, на який транслюється подія
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 4. з монітору комп'ютера, який працює в режимі live (on-line), тобто як телевізор
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
Дерево 2 (дев'ять гілок)

Публічну особу власноруч сфотографовавано (чи відеознято) не безпосередньо, а під час трансляції події з екрана комп'ютера, який працює в режимі live (on-line), тобто як телевізор, як скриншот чи скринкастen

 1. я власноруч з монітору власного комп'ютера
  Ви не є автором у цьому випадку — Ви фотографуєте чужий твір, а (не)вільність похідного твору залежить від (не)вільності первинного --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 2. дружина (син, родич, товариш) з монітору мого комп'ютера
  дружина (син, родич, товариш) не є автором у цьому випадку — вони фотографують чужий твір, а (не)вільність похідного твору залежить від (не)вільності первинного --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 3. не я (не знаю хто) з монітору мого комп'ютера
  авторські права не переходять до монітору Вашого комп'ютера, отже право володіти ним не дає Вам можливість розпоряджатися тим, що на ньому зображено --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 4. я власноруч з монітору комп'ютера іншого власника на мою флешку
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 5. дружина (син, родич, товариш) з монітору комп'ютера іншого власника на мою флешку
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 6. невідомо хто з монітору комп'ютера іншого власника на мою флешку
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 7. я власноруч з монітору комп'ютера іншого власника на той же комп'ютер
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 8. дружина (син, родич, товариш) з монітору комп'ютера іншого власника на той же комп'ютер
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)
 9. невідомо хто з монітору комп'ютера іншого власника на той же комп'ютер
  див. вище --アンタナナ 15:41, 27 червня 2014 (UTC)

Є ще кілька дерев, але поки що досить.

Дякую. — Юpiй Дзядuк в) 11:50, 27 червня 2014 (UTC).

У випадках 0.1 і 0.2 права належать вам, в інших випадках права також можуть належати і іншим людям, від якої потрібен буде дозвіл. Інакше б весь ютуб уже був завнатаджний у сховище…--Анатолій (обг.) 12:06, 27 червня 2014 (UTC)
гілка 1.1 докладно

アンタナナ 15:41, 27 червня: якщо я фотографую з великого екрану (терміналу), на який транслюється подія, і встановленого поруч, то я не є автором у цьому випадку — фотографую чужий твір

 • які це статті яких законів США, чи які правила укр. ВП?
 • що є чужим твором?
 • хто є автор (-и) твору?
 • хто є власник (-и) АП на твір?
 • як взнати, чи передано твір у суспільне надбання?
 • як взнати, яка ліцензія на твір (можливо, це GFDL чи CC BY-SA)?
 • який потрібно дозвіл для укр. ВП?
 • який потрібно дозвіл для Коммонз?
 • як дістати?

Юpiй Дзядuк в) 20:15, 27 червня 2014 (UTC).

Твір — відео, адже саме відеоператору належить творча праця: він приїхав у Донецьк і налаштував відеокамеру так, щоб зняти відео з Гайді Тальявіні. Автор твору — відеооператор, який тримав у руках відеокамеру і знімав відео. Власник — або сам відеооператор, або компанія, яка найняла його на роботу, якщо це передбачено трудовою угодою. Про те, чи готовий власник передати цей твір на вільній ліцензії, ви можете дізнатися в нього самого, дозвіл тут — Вікіпедія:ДозволиNickK (обг.) 09:34, 28 червня 2014 (UTC)
Дякую, необхідно обдумати. — Юpiй Дзядuк в) 12:30, 28 червня 2014 (UTC).
 • Розтлумачу та доповню найперше питання (залишилося без відповіді): які це статті яких законів США, які рекомендації на мета, чи які правила укр. ВП? Часто-густо виявляється, що в законах написано зовсім інше, ніж розуміють їх читачі чи навіть виконавці. Дуже сподіваюся на це. «Диявол ховається у подробицях»en. — Юpiй Дзядuк в) 13:23, 28 червня 2014 (UTC).
  Які правила? З одного боку, commons:COM:DW пояснює, чому автором скриншоту з відео є відеооператор, а не ви, з іншого боку, є заповідь «Не вкради», яка свідчить, що недобре використовувати чуже без дозволу — NickK (обг.) 00:03, 29 червня 2014 (UTC)
  І ще commons:Commons:Screenshots, якщо потрібно — NickK (обг.) 00:06, 29 червня 2014 (UTC)
 • Відео на екрані — неначе книга з багатьох тисяч сторінок (кадрів), з якої я вибираю пару строк (кадрів) для Вікіпедії, і переписую їх своїми словами (обробляю кадр), чи вставляю у лапках (необроблений кадр). Нам потрібно обговорити можливість правила, яке б поширило на цитування та обробку кадрів відео ті самі правила, якими ми користуємося при використанні та цитуванні інших джерел у Вікіпедії. — Юpiй Дзядuк в) 07:15, 29 червня 2014 (UTC).
  Ви б переписали своїми словами, якби ви подивилися відео, а потім взяли пензель і намалювали портрет. Один кадр відео — така ж робота відеооператора, як і один вірш зі збірки — теж робота поета. Обробка кадра — це ваша похідна робота на сонові оригіналу, про це commons:COM:DWNickK (обг.) 08:02, 29 червня 2014 (UTC)
 • Інша аналогія. Моє фото - неначе скульптура, яку я створив із маленького обрубка серед тисяч дерев, які лежать у лісі. Гадаю, власнику (якщо він є) буде приємно, якщо у статті буде відзначеноя повідомлю, що з його дерева вийшло щось гарне. Неначе безкоштовна реклама. — Юpiй Дзядuк в) 07:31, 29 червня 2014 (UTC).
  Я думаю, йому буде неприємно, що ви його відео не вважаєте гарним — NickK (обг.) 08:02, 29 червня 2014 (UTC)

()[ред.ред. код]

 • Вітаю. Я с фотографував Теліжинецьку сільську раду. Я автор цьой фоткі. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:IXVi8SOC17s.jpg Мені робот написав щоб добавити вікісховище. Честно в цьому ще не розібрався. Якщо можете поможіть. Я для вільной використання моей фоткі. — Це написав, але не підписав користувач Impuls4444 (обговореннявнесок).
  привіт. вільні зображення краще одразу на Вікісховище вантажити, щоб не було потрібно переносити їх туди. а чим Ви фотографували? це максимальна роздільність фотографії? --アンタナナ 09:15, 1 липня 2014 (UTC)
 • З мобільного телефону. Да це максимальна фотка. Якщо Вам не трудно перенесіть вікісховище.— Це написав, але не підписав користувач Impuls4444 (обговореннявнесок) 12.46, 1 липня 2014.--Максим Підліснюк (обговорення) 13:30, 1 липня 2014 (UTC)

ТакТак Зроблено, сьогодні опівночі робот перенесе це зображення з локально української вікіпедії в центральне сховище і зробить його доступним для всіх мовних розділів. Також поставив пропозицію про перейменування файлу на іншу, зрозумілу назву. --Максим Підліснюк (обговорення) 13:30, 1 липня 2014 (UTC)

Фото 20-х—30-х з невизначеним автором[ред.ред. код]

Є певна кількість фотографій із музею від 20-х до початку 40-х років з невизначеними авторами. Чи можна їх вантажити на сховище без загрози вилучення, і якщо так, то як краще оформити ліцензію? --Atoly(обг) 06:35, 8 липня 2014 (UTC)

Крим[ред.ред. код]

Початок обговорення Вікіпедія:Запити до адміністраторів#Крим

Оскільки півострів анексований, і в Росії є вільна панорама, чи будуть вилучатись фото з Криму у Вікісховищі?--Kamelot (обговорення) 15:09, 14 липня 2014 (UTC)

Той закон набуває чинності ж 1 жовтня. Там і побачимо. Узагалі тут запит варто писати до адімінв Вікісховища, а не до місцевих.--Анатолій (обг.) 15:18, 14 липня 2014 (UTC)
@ahonc: Ти ж адмін там. то скажи, які тенденції у трактуваннях Face-smile.svg --アンタナナ 15:23, 14 липня 2014 (UTC)
угу. запитання цікаве. але не сюди тра адресувать --アンタナナ 15:23, 14 липня 2014 (UTC)
@Kamelot: передала далі [1] --アンタナナ 16:00, 14 липня 2014 (UTC)
@Kamelot: схоже, що на коммонз будуть дотримуватися «суворішого» закону — українського --アンタナナ 13:14, 16 липня 2014 (UTC)
Зрозуміло. Надіюсь перед відповіддю не лайка «собака» Face-smile.svg--Kamelot (обговорення) 15:48, 16 липня 2014 (UTC)