Вікіпедія:Кнайпа (авторське право)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2

Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення питань, які стосуються авторського права, зокрема, ліцензування файлів Вікіпедії (оформлення, отримання дозволів на файли тощо). До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі.

Зверніть увагу, що для запитів на зображення існує окрема сторінка.
Більше читати тут: Вікіпедія:Проект:Ліцензування файлів.
Стандартний текст дозволу та алгоритм тут: ВП:Дозволи

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Авторське право Додати
Адміністрування Додати
Допомога Додати
Мовна консультація Додати
Патрулювання Додати
Політики Додати
Пропозиції Додати
Різне Додати
Технічні питання Додати

Файл:Hotel_Odessa_1976.jpg[ред.ред. код]

Допоможіть, будь ласка, розібратися з ліцензуванням відсканованої поштової листівки. Чи можна використовувати такі скани у статтях Вікіпедії? Fraunhofer UA (обговорення) 10:18, 3 квітня 2015 (UTC)

Готель досі існує і є можливість зробити вільну фотографію (не конче ідентичну, але точно вільну). У такій ситуації Hotel_Odessa_1976.jpg втрачає шанс бути у Вікіпедії під {{fairuse}}. Є ще дуже примарна можливість добути вільну ліцензію: знайти автора, а якщо не живе, тоді спадкоємців і вмовити вислати дозвіл на таку ліцензію до OTRS (наголошую — не дозвіл особисто Вам а саме «туди»). Можливо однак, ще хтось щось порадить.--Aeou 12:10, 3 квітня 2015 (UTC)

Вилучення файлів[ред.ред. код]

Початок обговорення Обговорення користувача:Antanana#Вилучення файлів

Доброго вечора, Анатанано! Може зможете пояснити своєму знайомому Ahonc особливості завантаження файлів, які підпадають під ліцензію про вільне використання (Файл:Кузьменко Галина-Надя.jpg). Або поясніть мені якісь особливості. Може я 4 роки не тим займався і потрібно видалити кілька сотень завантажених мною зображень ? --Долинський (обговорення) 20:45, 1 травня 2015 (UTC)

@Долинський: це питання є досить загальним. і (в принципі) потребує перегляду кожного окремого випадку. найпоширеніша помилка — ще раз уважно (й дослівно) перечитайте шаблон:
«опублікована до 1 січня 1951 року і її автор (якщо він відомий) вмер раніше цієї дати». не зроблена, а опублікована. для старих фото (які очевидно, що зроблені до цього року) складно визначити саме дату публікації, якщо вона була опублікована взагалі. якщо фотографія була опублікована у якійсь книзі, газеті тощо — чудово. але це часом просто неможливо знайти. чи у Вас є відомості про ранішу публікацію конкретно цієї світлини Файл:Кузьменко Галина-Надя.jpg? бо якщо фотографія раніше не публікувалася, а вперше була опублікована зараз (2000), то вона не є вільна. не є у суспільному надбанні. а той, хто її вперше опублікував — має на неї авторські права. винесла лінк на Закон України «Про авторське право і суміжні права». у статті 28 про це детальніше --アンタナナ 08:43, 2 травня 2015 (UTC)
Юридичні баталії по даному питанню можуть бути дуже довгими. Якщо фотографія зроблена у 1960-х, 70-х і т.д. роках, то запитань немає, оскільки раніше вона точно не могла бути опублікована.
Фотографії, зроблені у даному випадку до 1951 року цілком могли бути продемонстровані шляхом «публічного показу», тобто фотографію певної особи могло проглянути населення певного населеного пункту чи підрозділу, «які не належать до кола сім'ї чи близьких знайомих цієї сім'ї особи». Дані фотографії часто розміщувались на дошках оголошень під написом «Їх розшукує НКВД, МГБ, КДБ, міліція», тобто повна публічність. Друк фотографій учасників підпілля і долучення їх до кримінальних справ - це, безсумнівно, також публічний показ (хіба що НКВДисти були членами сім'ї повстанців).
На мою думку, усі фотографії, зроблені до 1951 можуть вільно завантажуватись під ліцензією (PD-Ukraine). У випадку, якщо авторське право певною особою буде доведено і вона зажадає видалення фотографії, тоді не бачу причин, щоб їй відмовити у цьому прагненні. Самому цікаво поспостерігати хоча б одного власника авторського права на такий твір.
І не забувайте про «Презумпцію авторства», тобто « 1. Первинним суб'єктом, якому належить авторське право, є автор твору. За відсутності доказів іншого автором твору вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору (презумпція авторства). Це положення застосовується також у разі опублікування твору під псевдонімом, який ідентифікує автора. 2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.» --Долинський (обговорення) 22:12, 5 травня 2015 (UTC)
@Долинський: Ви знаєте автора твору? Якщо автор твору помер до 1951 року, то там майже однозначне {{PD-Ukraine}} незалежно від дати публікації. Якщо ж автор твору невідомий, то вимагається саме публікація до 1951 року, а не створення до 1951 року (що і так є досить толерантною вимогою, бо в США твори невідомих авторів охороняються 120 років від дня створення, тобто у випадку створення там межею зараз є 1895 рік, а у випадку публікації — 1923). Якщо ж твір невідомого автора невідомо коли опублікований, найімовірніше, він є невільним — NickK (обг.) 00:10, 6 травня 2015 (UTC)
 • За радянськими законами, щоб на фото поширювалось авторське право потрібно було, щоб на кожному екземплярі фотографії було вказано ПІБ фотографа і значок копірайту. Якщо цього не було, то робота була у суспільному надбанні. --yakudza 11:18, 6 травня 2015 (UTC)
  Щодо ПІБа щось таке я чув, але ви впевнені, що в СРСР знали про значок копірайту?--Анатолій (обг.) 11:42, 6 травня 2015 (UTC)
  @Yakudza: Ця норма втратила чинність у 1994 році, а в 2001 році її перекрив новий закон, який мав зворотну силу. Тому за радянських часів це, може, було б і правильно, але зараз це вже неактуально — NickK (обг.) 23:37, 6 травня 2015 (UTC)
  Так, фото зроблені до 1994, які не відповідають нормам тогочасного законодавства і після 1994 (принаймні до 2001) були у суспільному надбанні, бо у законі 1994 року не було зворотної дії. Тепер глянемо на цитату із шаблону PD-Ukraine: "Українська або радянська робота, що перебуває в суспільному надбанні в Україні, відповідно до цього правила, перебуває в суспільному надбанні у США тільки в тому випадку, якщо вона була такою в Україні на 1996 рік... і авторські права не були зареєстровані в США. (Це спільний ефект зворотної дії закону України про авторські й суміжні права від 1993 року, приєднання України до Бернської конвенції в 1995, і закону США 17 USC 104A із критичною датою 1 січня 1996 року" Тобто, або цей шаблон можна поширювати й на радянські й українські фото, які не були належним чином оформлені до 1994 року або шаблон {{PD-Ukraine}} недоречна вигадка. --yakudza 11:16, 7 травня 2015 (UTC)
  {{PD-Ukraine}} не вигаданий, а неточний. Дата 1 січня 1996 року стосується лише тих зображень, які на той час не були в суспільному надбанні, а для тих, які були в суспільному надбанні станом на 1 січня 1996 року, такою датою є 2001 рік, коли були прийняті зміни до закону. Тому навіть якщо припустити, що ці фото на 1 січня 1996 року були в суспільному надбанні, у 2001 році зворотною силою закону їх забрали з суспільного надбання — NickK (обг.) 02:17, 8 травня 2015 (UTC)

W[ред.ред. код]

 • Чи поширюються на відеофрагменти «невільних» відео правила завантажень як то для решти видів файлів (аудіо наприклад)? --Mr.Rivermen (обговорення) 15:37, 8 травня 2015 (UTC)
Критерії добропорядного використання однакові для усіх типів файлів. --Максим Підліснюк (обговорення) 18:40, 8 травня 2015 (UTC)

Дозвіл на використання матеріалів Книжки[ред.ред. код]

Україна на карті Європи: Україна та українці у картографії від Античності до XX століття : науково-популярне видання / К. Галушко - Київ, 2013. - 143 с. ISBN 978-966-439-691-9

Почав переговори з Кирилом Галушком на предмет використаня його книги Україна на карті Європи: Україна та українці у картографії від Античності до XX століття : науково-популярне видання / К. Галушко - К., 2013. - 143 с. ISBN 978-966-439-691-9

Видання містить масу фактажу, ось аннотація:

Як і коли на карти Європи і світу потрапила Україна? Який простір вона обіймала в різний час? Які історичні назви наших земель змінювались протягом століть? Як спілка етнографії, статистики і географії дозволила змалювати на карті етнічний простір українців? Коли Україна як країна набула сучасних обрисів? Відповідям на усі ці питання присвячене дослідження автора, який прагнув у науково-популярній формі висвітлити низку питань, які постійно дискутуються в науці та публічному просторі України. Видання розраховане на студентів, викладачів, усіх, хто цікавиться коріннями української ідентичності, історією та географією.

Питання таке. Яким чином автор може надати дозвіл на використання матеріалів книжки на умовах CC BY-SA, не передаючи саму книжку на цих умовах? Під книжкою я розумію більше, ніж сукупність окремих текстів і зображень, які в ній є. Книжка включає також графічне оформлення, композицію, розміри шрифтів… --Perohanych (обговорення) 11:10, 25 травня 2015 (UTC)

В OTRS-дозволі нехай пропише винятки з дозволу або нехай надасть дозвіл лише на текстові матеріали. Якщо хочете, можу підготувати текст. --Максим Підліснюк (обговорення) 11:20, 25 травня 2015 (UTC)
Автор згоден і на все видання дати дозвіл. Переслав мені pdf-файл. Його відразу я можу завантажити на коммонз, і хай він напише дозвіл з посиланням на адресу на коммонзі? Чи мені завантажити на якийсь свій ресурс? Як краще? --Perohanych (обговорення) 21:36, 25 травня 2015 (UTC)
Надішліть на permissions-ukAt sign.svgwikimedia.org та в листі вкажіть контактну електронну адресу безпосередньо автора. --Максим Підліснюк (обговорення) 21:43, 25 травня 2015 (UTC)
Надіслав. Які подальші дії? Я і Кирило отримаємо номер OTRS-дозволу і зможемо завантажити книгу на Вікісховище? Чи може є сенс мені завантажити цю книгу на Вікісховище вже зараз, повідомити тут адресу завантаженого файлу, а далі агент OTRS додасть до опису файлу номер дозволу?--Perohanych (обговорення) 06:43, 26 травня 2015 (UTC)
Лист отримано. Протягом доби я його опрацюю і надішлю вам номер дозволу. Можете завантажити зараз, я поставлю шаблон про те, що ОТРС в опрацюванні, а за результатами - шаблон про дозвіл. Це буде найкращий варіант, оскільки на Сховищі ставити шаблон про ОТРС мають право лише агенти. --Максим Підліснюк (обговорення) 06:49, 26 травня 2015 (UTC)
Завантажив. Посилання див. праворуч — як ілюстрація до даного розділу. --Perohanych (обговорення) 08:06, 26 травня 2015 (UTC)
Надіслав ззапит на підтвердження --Максим Підліснюк (обговорення) 12:40, 26 травня 2015 (UTC)
Автор каже, що відповів на запит. --Perohanych (обговорення) 15:57, 27 травня 2015 (UTC)
Тікет 2015052610004562 --Максим Підліснюк (обговорення) 20:40, 27 травня 2015 (UTC)

Питання по ліцензуванню[ред.ред. код]

Початок обговорення Вікіпедія:Кнайпа (технічні питання)#Питання по ліцензуванню

Допоможіть будь-ласка! Я завантажив файл (фото) Grigoriy Marchenko.jpg та обгрунтував його добропорядне використання. Вікіпедія вимагає ліцензію вказати, а я не знаю яку тут можна вказати ліцезнію!!! Допоможіть, бо файл вилучать! --Дима-101 (обговорення) 18:16, 13 червня 2015 (UTC)

@Дима-101: привіт. фото живих значимих осіб можна тільки під вільною ліцензією вантажити. а він у Вас і під вільною ліцензією, і з {{обґрунтування добропорядного використання}} --アンタナナ 18:27, 13 червня 2015 (UTC)

Дякую, але вс еж підкажіть що конкретно треба робити, а то я не дуже розумію --Дима-101 (обговорення) 18:46, 13 червня 2015 (UTC)

@Дима-101: потрібно: а) зробити фото самостійно й завантажити його під вільною ліцензією; б) знайти фото, викладене під вільною ліцензією, й завантажити його; в) знайти автора (чи правовласника) якогось невільного фото й попросити надіслати дозвіл, щоб можна було завантажити під вільною ліцензією --アンタナナ 18:59, 13 червня 2015 (UTC)

Taras Boulba[ред.ред. код]

Основне фото commons:File:Taras Boulba (bier).JPG поставлене на видалення, @Ahonc:, @Antanana:, @Юрій Булка: рятуйте! Face-smile.svg--Сергій Липко (обговорення) 18:51, 20 червня 2015 (UTC)

Ну тут хіба заблурити етикетку, але тоді фото втратить сенс.--Анатолій (обг.) 20:15, 20 червня 2015 (UTC)
Тоді що аналогічно NoFOP завантажити локально у Вікіпедію?--Сергій Липко (обговорення) 23:00, 20 червня 2015 (UTC)
@Сергій Липко: Не NoFoP, а ОДВ — у низькій роздільності під {{Логотип з ОДВ}}. Аналогічно Файл:AMSTELLOGO.PNG.
p.s. @Ahonc:, @Antanana: — а що робить на коммонзі пляшка commons:File:Svunch.jpg, якщо Бульбу випиляли? --ReAlв.о. 15:54, 4 липня 2015 (UTC)
Так воно тривіальне. Шо там захищати?--Анатолій (обг.) 16:24, 4 липня 2015 (UTC)
Ну, так-так, мав на увазі, що треба локально саме у Вікіпедію завантажувати, без ОДВ не обійтися, якщо це зображення торгової марки.--Сергій Липко (обговорення) 13:04, 6 липня 2015 (UTC)

Статус Файл:2015 FIFA Beach Soccer World Cup logo.png[ред.ред. код]

Переоформив, все так чи ні? --Jphwra (обговорення) 12:15, 28 червня 2015 (UTC)

Ви фігурні дужки лише забути закрили, а так все правильно — NickK (обг.) 12:21, 28 червня 2015 (UTC)

Фото з Public Domain - вільне![ред.ред. код]

Робот не визнав вільним Файл:Apleurus porosus1.jpg, який я завантажив до Вікісховища і використав у статті. В описі файлу я вказав його адресу: [1] і послався на вказану там ліцензію: CC0 1.0 (Public-domain). Перейшовши звідти на сторінку роз`яснення, неважко прочитати, що означає цей запис (копіюю): The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law. You can copy, modify, distribute and perform the work, even for commercial purposes, all without asking permission. Що це значить як не вільне використання, в тому числі й у ВП? Прошу роз`яснити ситуацію. В. Николов (обговорення) 05:28, 7 липня 2015 (UTC)

 1. http://symbiota4.acis.ufl.edu/scan/portal/taxa/index.php?taxauthid=1&taxon=7475&cl=1