Вікіпедія:Кнайпа (різне)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Розділ Різне в кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення пропозицій, що не стосуються політик (див. Вікіпедія:Кнайпа (політики) для цього).

Якщо у Вас є пропозиція щодо чогось, що на Ваш погляд є абсолютно очевидною річчю а його відсутність в українській Вікіпедії викликає у Вас почуття здивування та обурення, перевірте тут чи Ваша пропозиція випадково не видалась настільки ж очевидною ще комусь.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14 Архів 15
Архів 16 Архів 17 Архів 18
Архів 19 Архів 20 Архів 21

Бахмутка (село)[ред.ред. код]

+ Доброго вечора! Це є можливим, що у вікі цього села нема? Стільки боїв там точиться, а я не відаю, куди писати. Хто підкаже, чи варто писати як село? дякую --Л. Панасюк (обговорення) 15:59, 14 жовтня 2014 (UTC)

Здається, це помилка самого Москаля. Ніякого села «Бахмутка» не існує. Є річка Бахмутка. — Green Zero обг 16:17, 14 жовтня 2014 (UTC)
Напевне малась на увазі Бахмутівка. --Basio (обговорення) 17:04, 14 жовтня 2014 (UTC) Точно [1] --Basio (обговорення) 17:11, 14 жовтня 2014 (UTC)
Сумніваюся. Лівий берег Сіверського Дінця під контролем України. Через Сіверський Донець є кілька мостів, найближчий з них в Трьохізбенці (там український блок-пост + міст підірвано), ще один в Щасті (міст під контролем ЗСУ), з іншої сторони невеликий міст в Нижньому (наче він також зруйнований), ну а далі вже йдуть підконтрольні Україні Сєвєродонецьк та Лисичанськ. При чому, на правому березі Сіверського Дінця також є ЗСУ в деяких населених пунктах Слов'яносербського району. --Ліонкінг (обговорення) 19:00, 14 жовтня 2014 (UTC)
[2] Таки Бахмутівка --Л. Панасюк (обговорення) 14:11, 15 жовтня 2014 (UTC)
Навпаки, не Бахмутівка. Бахмутівка розташована у Новоайдарському районі, а тут мова йде про Попаснянський, Перевальський та Слов’яносербський райони. Такі помилки можуть дорого коштувати. Я б дуже радив би не писати інформації, якщо Ви не впевнені у тому, що точно розумієте, про що пишете. --Ліонкінг (обговорення) 15:43, 15 жовтня 2014 (UTC)
 • Пишуть, що мова про Автошлях Т 1303, який в народі називають Бахмуткою (чи Бахмутівкою) [3] --yakudza 19:19, 15 жовтня 2014 (UTC)
 • Розібрався. Мало того, що в нас журналісти некваліфіковані, так ще й рідна Вікіпедія трохи ввела в оману. Тепер все по порядку.

1. Бій йде на ділянці від Попасної до Фрунзе.
2. Траса Т 1303 проходить від н.п. Золоте та Гірське до Фрунзе. (у Вікіпедії та в джерелі, на яке посилається Вікі мова йде про зовсім іншу трасу)
3. Повідомлялося, що блок-пости ЗСУ знаходяться між позиціями сепаратистів та річкою Сіверський Дінець.
4. Повідомлялося, що захищається дорога на Лисичанськ.
5. Ця місцевість знаходиться на межі контролю ЗСУ та сепаратистів. Лінія фронту йде паралельно Сіверському Дінцю, уздовж якого розташовані ЗСУ.
Отже, усе співпадає. Звісно ж, що неофіційної «Бахмутівки» на мапі не буде відображено. Мова йде про це місце.

 • P.S. траса Успенка - Антрацит знаходиться в глибокому тилу сепаратистів, до найближчого блок-посту ЗСУ - майже 50 км (с. Сміле, Слов'яносербський район).
 • P.P.S. село Бахмутівка знаходиться в глибокому тилу ЗСУ, щоб до нього дістатися, треба форсувати річку. Всі мости під контролем ЗСУ. Повідомлялося про 20 танків сепаратистів. Форсування неможливе. --Ліонкінг (обговорення) 20:41, 15 жовтня 2014 (UTC)

Все ж таки, я був правий. Остаточне підтвердження. --Ліонкінг (обговорення) 20:38, 16 жовтня 2014 (UTC)

По 5-му каналу сьогодні в новинах казали «траса Бахмутка», схоже, ви таки правильно ідентифікували.--Анатолій (обг.) 10:35, 17 жовтня 2014 (UTC)
 • Ліонкінг, тут взагалі виходить детективна історія. Статті у Вікіпедії засновані на АД - Постанові кабінету міністрів, де Автошлях Т 1303 позначена зовсім інша дорога, ніж та, що зображена на картах як Т 1303 і називається Бахмуткою. А судячи із опису Бахмуткою є Автошлях Р 66 і в російській вікі (без посилань на джерела) написано, що раніше вона називалась Т 1303.--yakudza 20:39, 20 жовтня 2014 (UTC)
  Вона стала регіональною в 2008 році[4]. До того могла бути й територіальною.--Анатолій (обг.) 21:04, 20 жовтня 2014 (UTC)

Допоможіть розібратись[ред.ред. код]

Виявилось, що батальйон Київська Русь фігурує у Вікіпедії в двох статтях та з різними номерами (1, 2). Поки зробив дісамбіг, але можливо хтось підкаже, чи дійсно їх дві штуки, чи наплутали щось --Максим Підліснюк (обговорення) 09:09, 19 жовтня 2014 (UTC)

Після анексії Криму пішла хвиля проросійських правок[ред.ред. код]

Отримав учора такого листа:

Юрій, вітаю.

Допоможіть будь-ласка. Одразу після анексії Криму пішла хвиля проросійських правок у Вікі.

В мене питання:

 1. Чи можна показати якимось скриптами пік змін у статтях, одразу після окупації. Тоб-то РФ веде інформаційну війну у Вікіпедії.
 2. Чи можна виправити всі статті (або відмінити правки), де кажуть, що Крим це Росія? Адже це не визнано ніким.

Які для цього потрібні ресурси, кошти.

Приклад:

Правки в вікіпедії, щодо національного космічного центру в Криму. Там пів-року не було правок! А одразу після окупації пішли:

https://ru.wikipedia.org/w/index.php?title=Национальный_центр_управления_и_испытаний_космических_средств&diff=62007683&oldid=58389198

18 березня замінили Україну на Росію!

Прохання висловити свої думки. --Perohanych (обговорення) 20:01, 19 жовтня 2014 (UTC)

Так зараз у статті якраз компромісний варіант, там написано Евпатория (Крым) без зазначення країни, а далі вже стаття переходить у відповідну статтю (Евпатория чи Крым) і там написано Россия/Украина.--Анатолій (обг.) 20:08, 19 жовтня 2014 (UTC)
По-перше, слід уточнити, що йдеться про рувікі, де користувачі укрВікі часто безсилі (великий ризик натрапити на посередника, який тут же й відкотить зміни як необґрунтовані). По-друге, наразі в руВікі стандартом є «Россия/Украина», і, боюся, з цим боротися немає сенсу, бо переважна більшість учасників є громадянами Росії, і багато з них щиро вірять в «Кримнаш», тож варіант «Россия/Украина» є якраз нейтральним. Якщо ж хтось прибирає Україну просто, не заміняючи на «Россия/Украина», а заміняючи на «Россия», то тут можна відкочувати і звертатися до посередників. По-третє, не так вже й дивно, що у березні пішла хвиля проросійських правок: саме тоді запрацювала на повну котушку російська пропаганда, що не могло не позначитися на дописувачах Вікіпедії — NickK (обг.) 20:45, 19 жовтня 2014 (UTC)
І без Криму там то назва «Київська Русь» пропаде, то ціла стаття про особу (до речі, у нас по цю Анастасію Галицьку і нема). --ReAlв.о. 21:04, 19 жовтня 2014 (UTC)
Я б закцентував увагу на те, що розв'язання проблеми не у виправленні статей у російській Вікіпедії, а у створенні якісної української, а також у пропагуванні серед громадськости віддавати перевагу українській Вікіпедії. На жаль, нині з України тільки 17% відвідування припадає на українську Вікіпедію, а 70% — на російську. Ось це основна наша проблема, а не те, як у російській Вікіпедії написано про щось-там. Коли востаннє до Вас звертались, щоб прокоментувати статтю про Волинську різню чи УПА у польській Вікіпедії? Мабуть, ніколи. А причина в тому, що в Україні ніхто польської Вікіпедії не читає. Скажіть їм, хай читають українську Вікіпедію та й усе. --Юрій Булка (обговорення) 21:57, 19 жовтня 2014 (UTC)
На мою думку, одна з фундаментальних проблем в українському суспільстві - це вкрай низька популярність української мови. А з неї й витікає низька відвідуваність української вікіпідії і мала кількість дописувачів (а отже низька якість). Треба перш за все пропагувати не відвідування української вікіпедії, а її написання (в першу чергу науковцями і авторами україномовних блогів). Треба щоб кожен дописувач хоча б зрідка щось писав десь у інтернеті про створення вікіпедії. А підвищення якості збільшить кількість відвідувачів і отже статус української мови. А з російської треба перекладати добрі статті, або статті з великим числом приміток. І робити це добре. Щодо російських спецслужб, то дивуватись тут нема чому, бо на сучасному етапі - це чисто фашистська держава (і не дуже радикальні у минулому політики і ЗМІ перейняли ідеологію Дугіна і Проханова). Просто мало хто це до кінця усвідомлює. І можливо ніколи не усвідомить, якщо вони будуть переможцями. А ті хто віддає перевагу російській вікіпедії якраз і сприяють їх перемозі (а особливо ті хто дописує в російській з території України), а отже вони самі є несвідомими прихильниками фашизму. Звичайно, є й більш важливі чинники непопулярності української мови (наприклад любов рагулів до російських телесеріалів і попси, а також наявність в основному російської технічної літератури), але це вже провина держави і від звичайних користувачів це майже не залежить.--Oleksandr Tahayev(обговорення) 21:57, 20 жовтня 2014 (UTC)
Категорично незгоден з тезою про «вкрай низьку популярність української мови». Понад три мільйони щоденно переглянутих сторінок української Вікіпедії повністю цю тезу спростовують. Проте, безперечно, теперішній рівень її популярності є незадовільним. І винні в цьому передовсім як ми самі, котрі знають мову, але користуються нею не у всіх випадках, навіть знаючи, що співрозмовник теж розуміє українську. Винні також століття колоніальної залежності, та особливо роки, коли на звук української мови часто стріляли на вулиці (наприклад в Києві у 1918). Або ув'язнювали і стріляли вже за вироками судів (див. Розстріляне відродження). До того ж додався лінгвоцид, який послідовно проводила колоніальна адміністрація в СРСР. Зараз, на мою думку найбільше винне теперішнє найвище керівництво держави, яке толерує рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, за яким навіть перша програма Українського радіо не має частоти у верхньому УКВ діапазоні. А найбільше винні ми, громадяни. що вибираємо таке національно несвідоме керівництво. --Perohanych (обговорення) 11:13, 20 жовтня 2014 (UTC)
Вибачте мені, що так емоційно пишу і можливо трішки перебільшую. Я особисто вже багато років спілкуюсь тільки українською. Хоча в інтернеті ще рік назад на форумах писав російською і тепер мене мучить совість. А в російськомовному Києві я себе повністю ізолював від суспільства і кожен раз відвідини магазину - це для мене покарання. І в мене особливо пропадає настрій, коли, наприклад, продавці до мене звертаються російською, а самі між собою спілкуються українською. Для мене всі хто говорить російською в Україні, слухають російську "музику", дивляться російський зомбіящик - це несвідомі союзники одвічної політики Росії. І мене дивує, що люди у своїх профілях ставлять собі в заслугу володіння російською мовою. Для мене навпаки здається, шо важче нею неволодіти в наших умовах. І мені здається, що майже всі відвідувачі україномовної вікіпедії - люди з західної України. Навіть в Києві українська мова майже нікому не потрібна, не кажучи вже про інші великі міста сходу. Oleksandr Tahayev(обговорення) 14:40, 20 жовтня 2014 (UTC)
Українська Вікіпедія має величезне число відвідувань з усіх регіонів України. В Києві нею також спілкується величезне число людей. Я знаю киян, которі на касі не дають грошей, поки касир не запитає про це українською. Дійсно, є проблема у спілкуванні на роботі, коли керівник російськомовний. Україна успадкувала від УРСР колоніальну державну адміністрацію. А в наш час — велике число бізнесів скуплене росіянами, які ставлять російськомовних на найвищі посади. Керівники середньої ланки, щоб залишитися як на державній службі, так і у бізнесі, вимушені говорити російською. Аналогічно, «підлаштовуються» на нижніх ланках. Проте головним інструментом інформаційної війни проти України є російськомовні медіа — радіо і телеканали, газети і журнали. --Perohanych (обговорення) 13:33, 20 жовтня 2014 (UTC)
Щодо української мови в мене трішки песимістичніший погляд, а про держадміністрацію - згоден. Але з іншого боку, цей песимізм примусив мене дописувати в україномовну вікіпедію. Я якраз і сподіваюсь, що в майбутньому до влади прийдуть патріотичніші люди, які будуть стимулювати вивчення української мови. Вікіпедія якраз може бути одним із інструментів вивчення, треба щоб всім людям було тут що читати. Звичайно, в мене є й інші мотиви, але це основний.Oleksandr Tahayev(обговорення) 14:42, 20 жовтня 2014 (UTC)
Євреї спромоглися відродити рідну мову, яка дві тисячі років була мертвою.. Ви дійсно вважаєте становище української мови катастрофічним? — Green Zero обг 10:11, 21 жовтня 2014 (UTC)
Складне питання насправді. Можна припустити, що через сто років людство буде розмовляти всього декількома мовами. В такому разі, українська мова не буде існувати, а російська все ще буде - оскільки вона материкова (але й вона згодом зникне поступившись китайській, адже ресурси у Росії не безкінечні). На даний момент все йде до зникнення української мови майже у всіх сферах крім реклами. Люди вміють виражати думку тільки тими словами, якими вони зазвичай користуються, а для українських слів залишається дуже вузька сфера вжитку. Русифікація відбувається через поступове збільшення кількості російських слів у суржику, навіть на західній Україні. На мою думку від росіян ми майже нічим не відрізняємося окрім мови і зі зникненням української мови ніхто вже про це не буде задумуватись. Євреї - це виняток, величезне число народів зникло безслідно. Ситуацію може покращити тільки справді патріотична влада в майбутньому. Якраз патріотизм без любові до рідної мови і не можливий. На моє глибоке переконання, треба заборонити російськомовне телебачення і радіо повністю. Наприклад, ще треба вкладувати гроші у створення якісного машинного перекладу з англійської. Тощо. Найважливіше, що можуть зробити прості люди - це якраз створювати якісну вікіпедію на майбутнє і заохочувати інших до цього будь-якими шляхами.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 12:08, 21 жовтня 2014 (UTC)
«Прості люди» також можуть писати і видавати художні і наукові книжки, створювати і тиражувати пісні. Врешті — жертвувати на такі речі. А ще купувати такі книжки і диски, виховувати відповідно дітей. А ще не голосувати за депутатів, які голосували за законопроект Кивалова-Колесніченка. Прості люди можуть робити безліч речей, але головне — розмовляти, писати, співати українською. Моє передчуття — вся ця колотнеча не припиниться, поки не пройде розділення території за мовою, або асиміляція (найперше мовна) одного народу іншим. Або ми їх, або вони нас. Навіть у Швейцарії є чіткі мовні кордони — у кантоні Женева лише французька, у кантоні Цюріх лише німецька. У парламенті — також лише німецька. --Perohanych (обговорення) 12:27, 21 жовтня 2014 (UTC)
Якраз отут Ви сказали точно так, як я сам до себе часом говорю. Після цього ще хотів додати щось про нашу совковість, але одразу ж пригадав приклад Ірландії, яка не є совковою і яка давно вже є незалежною, але з мовою там також не дуже.--Oleksandr Tahayev (обговорення) 13:04, 21 жовтня 2014 (UTC)

Сумна новина[ред.ред. код]

Wikipedia-logo-v2-uk-with black mourning ribbon.png

Шановні колеги, на жаль, наша спільнота втратила ще одного користувача... Віктор Гурняк (Користувач:Gartik) загинув 19 жовтня 2014 року від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених у районі 32-го блокпосту на «Бахмутці» поблизу селища Сміле Слов'яносербського району Луганської області. Хоч він і не був активним дописувачем, трагедія від того, що Вікіпедія втратила вже третього користувача за рік, від того стає не меншою...

Свої співчуття можна залишити на сторінці Обговорення користувача:Gartik/Пам'ять.

Вічна пам'ять загиблому герою!.. — NickK (обг.) 08:00, 21 жовтня 2014 (UTC)

Слова не змінять того факту, що людина померла. Слід дивитися на верхівку піраміди і нарешті побачити, хто є там зверху і наскільки навіть гірший за попередню зраду. --Rayan Riener (обговорення) 12:40, 13 листопада 2014 (UTC)

Спеціальна:Внесок/195.140.170.218[ред.ред. код]

Було б добре, якби знавці релігійної тематики придивились до Спеціальна:Внесок/195.140.170.218. Наприклад, у статті Лонгин (Жар) було додано (ред.№ 15032662): Єпископ Лонгін перебував у приятельських стосунках з представниками режиму Віктора Януковича, який особисто надав йому найвище державне звання «Герой України»; насправді звання Героя було надано указом В.Ющенка у 2008 році. --Reader85 (обговорення) 18:13, 22 жовтня 2014 (UTC)

Допоможіть виправити хибне посилання![ред.ред. код]

Вітаю Вас, панове громадо! Лист із далекої Московщини. Якщо хто-небудь розуміється в програмуванні, допоможіть. Я живу в Росії й беру участь як в українському, так і у російському вікіпроектах. Нещодавно створів дві особових сторінки: українською та російською мовами. Зробив посилання так, щоб вони посилались одна на одну. Але сьогодні помітив, що моє посилання (Русский) приводить не на мою російськомовну сторінку, а на статтю російськомовної Вікіпедії, присвяченої моєму селищу. Як не намагався, нічого не зміг виправити. Якщо ви можете розібратися, у чому річ та зарадити мені, буду дуже вам вдячний. Усього вам доброго! --В.Галушко (обговорення) 22:50, 22 жовтня 2014 (UTC)

Підправив місце проживання. яке перенаправляло. --Basio (обговорення) 04:11, 23 жовтня 2014 (UTC)

Захист статі[ред.ред. код]

Доброго дня!!! Написав сам статі "Служба безпеки України" у російській та українській вікіпедії. Та нещодавно вся моя статя в українській версії була жорстоко повандалена, скорочена.

За достовірність викладених даних несу особисту відповідальність. Чимало посилань, які я наводив у тексті статі було видалено.

Я відновив статю, заново написав всі ті розділи, які були зіпсовані.

Будь-ласка, моє прохання - поставити захист статі "Служба безпеки України" хоч на деякий час.

Дякую. Слава Україні!!!!

--Дима-101 (обговорення) 13:49, 26 жовтня 2014 (UTC)

Вітаю. Статтю скоротив я, оскільки ви перетворили її на безладне зібрання інформації та нормативно-правових актів. --Максим Підліснюк (обговорення) 14:14, 26 жовтня 2014 (UTC)

Meta RfCs on two new global groups[ред.ред. код]

Hello all,

There are currently requests for comment open on meta to create two new global groups. The first is a group for members of the OTRS permissions queue, which would grant them autopatrolled rights on all wikis except those who opt-out. That proposal can be found at m:Requests for comment/Creation of a global OTRS-permissions user group. The second is a group for Wikimedia Commons admins and OTRS agents to view deleted file pages through the 'viewdeletedfile' right on all wikis except those who opt-out. The second proposal can be found at m:Requests for comment/Global file deletion review.

We would like to hear what you think on both proposals. Both are in English; if you wanted to translate them into your native language that would also be appreciated.

It is possible for individual projects to opt-out, so that users in those groups do not have any additional rights on those projects. To do this please start a local discussion, and if there is consensus you can request to opt-out of either or both at m:Stewards' noticeboard.

Thanks and regards, Ajraddatz (talk) 18:04, 26 жовтня 2014 (UTC)

Стаття про малозначимого поета[ред.ред. код]

Микола Істин попросив мене оформити статтю про нього. Я лишив тільки деякі посилання. Якщо хтось вважає, що значимо, нехай перенесе в основний простір, я тоді дооформлю. --ASƨɐ 21:14, 27 жовтня 2014 (UTC)

"Пропаганда ЛГБТ"[Джерело?] в Українській Вікіпедії[ред.ред. код]

Вітаю шановна спільнота Української Вікіпедії! Моє звернення стосується діяльності Rayan Riener та підконтрольних йому Вікі-порталу та проету. На мою думку, користувач у своїй роботі переслідує цілі, які суперечать положенню ВП:НТ. Так чимало статей на тематику порталу та проекту потрапляють в категорію тих, що суперечать положенням ВП:НТЗ, оскільки часто в стилі їхнього написання та змістовому наповненні прослідковується суб'єктивне бачення зацікавленої особи (або кола осіб) на проблематику ЛГБТ руху. Також цей користувач здійснює масову спам розсилку запрошень на його проект серед інших користувачів Української Вікіпедії (лише за 28 жовтня 2014 року ним було надіслано понад 100 таких запрошень). Окрім того варто звернути увагу на статтю в блозі, який користувач веде на сайті спільноти, членом якої він і є. Зміст статті вказує на те, що Українську Вікіпедію користувач вбачає як платформу для ведення пропаганди своїх поглядів, до того ж її агресивний стиль говорить про конфліктне налаштування цього суб'єкта щодо інших редакторів, які не розділяють його «життєвої позиції»... Таким чином, я прошу спільноту звернути увагу на вікі-діяльність цього користувача та дати оцінку відповідності її та положень Вікіпедії (конкретно ВП:НТ). Якщо такі порушення дійсно мають місце, то було б доречно застосувати заходи щодо користувача задля недопущень подальших порушень та конфліктів в середовищі інших редакторів. З повагою, --SpotterUA (обговорення) 12:14, 29 жовтня 2014 (UTC)

Погоджуюсь з користувачем SpotterUA. Я поважаю права ЛГБТ, і з повагою ставлюсь до людей незалежно від їхньої сексуальної орієнтації чи релігійних поглядів. Але я не люблю, коли цю тему починають штучно піднімати, тим самим спричиняючи той шквал конфліктів, на який потім самі ж нарікають. Користувач масово розсилає запрошення до проєкту ЛГБТ, а тоді дивується, що когось дратує його діяльність. Наприклад, вчора таке запрошення він надіслав викладачу ВНЗ, у якого я в той же день проводив віківишкіл. Тобто він провокує людей в той чи инший спосіб показувати своє ставлення до ЛГБТ, що часом є зовсім недоречно. Також дивують твердження користувача у блозі, що він створив «біля або більше» 1000 статей в українській Вікіпедії, хоча з його облікового запису створено тільки 36 статей: [5]. Відчувається бажання використовувати Вікіпедію як трибуну. Тому пропоную користувачу Rayan Riener для початку хоча б припинити розсилання запрошень без розбору... --Юрій Булка (обговорення) 12:49, 29 жовтня 2014 (UTC)
Кожен «вікіпедист» має право редагувати будь-які незахищені сторінки, створювати нові. Також він має право активно сприяти розвиткові проекту. Також він може поділитися власними знаннями та обговорити різні теми з однодумцями та зацікавленими особами. (Вікіпедія)

По-перше - ніде не лунало заяв, що я належу до яких би то не було ЛГБТ-організацій, і так це і є. Приналежність до ЛГБТ - це не приналежність до ЛГБТ-руху, чи до будь-якої пропаганди. По-друге, більш ніж 90% моїх статей жодним чином не стосуються ЛГБТ. По-трете, “пропаганди ЛГБТ” не існує, не кажучи вже про те, що ця “пропаганда” (Існування явища як такого, не може бути пропагандою, а заборона чи створення умисних перепон, інформації про явище - це дискримінація) не заборонена українським законодавством та визнається нашим правом, як наприклад у Росії. Зокрема, Вам би слід ознайомитися із позицією сучасної української влади стосовно того, що в Україні не заборонені ЛГБТ-стосунки, та інформація про явище. ( http://lgbt.org.ua/news/show_2095/ ) Окрім того, БПП бажає впровадження кримінальної відповідальності за будь-які прояви дискримінації ЛГБТ. ( http://lgbt.org.ua/news/show_2100/ / http://catholicnews.org.ua/blok-petra-poroshenka-vistupaie-za-vprovadzhennya-kriminalnoyi-vidpovidalnosti-za-diskriminaciyu ). Україна підписала Декларацію ООН про сексуальну орієнтацію та гендерну приналежність. Декларація засуджує насильство, утиски, дискримінацію, ізоляцію, стигматизацію та упередженняза ознакою сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності. Вона також засуджує вбивства та смертні кари, тортури, довільні арешти та позбавлення економічних, соціальних та культурних прав на цьому ґрунті. Декларація оцінюється як досягнення прав людини, руйнування табу на обговорення теми ЛГБТ-прав. У 1991 році, відповідно до рекомендацій ВООЗ, Україна першою з колишніх радянських республік скасувала кримінальне покарання за добровільні статеві стосунки між дорослими чоловіками (Стаття 122, частина 1, Кримінальний Кодекс УРСР). Разом з тим, це підтвердження того, що у сучасній Україні - гомосексуальність, не злочин, а інформація про явище, - також не може розцінюватися як пропаганда.

Більш того, будь-які фобії насаджуються тими, кому вони вигідні, задля маніпуляції населенням та відверненням уваги від реальних проблем суспільства. Теж саме було і в час Середньовіччя, коли церкви спалювали “відьом” (рудих з зеленими очами) і наводили жах на вірян, тримаючі населення у вузді, так і зараз, коли політикани у тоталітарних країнах користуються усіма способами та можливостями лишатися при владі та красти, користуючись правилом - “розділяй та володарюй”, що успішно ілюструє усю цю ситуацію. У світі менше % людей мають жовтий колір очей, руді - також часто зазнають булінгу. Усі меншості часто відверто дискримінують і наврядче це є тим, що варте поваги та толерування. Усі ваші “обвинувачення” мають такий же грунт, як і звинувачення рудої людини, наприклад, що долучилася до написання статті про булінг рудих та рудих у спорті чи науці, кінематографі, тощо у пропаганді “рудизму” та “агресії” стосовно рудовобів. Будь-який різновид дискримінації - це дискримінація, і їй немає виправдання. Особливо тоді, коли людина користується своїми та власними фобіями задля дискредитації людей, які зайняті тим же чим і вони - розвитком Української Вікіпедії. Тому, ваші дії, як і дії інших у цьому питанні - є прямою або непрямою дискримінацією, de facto.

Тобто, якщо Ви вважаєте, що мої статті не відповідають критеріям Української Вікіпедії, можете поставити в них відповідні шаблони, як заведено.

P.S. Дотримуючись вашого способу мислення, можна прийти до висновку, що ця стаття - агресивна пропаганда Української Вікіпедії, проти традиційної величі російськомовного простору.

Укажіть мені на правила чи настанови Вікіпедії, які бизначали, що запрошення є спамом. --Rayan Riener (обговорення)
Я взагалі промовчу про діяльність цього користувача і обізнаність на інші теми окрім ЛГБТ, а про статті то це взагалі жах: машинний переклад, купа червонних посилань, іншомовні шаблони в статтях та інше. А ще переслідування інших користувачів. Jphwra (обговорення) 12:59, 29 жовтня 2014 (UTC)
Ще раз кажу — я поважаю право людини на гомосексуальність. Але мене дратує, коли цю тему штучно нав'язувати иншим людям. Розсилати сотням користувачів запрошення до проєкту ЛГБТ — це, перепрошую, нагадує мені сектантів, які на вулицях пристають до людей. --Юрій Булка (обговорення) 15:36, 13 листопада 2014 (UTC)
 • Палка має 2 кінці: з одного боку неправі всі, хто накинувся на ЛГБТ-активіста (як мінімум у формі створення статей про ЛГБТ), бо запрошення щодо якогось тижня/місяця написання статей на певну тему часто ініціатори розсилають багатьом активним дописувачам, щоб їх загітувати і набрати тих хоча б 3 учасники; з іншого боку частіше ця розсилка відбувається в першу чергу на СО вікіпедистів, яких цікавить тема тижня/місячника (географія, історія тощо), про що свідчить відповідний шаблон на їх сторінках, але знову ж таки не обмежується лише цим колом. Зрозуміло, що нам ще далеко до Європи, іншого розвиненого демократичного світу, Україна в п'ятірці європейських країн з негативним ставленням до ЛГБТ. Я бачив на СО вікіпедистів реакцію на запрошення Rayan Riener: більшість просто проігнорувала його, частина толерантно відписала, що тема ЛГБТ їх не цікавить, але й були такі, що сприйняли таке запрошення як особисту образу... Висновки робіть самі, щодо розсилання запрошень не бачу великого зловживання, але є й інші запитання до відповідача: ляльководство, неправдива інфа у себе на сторінці...--Сергій Липко (обговорення) 19:53, 13 листопада 2014 (UTC)
Дякую за адекватне сприйняття. Але... Яка саме інформація неправдива? Посилання на кількість статей я лишив у Посиланнях (886 статей), будьте більш уважними і менше слухайте людей, мета яких - наклеп або неадекватність та провокація. --Rayan Riener (обговорення) 20:17, 13 листопада 2014 (UTC)
Внесок1=36 статей; внесок2=797 статей; внесок3=52 статті; внесок4=1 стаття. Ну, так, тепер відносно правильно, але через ляльководство неможливо за 1 посиланням перевірити точну кількість написаних статей і колись писало на Вашій сторінці про "більше 1000 статей". Крім того, спроба надмірного поділу персон за ЛГБТ-ознакою, створення відповідних шаблонів--Сергій Липко (обговорення) 20:42, 13 листопада 2014 (UTC)
От через це: «ляльководство, неправдива інфа у себе на сторінці», у мене ставлення взагалі не яке. Jphwra (обговорення) 20:01, 13 листопада 2014 (UTC)

Languages in censuses[ред.ред. код]

Hello, Dear wikipedians. I invite you to edit and improve this article and to add information about your and other country.--Kaiyr (обговорення) 11:05, 31 жовтня 2014 (UTC)

Україна — колонія[ред.ред. код]

Звертаюся до істориків з питанням, чи можна вважати радянські республіки колоніями Росії (див. Шаблон:Колоніальні війни). --Friend 14:17, 31 жовтня 2014 (UTC)

Новий інструмент для інтервікі-зв'язності[ред.ред. код]

З'явився новий інструмент, що підказує які статті скоріш за все про одне й те саме в різних вікіпедіях — https://tools.wmflabs.org/yichengtry/index.php
Не такий зручний як Wikidata-game, але з огляду, що Wikidata-game фактично не працює, то ... Інструмент просто підказує однакові статті і не зливає на Wikidata записи. Втім, це можна зробити вручну. --Movses (обговорення) 14:03, 4 листопада 2014 (UTC)

New Wikipedia Library Accounts Now Available (November 2014)[ред.ред. код]

Apologies for writing in English, please help translate this into your local language. Hello Wikimedians!

The TWL OWL says sign up today :)

The Wikipedia Library is announcing signups today for, free, full-access accounts to published research as part of our Publisher Donation Program. You can sign up for:

 • DeGruyter: 1000 new accounts for English and German-language research. Sign up on one of two language Wikipedias:
 • Fold3: 100 new accounts for American history and military archives
 • Scotland's People: 100 new accounts for Scottish genealogy database
 • British Newspaper Archive: expanded by 100+ accounts for British newspapers
 • Highbeam: 100+ remaining accounts for newspaper and magazine archives
 • Questia: 100+ remaining accounts for journal and social science articles
 • JSTOR: 100+ remaining accounts for journal archives

Do better research and help expand the use of high quality references across Wikipedia projects: sign up today!
--The Wikipedia Library Team.23:19, 5 листопада 2014 (UTC)

You can host and coordinate signups for a Wikipedia Library branch in your own language. Please contact Ocaasi (WMF).
This message was delivered via the Global Mass Message to The Wikipedia Library Global Delivery List.

Привід для звернення до масмедій[ред.ред. код]

Протягом жовтня в нашій Вікіпедії сталися дві події, які, сталася подія, яка, на мою думку, дає підставу для звернення до масмедіа.

 • З початку існування української Вікіпедії в ній здійснено 15 мільйонів редагувань.

Пропоную розіслати масмедіа повідомлення, в якому також зазначити що у жовтні 2014 в українській Вікіпедії, в середньому:

 • щосекунди переглядалося 34 сторінки;
 • кожні 15 секунд здійснювалося нове редагування;
 • кожні 8 хвилин створювалася нова стаття.

Також можна повідомити про те, що:

 • частка переглядів з мобільних пристроїв становить 20%.
 • 2344 користувачів здійснили якусь дію протягом 30 минулих днів.
 • число статей досягло 534 052. За числом статей українська Вікіпедія 16-а у світі.
 • число редагувань за місяць становило 175 тис.
 • досягнутий рекорд місячної відвідуваності у 89 мільйонів переглядів сторінок (18 місце в світі).

Також можна повідомити медіа список найпопулярніших у жовтні статей:

 1. Парламентські вибори в Україні 2014 (163 307 переглядів)
 2. Українська повстанська армія (51 772)
 3. Війна на сході України (48 585)
 4. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (2014) (42 488)
 5. Хвороба, яку спричинює вірус Ебола (41 560)
 6. Україна (40 949)
 7. Хелловін (40 601)
 8. Apple (38 092)
 9. Опозиційний блок (партія) (36 576)
 10. Шевченко Тарас Григорович (34 922)

Тим, хто бажає детальнішої інформації, дати посилання на Віківісник.

Водночас буду радий почути ідеї та відчути практичну допомогу у наповненні Віківісника. Можливо у його випуски додавати інтерв'ю з найактивнішими редакторами / адміністраторами / патрульними / ініціаторами вікітижнів / особами, що дозволили вільне використання своїх творів, або сприяли цьому. --Perohanych (обговорення) 10:35, 6 листопада 2014 (UTC)

«Досягнутий рекорд місячної відвідуваності у 89 мільйонів переглянутих сторінок» — тут хибне формулювання, адже з нього випливає, що в нас 89 мільйонів сторінок. Мало б бути «89 мільйонів переглядів». Втім, моя особиста думка така, що пік відвідування — це не привід, оскільки зі збільшенням обсягу української Вікіпедії ростиме й її відвідуваність, і, відповідно, такі піки періодично і закономірно виникатимуть. Доцільніше, мабуть, слідкувати за тим, який % відвідувачів Вікіпедії з України читає українську Вікіпедію. Якщо він зросте хоча б до 30%, це буде справжнім інфоприводом. --Юрій Булка (обговорення) 11:07, 6 листопада 2014 (UTC)
Дякую за зауваження, зміщу акцент на 15 000 000 редагувань. Такі ювілейні цифри зустрічаються нечасто. А щодо 30% відвідувачів Вікіпедії з України, які читають українську Вікіпедію — то цей показник мабуть давно подоланий. Інша справа — відсоток людей, які переважно читають українську Вікіпедію. Але де взяти такі показники — не знаю. Статистичний сервер Вікіпедії показує лише відсоток переглядів з території України сторінок тієї чи іншої Вікіпедії. --Perohanych (обговорення) 14:51, 6 листопада 2014 (UTC)
15-мільйонне редагування було ще 14 жовтня.--Анатолій (обг.) 15:07, 6 листопада 2014 (UTC)
Про події жовтня і йдеться. --Perohanych (обговорення) 15:33, 6 листопада 2014 (UTC)
Скільки разів пояснювати? Слово «масмедіа» невідмінюване.--Анатолій (обг.) 11:44, 6 листопада 2014 (UTC)
Це в основному просторі Вікіпедії невідмінюване. А тут можна навіть харківським правописом користуватися. --Perohanych (обговорення) 14:59, 6 листопада 2014 (UTC)
Да, можно, но зачем?--Анатолій (обг.) 15:07, 6 листопада 2014 (UTC)
Переведення розмови на іншу тему — поведінка троля. --Perohanych (обговорення) 15:33, 6 листопада 2014 (UTC)
Сказав користувач Юрко перевівши розмову на тему поведінки. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 15:39, 6 листопада 2014 (UTC)

Банер для посилання на Вікіпедію[ред.ред. код]

Знайомі розмістили лого Вікіпедії із посиланням на головну сторінку Вікіпедії на сайті http://madeinua.org/

Однак скаржаться, що зображення замале і губиться під тим що вище. Просять допомогти зробити більше. Зв'язок через https://www.facebook.com/zroblenovukrayini

--Perohanych (обговорення) 18:16, 6 листопада 2014 (UTC)

А наші доблесні захиснички авторських прав не обідяться? --А1 19:14, 6 листопада 2014 (UTC)
Якщо я правильно розумію, це вже неактуально. Зображення на сайті наразі цілком велике. -- Ата (обг.) 19:35, 6 листопада 2014 (UTC)

Можливо, я чогось не бачу. А де саме той банер? --Максим Підліснюк (обговорення) 20:02, 6 листопада 2014 (UTC)

На сайті madeinua.org справа під написом «КАТАЛОГ РЕКОМЕНДУЄ» -- Ата (обг.) 10:43, 7 листопада 2014 (UTC)
Часом треба кілька разів обновити ту сторінку. Банер Вікіпедії у ротації з іншими. --Perohanych (обговорення) 11:02, 7 листопада 2014 (UTC)

Прес-реліз з неправдивою інформацією?[ред.ред. код]

Сьогодні помітив у ЗМІ низку повідомлень, що українська Вікіпедія начебто днями вийшла на 16-те місце у світі. Приклади публікацій ось: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Джерелом зазначена Wikipeadia (sic).

Повірити в те, що всі ці видання ні з того ні з сього вирішили, що українська Вікіпедія стала 16-ю у світі, неможливо, тому питання: хто вирішив розіслати прес-реліз з цією неправдивою інформацією? Я розумію, що у цієї людини були добрі наміри та бажання розпіарити Вікіпедію у ЗМІ, але ж потрібно, щоб інформація у повідомленнях для ЗМІ була правдивою. Якщо ця людина знайдеться, велике прохання до неї сконтактувати з редакціями цих видань, щоб вони виправили її помилку, бо тепер у нас є авторитетне джерело, що Вікіпедія піднялася на 16-те місце у світі лише 7 листопада 2014 (а де вона була до цього — неясно). Дякую — NickK (обг.) 12:37, 8 листопада 2014 (UTC)

Див. на 2 розділи вище. Там ідеться про 16-е місце. Тож неважко здогадатися, хто розіслав…--Анатолій (обг.) 12:53, 8 листопада 2014 (UTC)
Це прикрий наслідок розсилання прес-релізу «аби щось розіслати». Спочатку пропонувалось присвятити прес-реліз пікові відвідуваности української Вікіпедії в 89 млн переглядів. Потім «привід для звернення до масмедій» змінився на 15 млн редагувань, які, як виявилось, ЗМІ не зацікавили, і вони вирішили, що краще сказати про 16 місце, не заглибившись в суть справи. --Юрій Булка (обговорення) 13:01, 8 листопада 2014 (UTC)
Ось першоджерело. Ось як його без спотворень перепублікували агенція regionews і korrespondent.eu. Підстав для прикрощів не бачу, хіба що можливо Булці прикро — що не він той реліз написав і не він його розіслав. Проте підстава для прикрощів все таки є — якщо між 5 млн редагувань і 10 млн редагувань пройшло менше ніж два роки, то між 10 і 15 — вже більше ніж два роки. Але журналісти про це не мусять знати. Можуть мені заперечити — тоді більше працювало ботів, а тепер менше. Оце і прикро. --Perohanych (обговорення) 17:26, 8 листопада 2014 (UTC)
Проблема з тим прес-релізом була в тому, що кількість редагувань мало що означає для невікіпедистів. Вона сама по собі не свідчить про кількість наявних знань у Вікіпедії, як, приміром, кількість статей (хоча й корелюється із нею). Тому хтось «по дорозі» вирішив, що виносити це у заголовок не приверне увагу читачів, і вирішив зробити акцент на 16-му місці, при тому перекрутивши інформацію. P.S. Ваші звинувачення у тому, що я вам буцімто заздрю, дуже гарно розкривають вашу власну психологію, і аж ніяк не мою;) --Юрій Булка (обговорення) 17:50, 8 листопада 2014 (UTC)
Ну Юрій свою провину дуже рідко визнає, зазвичай перекладає на інших, тому нічого дивного тут я не бачу.--Анатолій (обг.) 17:56, 8 листопада 2014 (UTC)
Тут не провина, а заслуга, якою пишаюся — що широка публіка вперше дізналася про значне число показників Вікіпедії. А журналісти зазвичай щось перекручують, тому дивуватися цьому — демонструвати своє нерозуміння зв'язків з медіа. Якщо ж ми з таких дрібниць будемо звертатися до журналістів про внесення поправок — про нас взагалі перестануть писати. --Perohanych (обговорення) 20:03, 8 листопада 2014 (UTC)
На мою думку, повідомляти про помилки таки варто. Це ознака професіоналізму. --Юрій Булка (обговорення) 20:59, 8 листопада 2014 (UTC)
@Perohanych: тут одне з двох: або потрібно прес-релізи писати так, щоб їх можна було зрозуміти лише однозначно, або просити журналістів виправляти помилки, якщо в прес-релізі написано нечітко і журналіст зрозумів неправильно. Бо якщо серед інших досягнень згадати «українська Вікіпедія 16-а у світі», то багато хто зрозуміє це теж як досягнення: ага, піднялися на 16-те місце. Статистика — це цікаво, але жодне поважне видання не передрукує набір цифр, а натомість захоче дати йому якусь інтерпретацію. Наше завдання — щоб цифрам Вікіпедії дали таку інтерпретацію, як ми хочемо. Якщо ж розіслати набір цифр, кожен їх почне трактувати по-своєму, і великий ризик того, що їх оцінять так, як оцінили ці видання — NickK (обг.) 20:24, 10 листопада 2014 (UTC)
Але такий реліз робити простіше. Взяв голі цифри — запостив… А то ше думати, текст писати…--Анатолій (обг.) 20:26, 10 листопада 2014 (UTC)
Ага «взяв». На блюдечку… --Perohanych (обговорення) 03:13, 11 листопада 2014 (UTC)
Імхо, тут мова йде про те, що невірно інформація представлена, і це прикро. Бо вона стала 16-та не днями, а вже доволі давно, і не піднялась, а опустилась на 2 позиції через ботозаливки у Варайський і Себуанський мовний розділи, які наразі вже обігнали російську і невдовзі, схоже, можуть вийти навіть на друге місце. У положенні УкрВікі за цим показником уже давно нічого не мінялося, а тут виходить, ніби таки змінилось. --Sergento 17:59, 8 листопада 2014 (UTC)
А ще, імхо, пощастило, що ювілейна правка адекватна була. Якби була вандальна якась — то було б цікаво)) --Sergento 18:02, 8 листопада 2014 (UTC)

Завдання студентам УжНУ писати до Вікіпедії[ред.ред. код]

Тут написано:

З нагоди 100-річчя з дня початку Першої світової війни в Ужгороді студенти факультету туризму УжНУ провели безкоштовну екскурсію.

На початку екскурсії проректор УжНУ Федір Шандор розповів, що студенти заздалегідь повинні були внести до Вікіпедії інформацію по сторінках, які б висвітлювали перебіг воєнних дій під час Першої Світової у різних районах Закарпаття.

Нечасто проректори університетів дають завдання студентам писати до Вікіпедії. Хтось щось знає про цей досвід в УжНУ? Може хто з ужгородців підійшов би і переговорив з би з паном проректором? --Perohanych (обговорення) 12:03, 12 листопада 2014 (UTC)

Дуже дякую за цінну інформацію. Ми звернемося до університету з пропозицією долучитись до Освітньої програми Вікіпедії. --Юрій Булка (обговорення) 09:24, 13 листопада 2014 (UTC)
Головне — не нашкодити, критикуючи те, що вже робиться в УжНУ. --Perohanych (обговорення) 09:32, 13 листопада 2014 (UTC)
Ми ж тут не заради того, щоб комусь шкодити, зібралисьFace-smile.svg --Юрій Булка (обговорення) 10:18, 13 листопада 2014 (UTC)

ru:Русский фашизм[ред.ред. код]

Прошу перевести на украинскую википедию.--Kaiyr (обговорення) 19:39, 12 листопада 2014 (UTC)

ТакТак Зроблено --Slovolyub (обговорення) 08:08, 14 листопада 2014 (UTC)

Англ. прізвище з подвоєнням[ред.ред. код]

Мене цікавить прізвище Shep(p)ard. У перекладі подвоєне p в наших статтях інколи зникає (Марк Шепард), інколи ні (Скотт Шеппард). Як правильно? -- Ата (обг.) 11:08, 13 листопада 2014 (UTC)

Ще одне питання попутно. Також існують написання Shepherd, Shephard і Shepperd, як з ними поводитись? -- Ата (обг.) 11:08, 13 листопада 2014 (UTC)

Щодо другого питання — то я б перекладав ці варіанти прізвища однаково, оскільки вони всі є англійськими і вимовляються однаково. В англвікі всі вони перелічуються у дизамбігу про це прізвище. В нас я помітив три варіанти: Шепард, Шеппард та Шеперд. Найпоширеніший — Шепард, тому я б усі інші перейменував на цей варіант.
Щодо першого — то це загальна проблема укрвікі. Мені здається, в нас неправильно трактують правило про «подвоєння приголосних». Можливо, варто змінити політику укрвікі у цьому питанні. А вся справа в тому, що дане правило говорить саме про подвоєння приголосних, а приголосні це що? Це звуки. В укрвікі ж чомусь прийнято передавати подвоєння літер, а не звуків. А ще треба звернути увагу на те, що в англійській мові взагалі подвоєнь звуків немає. Там таке звучання як у нас із подвоєнням відбувається за рахунок подовжених голосних. Тому… Я навіть не знаю, як це правило трактувати. Я сам, можна сказати, профан у мовознавстві, а коли читаю правопис — складається враження, що його писали ще більші невігласи ніж я… Взяти хоча б правописне правило і приклад до нього: Подвоєні приголосні зберігаються в географічних, особових та інших власних назвах: Калькутта Дивимося транскрипцію до слова Calcutta: /kælˈkʌtə/ Де ж там подвоєні приголосні? Навіть подовженого голосного немає... Коротше, не знаю, як з цим всім бути.-- Piramid ion  13:15, 13 листопада 2014 (UTC)
Дотримуюсь думки, що український правопис — фонетичний. Отож, там де подвоєння не передається у мовленні волію писати одне хоч «п», хоч будь-яку іншу букву на позначення приголосного звуку. --Slovolyub (обговорення) 13:26, 13 листопада 2014 (UTC)
А ви не пробували правопис спочатку читати? Приголосними вони називають літери, які позначають відповідні звуки. Щоб уникнути зайвого повторення «літера... на позначення голосного... (приголосного...)», далі вживатимуться в основному терміни «голосний», «приголосний», «звук» і т. ін. Тобто вашу цитату слід розуміти як Подвоєні літери, що позначають приголосні звуки, зберігаються в географічних, особових та інших власних назвах: Калькутта. Отже, йдеться про подвоєння літер, тому ніякої суперечності нема.--Анатолій (обг.) 13:32, 13 листопада 2014 (UTC)
Але чому так?! У радянські часи — на догоду російській, це зрозуміло. А нині? Правопис має бути фонетичний, як у найближчій до української білоруській мові!--Slovolyub (обговорення) 14:27, 13 листопада 2014 (UTC)
Ну це питайте в Інституті мовознавства.--Анатолій (обг.) 14:30, 13 листопада 2014 (UTC)
Ну добре. А якщо так — то як розуміти назву розділу: ПЕРЕДАЧА ЗВУКА J ТА ГОЛОСНИХ — який це такий звук J, який має передаватися через «ж», «дж», або «х»? Я щось такого звука не знаю. А Ви знаєте? Чи може там ще десь є примітка, в якій вони кажуть, що для зручності звуки називають літерами, а літери — звуками? Я розумію, що під «звуком J» вони мали на увазі звук, який відповідає літері J, хоча простіше було б просто записати — «передача літери J». Але отакі неточності викликають надто багато суперечностей і різних трактувань. А ще — вони свідчать або про халатність тих, хто укладав правопис, або їх непрофесіоналізм. Або одне й друге.-- Piramid ion  14:16, 13 листопада 2014 (UTC)
Такі неточності викликають принаймні недовіру до змісту правопису!!! --Slovolyub (обговорення) 14:27, 13 листопада 2014 (UTC)
Наш правопис не може бути суто фонетичний хоча б тому, що літер в українській мові 33, а звуків — 38 Face-smile.svg -- Ата (обг.) 12:31, 14 листопада 2014 (UTC)

Текст дозволу на розміщення медіа-файлу у Вікісховищі українською[ред.ред. код]

Текст дозволу на розміщення медіа-файлу у Вікісховищі українською Commons:Commons:Email_templates/Consent відсутній. Може хто візьметься за переклад і публікацію? --Perohanych (обговорення) 18:07, 16 листопада 2014 (UTC)

Зробив. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:51, 16 листопада 2014 (UTC)

Але ж це переклад з російського тексту. А треба би з англійського. Вони суттєво відрізняються. Англійський зокрема передбачає можливість надання дозволу через уповноважену автором чи правовласником особу. --Perohanych (обговорення) 20:25, 16 листопада 2014 (UTC)
Це той переклад, який локально уміщений в українській Вікіпедії. --Максим Підліснюк (обговорення) 20:31, 16 листопада 2014 (UTC)
Хоч ці дозволи і схожі, але вони різні. Вважаю що за оригінал треба брати англійський текст, як такий що пройшов обговорення значно більшим числом учасників. --Perohanych (обговорення) 20:43, 16 листопада 2014 (UTC)

Community Liaison job openings at WMF[ред.ред. код]

Hello! There are currently 2 job openings, and I thought someone here might be interested. Please pass it along, if you know someone who might be interested or a good fit for the Community Engagement team.

Specifically:

 • Community Liaison - this position will initially focus on working with the Flow team and also with the Editing (VisualEditor) team, mostly at non-English wikis; however, a lot of smaller or short-term tasks continually come up, so the WMF is particularly looking for someone who is adaptable, and with several diverse interests.
 • Community Liaison (Part time contract) - this part-time position will primarily focus on working with the Mobile teams, as the link explains.

If you need further information, feel free to send an email to cep@lists.wikimedia.org, but do *not* use this address to apply. Thanks! m:User:Elitre (WMF) 11:45, 20 листопада 2014 (UTC)

Рік тому почався Євромайдан[ред.ред. код]

А у нас на головній сторінці нуль. Якось прикро. --Л. Панасюк (обговорення) 06:22, 21 листопада 2014 (UTC)

Зараз є дві відповідні згадки в розділі 21 листопада в історії. Що ще можна? -- Ата (обг.) 10:08, 21 листопада 2014 (UTC)
Обговорення Вікіпедії:Проект:Чи ви знаєте/Підготовка наступного випуску#21 листопада — День гідності та свободи --Pavlo1 (обговорення) 10:12, 21 листопада 2014 (UTC)
Поставив євроцікавинки на головну. Мо й сируваті трохи, але більш ніхто цим займатись не хотів Face-sad.svg --Pavlo1 (обговорення) 11:42, 21 листопада 2014 (UTC)
дуже дякую за правильність реакції, шаную Вас, --Л. Панасюк (обговорення) 06:10, 22 листопада 2014 (UTC)