Вікіпедія:Кнайпа (авторське право)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скорочення
ВП:К-АП

Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення питань, які стосуються авторського права, зокрема, ліцензування файлів Вікіпедії (оформлення, отримання дозволів на файли тощо). До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі.

Зверніть увагу, що для запитів на зображення існує окрема сторінка.
Більше читати тут: Вікіпедія:Проект:Ліцензування файлів.
Стандартний текст дозволу та алгоритм тут: ВП:Дозволи.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5

Ліцензії на файли[ред. код]

Яка ліцензія має бути на ось такий наказ?

І таке:

І чи можна вказати PD-ineligible для файлів на кшталт Файл:ШрифтОкругліЕлем Ж.png або Файл:Аналог Цифра.png, якщо зазначений автор насправді не є автором цих зображень? Чи доцільно їх переносити на Вікісховище?--Piramidion 12:27, 15 серпня 2018 (UTC)

І ще не знаю, що з цим робити:

--Piramidion 13:05, 15 серпня 2018 (UTC)

Файл:НаказСтруктура.png та Файл:ДисциплСтатут обклад.png можна використати {{PD-UA}}. Щодо інших — важко сказати, що вони підпадають під {{PD-ineligible}}, бо там креслення, тому можливо містять певну кількість творчості.--Andriy.v (обговорення) 16:03, 15 серпня 2018 (UTC)
Дякую. @Base та NickK: та @Ahonc: що скажете про ці креслення? А також мене цікавлять файли Файл:Радіорелейна лінія.png та Файл:РекуператорПластин01.png, які я вже позначив як PD-ineligible, але міг помилитися. Також не знаю, що робити з файлами на кшталт Файл:ПераПлакатні Штрих.png, Файл:ЛінійкаТушшю.png та Файл:ПлощаВраженняТанка.png - не можу знайти відповідників у мережі, але судячи з внеску користувача, це можуть бути якісь скани звідкись, просто розмальовані в редакторі. Чи можна вважати, що автором цих зображень справді є зазначений користувач?--Piramidion 17:05, 15 серпня 2018 (UTC)
 Ну, імхо, і тут дуже імхо, я не юрист, а поріг оригінальності це дуже хиткий ґрунт, то електросхеми і оті чорно білі геометричні креслення це таки PD-ineligible (за умови що там не щось достатньо складне щоб вже не за художню цінність, а за вміст захищатись, але тут наче не той випадок). А ось щодо цих кольорових штук я не впевнений, імхо, таки вони захищаються АП. Я не вмію малювати, тому я часто користуюсь емпіричним підходом: «таке навіть я намалюю», «таке я не намалюю/не зможу повторити» :) Щодо авторства, я не знайомився з внеском користувача. На основі лише інформації яка є в самих файлах, виглядає що це таки він малював, але можливо перемальовуючи з якихось друкованих джерел абощо. В принципі, думаю, можна його вважати автором, бо художнє представлення змінено, а вміст тривіальний. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:28, 15 серпня 2018 (UTC)
В такому разі, зважаючи на те, що ті файли треба було б перенести на Вікісховище, я скористаюся тамтешньою політикою превентивного принципу й вилучу деякі з тих креслень, які виглядають найменш тривіальними (на кшталт креслень літер та кольорових діаграм. Якщо завантажувач наполягатиме на тому, що він є автором цих зображень, я їх відновлю і попрошу надіслати дозвіл OTRS, оскільки в мене є вагомі підстави вважати, що завантажувач не є автором цих зображень.--Piramidion 16:35, 16 серпня 2018 (UTC)
Перші два, імхо, краще вилучити по ЧНЄВ. Вони несуть нуль цінності, це ж не, скажімо, друковані видання тих законів, а просто скриншоти тексту. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:03, 15 серпня 2018 (UTC)
Я теж так подумав, але не був впевнений.--Piramidion 17:05, 15 серпня 2018 (UTC)
@Piramidion: Перепрошую, я чомусь пропустив пінг і лише зараз помітив. Я не бачу підстав для дискусії про те, чи це PD-ineligible чи ні, оскільки це власні роботи під вільною ліцензією. Файл:ШрифтОкругліЕлем Ж.png, наприклад, настільки криве, що я не бачу, з якого сайту можна здерти літеру Ж, верхня ліва паличка якої вужча за верхню праву. Єдине питання в тому, чи ці файли потрібні — NickK (обг.) 20:10, 6 вересня 2018 (UTC)
Я б не був такий впевнений щодо авторства. Користувач цілком міг скопіювати чуже криво накреслене зображення, особливо зважаючи на решту внеску, більшість якого я повилучав. А в такому випадку краще скористатися превентивним принципом і вилучити зображення. Але якщо захочеш відновити цей файл та подібні до нього — заперечувати не стану.--Piramidion 20:31, 6 вересня 2018 (UTC)

Сайт Верховної Ради України і авторське право[ред. код]

Вітаю. Я бачив на сайті Вікісховища шаблони ліцензій Creative Commons Attribution, там є ліцензія сайтів Президента України, Кабміну України, но нема сайту Верховної Ради України, на цьому сайті нема інформації про авторське право на зображення с сайту. Чи є можливість зв'язку с керівництвом сайту для вирішення питання про авторське право на зображення с сайту а? Це могли б дати можливість ілюстрації статей про депутатів Верховної Ради України у всіх розділах Вікіпедії. Я автор ряду статей про депутатів Верховної Ради України I скликання в російській Вікіпедії, тут займаюся оформленням про них, було б непогано отримати можливість безпроблемній ілюстрації статей про депутатів Верховної Ради України у всіх Вікіпедіях. Salsero al Zviadi (обговорення) 12:39, 15 серпня 2018 (UTC)

Salsero al Zviadi, шаблони для Президента України, Кабміну України існують з тих причин, що на сайті https://www.kmu.gov.ua/ua знизу є такий текст: Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше. Якщо на сайті Верховної Ради немає такої позначки, шаблон створювати немає підстав. Шаблони створюються тільки якщо певний ресурс поширює вільний контент, а не у зворотньому порядку. --VoidWanderer (обговорення) 12:41, 15 вересня 2018 (UTC)
Проблема в тому, що ці ліцензії офіційно не закріплені в нашому законодавстві, і Верховна Рада сама ж відхилила законопроект, який їх закріплював, тож наврядчи чи вона піде на розміщення на сайті такої ліцензії.--Анатолій (обг.) 12:46, 15 вересня 2018 (UTC)

Санкції для Запорожець1 через фальсифікації[ред. код]

Вітаю шановне товариство.

Підкажіть, будьте ласкаві, які дії виглядатимуть пропорційно для користувача Запорожець1 через виявлений факт фальсифікації для приховання порушення авторських прав у файлі Файл:Шхуна Аметіст BG-58.jpg.

Подробиці фальсифікації тут: Обговорення користувача:Запорожець1#Порушення авторських прав та фальсифікації: BG-57 Аметист. --VoidWanderer (обговорення) 12:38, 15 вересня 2018 (UTC)

ВП:ПО на завантаження зображень, якщо користувач не доведе що це 100% його фотографія. Притому що це не перше порушення при завантажені. --『  』 Обг. 13:05, 15 вересня 2018 (UTC)
Перш за все потрібно вилучити фото, якщо це порушення авторських прав. Якщо проблема одинична, то попередження, якщо масова (значна кількість завантажень є порушенням АП), то персональне обмеження — NickK (обг.) 15:22, 6 жовтня 2018 (UTC)

Запорожець1, можете вважати цю гілку останнім попередженням. Ваші порушення були систематичні, я вилучив кількадесят ваших фото із порушеннями. Наступне фото від вас, що викличе підозри у адмінкорпусу щодо авторських прав, з великою імовірністю призведе до встановлення вам персонального обмеження на завантаження графічних матеріалів. Фото вилучено. Гілку можна вважати закритою. --VoidWanderer (обговорення) 14:14, 16 жовтня 2018 (UTC)

VoidWanderer В чому проблема зараз? Що було мною порушено після 15 вересня, після вашого попереднього допису, що Ви раптом 16 жовтня про мене пишете? — Це написав, але не підписав користувач Запорожець1 (обговореннявнесок).
Запорожець1, це підсумок цього обговорення, яке почалося від 15 вересня. --VoidWanderer (обговорення) 13:26, 18 жовтня 2018 (UTC)

Авторські права на зображення[ред. код]

При загрузке своих фото на Викисклад я обнаружил что мои фото размещены другими пользователями как свои. Я не против их дальнейшего использования при условии указания правильного автора. Отсюда вопрос: 1. Каким образом доказать свои права на изображения (вероятнее всего файлы взяты с сервиса "ФОТО" сайта "qip.ru" на данный момент недоступного)? 2. Возможно ли исправление автора в данных файла изображения? — Це написав, але не підписав користувач Voky89 (обговореннявнесок).

@Voky89: Доброго дня. Перш за все, чи можете ви, будь ласка, дати посилання на ці фото на commons.wikimedia.org? Якщо ви маєте версії цих самих фото у вищій роздільності чи якості, це буде найкращим і найпростішим доказом вашого авторства, і в такому разі, звісно, виправлення авторства можливе й потрібне — NickK (обг.) 15:26, 6 жовтня 2018 (UTC)
@NickK:

1. File:MiG-17 Nikipol.jpg Завантажив у вищій роздільності https://commons.wikimedia.org/wiki/File:%D0%92_%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8C_40-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%8F_%D0%9F%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D0%B4%D1%8B_0050.jpg 2. https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Tankmen_Monument,_Synelnykove Завантажив 4 з 5 нових у вищій роздільності. Користувач:Voky89

І вилучіть фото з Вікімапії.--Анатолій (обг.) 21:29, 5 листопада 2018 (UTC)
@Voky89: Дякую за пояснення та перепрошую за затримку. Фото з Нікополя вилучено й замінено на ваше. У Синельниковому фото також замінені, однак там є додаткова проблема: ці фото були додані кимось іншим на Вікімапію, звідки були перенесені до Вікіпедії. Якщо ви не хочете, щоб ці фото були розміщені під чужим ім'ям на Вікімапії, будь ласка, зверніться з проханням про вилучення до адміністраторів Вікімапії — NickK (обг.) 22:05, 5 листопада 2018 (UTC)

Авторські права на фото від посадовців[ред. код]

Шановне товариство, є запитання щодо оформлення ось цього фото:

Користувач Illialo1999, який його завантажив, використав таке обґрунтування:

Це зображення було добровільно передане в суспільне надбання його автором — Арсен Аваков.

Арсен Аваков віддає усі права на використання цієї роботи в будь-яких цілях без будь-яких умов, за винятком випадків, передбачених законодавством. 

З однієї сторони, я розумію якою логікою керувався користувач, проте, наскільки я знаю, у нас немає закону, згідно якого усі державні чиновники при виконанні своїх обов'язків передають результат своєї роботи у суспільне надбання. Виправте мене, якщо я помиляюся. --VoidWanderer (обговорення) 10:47, 13 жовтня 2018 (UTC)

1. Тут доволі типова ситуація, коли завантажувач і автор — різні люди. Завантажувач заявляє, що твір передано в СН (оскільки автор про це йому повідомив, припускаємо). Але автор має це повідомити не завантажувачеві, а агентові OTRS.
2. Фото опубліковане на сайті УП, де ліцензія не вільна. На сайті УП у свою чергу написано, що «фото з Facebook Арсена Авакова» — там теж не вільна. Отже перша публікація була під ліцензією невільною. Це теж важлиий момент при оформленні дозволу OTRS.
3. Чи зроблені ці фото «при виконанні», ми не знаємо. Ми навіть не знаємо, чи в робочий час — метаданих у фотографіях немає.--Aeou 16:10, 13 жовтня 2018 (UTC)
Підтримую, і нащо воно потрібне, якщо на Вікісховищі є набагато якісніші вільні, напр. File:Зразки зброї та тeхнiки НГУ 7050 (26119833921).jpg --yakudza 16:19, 13 жовтня 2018 (UTC)

Загалом, навіть якби це фото було зроблене в робочий час, нам потрібен якийсь закон, що говорив би про передачу певних робіт від посадовців у суспільне надбання. На майбутнє так і матимемо на увазі. Файл вилучив. Гілку можна вважати закритою. --VoidWanderer (обговорення) 14:12, 16 жовтня 2018 (UTC)

Про дозволи на вільне поширення обкладинок, картин[ред. код]

Фотограф сфотографував художницю на фоні її картин. Для завантаження на Вікісховище, треба, як розумію дозвіл від автора фото і від художниці.

Однак, фото не надто високої роздільної здатності, картини на фото не під прямим кутом до об'єктива, частково затулені зображенням самої художниці.

Чи може художниця не давати дозволу на вільне поширення «картин» (адже в такому разі хтось може сфотографувати ці самі картини на виставці чи в галереї, з високою якістю і вільно поширювати ці фото), а лише дати дозвіл на вільне поширення «зображень картин в тому виді, як ці картини зображені на даному фото».

Подібне питання може стосуватися дозволів від видавництв та/або художників на фото обкладинок книжок, журналів.

--Perohanych (обговорення) 09:39, 21 листопада 2018 (UTC)

на Вікікомонз картинки з плакатів на видалення ставлять. Для вікікомонз потрібний дозвіл, бо фото складається зі 40% картин, що видні на 80-90%. І картини чітко видні на повному зображенні. Так може не надати. Якщо є дозвіл на фото, то я думаю можна відфотошопити зображення щоб були видно лише білу палітру, або ж обрізати зображення. --『  』 Обг. 10:01, 21 листопада 2018 (UTC)
Це не рішення, оскільки стаття не лише про художницю, але й про стиль її малярства. І дане фото його ілюструє. --Perohanych (обговорення) 10:05, 21 листопада 2018 (UTC)
Питання не в тому, чи потрібен дозвіл від художниці. Безумовно, такий дозвіл потрібен. Питання в тому, чи може художниця не давати «дозвіл на зображення картин», а лише «дозвіл на зображення картин в тому виді, як ці картини зображені на даному фото». --Perohanych (обговорення) 10:09, 21 листопада 2018 (UTC)
Є спеціальний тип ліцензії:
Ось це уточнення ND значить, що роботу заборонено видозмінювати. Робити обрізку фото, відповідно, також. --VoidWanderer (обговорення) 10:15, 21 листопада 2018 (UTC)
Але файли NC зі Сховища видаляють.--Aeou 10:21, 21 листопада 2018 (UTC)
це не вільні ліцензії як і CC BY-ND 4.0. Це уточнення лише вада, бо інший учасник не може зробити обрізку фото для іншої Вікіпедії. --『  』 Обг. 10:24, 21 листопада 2018 (UTC)
Так ото ж. Крім того, художниця не заперечує, щоб зображення її творів у тому виді, як вони зображені на даному фото поширювалися на умовах саме CC BY. --Perohanych (обговорення) 10:30, 21 листопада 2018 (UTC)
  • Справді, подивився які у Коммонз є готові темплейти дозволів, і ND не знайшов (окрім c:Template:FAL or cc-by-nc-nd, зміст якого я поки не збагнув).
Думаю, тут можна зробити дві речі — по-перше, подивитися як оформлені файли у статтях інших сучасних художників. По-друге, художниця може дати дозвіл на завантаження файлу тільки такої роздільної здатності, де спроби обрізати і використати частину фото будуть просто абсурдними. --VoidWanderer (обговорення) 10:45, 21 листопада 2018 (UTC)
До Perohanych. Пане Юрію, вона, можливо, не усвідомлює, що готова схвалити фото з ногою в кадрі. Фото з ногою стане єдиним зображення її твору, яке можна буде поширювати в Інтернеті. Це явно не те, чого прагне художник у плані промоції власної творчості (я так думаю...) Варто їй якось про це натякнути.--Aeou 11:01, 21 листопада 2018 (UTC)
До VoidWanderer. Це, взагалі, типова проблема статей про художників. Мені якось відразу згадалась стаття про Олега Тістола, пам'ятаю, що там є його роботи. І от зараз бачу, що він надав дозвіл OTRS. Один з найдорожчих українських художників дав дозвіл на свої роботи. Цим все сказано.--Aeou 11:01, 21 листопада 2018 (UTC)

Як на мене, то допустиме таке формулювання дозволу:

«Цим заявляю, що я є автором і єдиним власником виключних авторських прав на картини, зображені на фото https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Оксана_Грек.jpg (надалі це фото іменується «Твір»).
Я згодна опублікувати цей твір на умовах вільної ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.uk) або новішої версії. ...»

Звісно, що також має бути дозвіл від фотографа. --Perohanych (обговорення) 09:05, 22 листопада 2018 (UTC)

Питання ДСВ[ред. код]

Зустрів я фото Файл:Вулиця Богдана Хмельницького у 1941,році.jpeg і задумався чи є оригінал без стрілки з можливістю його оформити під вільною ліцензією? --『  』 Обг. 09:55, 21 листопада 2018 (UTC)

Ось без стрілки: http://img-fotki.yandex.ru/get/4515/myg2001.374/0_5bcc6_9b41cdf5_orig.jpg
Думаю, годиться для завантаження під ПД-Олд. --VoidWanderer (обговорення) 09:57, 21 листопада 2018 (UTC)

Зображення подяк від державних установ захищені АП?[ред. код]

Подяка НБУВ Юрію Пероганичу.jpg

Наприклад отака? --Perohanych (обговорення) 10:45, 22 листопада 2018 (UTC)

Дозвіл від освітньої установи[ред. код]

@Tohaomg:, @Ahonc:

Чи підійде такий дозвіл на бланку. Йдеться про одну наукову енциклопедію.

Вих. № ___ , дата

Національний університет ... України (надалі — «Університет») повідомляє, що він є правонаступником Державного науково-дослідного інституту ... , і єдиним власником виключних авторських прав на такі видання (надалі — «Твір»):

  • ... енциклопедія: У двох томах. Т.1/: Реквізити видання, ISBN ...
  • ... енциклопедія: У двох томах. Т.2/: Реквізити видання, ISBN ...

Університет згоден з публікацією цього твору на умовах вільної ліцензії «Creative Commons Із зазначенням автора — Розповсюдження на тих самих умовах 3.0 Неадаптована» ( https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.uk ) або новішої версії.

Університет розуміє, що тим самим надає право будь-якій особі поширювати, змінювати й використовувати твір у будь-яких цілях, що не порушують законодавства (у тому числі пов'язаними з отриманням комерційної вигоди) за умови дотримання зазначеної ліцензії.

Університет сповіщений, що зберігає виключні авторські права на цей твір поза умовами зазначеної ліцензії, і що відповідно до цієїї ліцензії зберігається право на згадування авторів статей і реквізитів твору. Модифікації, які зроблять інші люди, не будуть приписані Університету.

Цей дозвіл стосується тільки виключних авторських прав Укніверситету, і Університет залишає за собою право запобігати використанню цієї роботи з порушенням закону — зокрема, для наклепу, приниження честі й гідності, порушення правил використання торговельних марок, порушення права на охорону зображення громадянина тощо.

Університет розуміє, що не може відкликати цей дозвіл, і що ця робота може розміщуватися у проектах Фонду Вікімедіа протягом необмеженого часу або бути вилученою звідти.

Підпис ректора

--Perohanych (обговорення) 18:20, 24 листопада 2018 (UTC)

Завантаження фото[ред. код]

Доброго вечора чи можна завантажити нове фото до статті Леонід Биков і оформити в допропорядному використанні а старе яке зараз ілюструє статтю видалити дякую.--Tereador (обговорення) 19:03, 4 грудня 2018 (UTC)

Відповідь: Так. Можна також завантажити нову версію для старого фото та оформити в допропорядному використанні.--『  』 Обг. 00:37, 5 грудня 2018 (UTC)