Вікіпедія:Кнайпа (авторське право)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для обговорення питань, які стосуються авторського права, зокрема, ліцензування файлів Вікіпедії (оформлення, отримання дозволів на файли тощо). До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі.

Зверніть увагу, що для запитів на зображення існує окрема сторінка.
Більше читати тут: Вікіпедія:Проект:Ліцензування файлів.
Стандартний текст дозволу та алгоритм тут: ВП:Дозволи.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3

Файл:BmdmassLVAD.jpg[ред. код]

Допоможіть зрозуміти чи ліцензія цього файлу є правильною.--Andriy.v (обговорення) 09:11, 27 червня 2016 (UTC)

Не вірна. З якого дива вона там має бути? --Максим Підліснюк (обговорення) 12:58, 27 червня 2016 (UTC)

Ліцензійний стан деяких файлів[ред. код]

Прошу помогти вияснити ліцензійний стан цих файлів:

--Andriy.v (обговорення) 06:10, 8 липня 2016 (UTC)

 • Перший дещо спірний: теоретично використання дозволене, але на практиці ліцензія неформатна та відклична (тобто якщо адміністрація сайту змінить умови або автор фото передумає, то нам доведеться фото вилучити).
 • На другий сайт є дозвіл: {{Ukrainaincognita}}, і на тому сайти вже є нові, кращі версії карт — NickK (обг.) 08:03, 8 липня 2016 (UTC)
  Дякую, але зауважу що це сайт http://ukrainainkognita.org.ua, а не http://ukrainaincognita.com. На ВП:ДОЗ пише що для цього сайту дозволу немає. То що робити? Таких файлів є багато і їх використовують багато важливих сторінок.--Andriy.v (обговорення) 08:15, 8 липня 2016 (UTC)
  То той самий сайт, він переїхав десь років сім тому. Від них був спочатку дозвіл звичайним мейлом, а потім і через OTRS — NickK (обг.) 08:57, 8 липня 2016 (UTC)
  Гаразд, може Максим Підліснюк або Ahonc підтвердять?.--Andriy.v (обговорення) 09:27, 8 липня 2016 (UTC)
  Там насправді питання з розряду археології, якої Максим Підліснюк точно не застав, у ті часи він ще навіть не був вікіпедистом. Можна подивитися через Інтернет-архів: ось сайт ukrainainkognita.org.ua станом на вересень 2009, автори Роман Маленков і Олег Година. У 2008 році Олег Година надав звичайний (не оформлений через ОТРС) дозвіл на карти, карти були тут. У листопаді 2009 цей сайт переїхав на ukrainaincognita.com, і його автори так само Роман Маленков і Олег Година. Уже з нового сайту вони в березні 2010 надали дозвіл. Пізніше, вже в 2012 році старий домен ukrainainkognita.org.ua забрав інший сайт, який жодного стосунку не має та на який дозвіл не поширюється. Тобто використання карт явно легальне (спочатку неоформлений дозвіл за старою адресою, а потім оформлений коректно за новою). Зараз на сайті оновлені карти, на які варто буде замінити існуючі — NickK (обг.) 10:16, 8 липня 2016 (UTC)
  Але дозвіл дається на файли, які на момент надання дозволу на сайті, а не на ті, які перебували там до того. Якщо на момент надання дозволу файли там були, тоді так, вони вільні, якщо ж їх не було, значить на них дозволу нема. наразі нема підтвердження, що на момент надання дозволу ці файли були на сайті.--Анатолій (обг.) 20:57, 8 липня 2016 (UTC)

Логоти газети РІО.jpg[ред. код]

Файл Логоти газети РІО.jpg взятий з дозволу редакціі газети РІО
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 17:03, 24 липня 2016 (UTC)

Тексти нацбанку[ред. код]

Вітаю. Підкажіть, тексти до опису монет нацбанку, напр. [1] чи [2] в нас не підпадають під суспільне надбання, раптом? --Helixitta (ut) 14:20, 14 липня 2016 (UTC)

Думаю що ні. Такі тексти не є ні законодавчого, ні адміністративного, ні політичного характеру щоб могли бути в СН через пункт (в) {{PD-UA}}. Інших мотивів щоб їх рахувати в СН — не знаю.--Andriy.v (обговорення) 14:45, 14 липня 2016 (UTC)
Там описи тривіальні, тексти на кшталт На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис «УКРАЇНА», рік карбування монети «2016», номінал — «10»/«ГРИВЕНЬ» та композицію: на дзеркальному тлі — карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар — тамгу, унизу — колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу. не є достатньо творчими — NickK (обг.) 15:03, 14 липня 2016 (UTC)
Погоджуюсь.--Andriy.v (обговорення) 15:52, 14 липня 2016 (UTC)
Опис — так, а вступ?
« Присвячена пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію кримських татар з історичної Батьківщини — Криму. Їх примусове виселення, обмеження засобів до існування призвело до загибелі близько половини відселених. Національний банк України уводить в обіг монету за участю Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Монету виготовлено з використанням технології патинування.  »
це вже можна переоформити... пінгану автора сюди @Сергій Малишко: --Helixitta (ut) 16:07, 14 липня 2016 (UTC)
Шановна @Helixitta:! ніяких "пінгану" я не знаю, і я не автор, лише зробив червоне посилання на синє. а щодо текстів, ми з вами вже колись спілкувались з цього приводу при обговорення статті Банківська енциклопедія. Повторювати знову все те саме не маю бажання, краще перечитайте вже написане ще раз. Сторінки про монети написані всі однаково. Якщо є претензії — то до всіх, а не прискіпуйтесь до якоїсь однієї. Це по перше. А по друге, я неодноразово писав що я новачок, замість того щоб цькувати та тикати носом, візьміть і відредагуйте, а паралельно підкажіть новачкам як краще. А то на лозунгах Вікі писати можуть всі, а коли до справи, так тільки цькувати вмієте. Хтось написав, можливо щось, не так, подякуйте і підредагуйте. А то цей хтось, візьме і нічого більше писати не буде, і ви не напишете, і не буде взагалі ніякої статті. Дякувати, що я це пережив і перетер у своїй макітрі, не для вас працюю і не заради похвал, і цькуваннями мене не зупините. --Малишко Сергій (обговорення) 18:57, 14 липня 2016 (UTC)
Овва! Пан Сергій Малишко, я не хотіла вас «цькувати» чи якось іншим чином пресувати. Якщо склалося таке враження — вибачте, будь ласка, цього в мене в намірах не було. Далі, «пінганути» не є лайкою чи страшним словом, а відповідає шаблону пінг, який сповіщає того, кого «пінганули» зверху в куточку, що його згадали в якійсь зі сторінок — це є запрошенням для обговорення. --Helixitta (ut) 16:24, 15 липня 2016 (UTC)
Коли вже зайшла тема про авторські права, хочу запропонувати досвідченим спеціялістам на кшталт @Helixitta: роботу, яка б була у пригоді новачкам на кшталт мене для уникнення цькування з боку перших. Є чудова допоміжна сторінка з шаблонами авторських прав Авторські права. Будь ласка відредагуйте її та доповніть описом застосування, а то «для опису …» мені ні про що не каже, і знову бути зацькованим в мене немає ніякого бажання. Це буде дійсно корисна робота для вас, замість того щоб займатися словоблуддям і якимись незрозумілими "пінгану" у кнайпах. Буду вдячний. --Малишко Сергій (обговорення) 11:11, 15 липня 2016 (UTC)
 • Взагалі-то це офіційний опис монети, тобто маємо пункт (д); також можна причепити пункт (е) «та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis» artem.komisarenko (обговорення) 20:27, 14 липня 2016 (UTC)
  Пункт (д) це про грошові знаки тобто зображення, а не їхній опис. Про (е) вже обговорювалось вище (відсутність оригінальності = тривіальність).--Andriy.v (обговорення) 20:37, 14 липня 2016 (UTC)

Ще два файли[ред. код]

Ці два файли є вільними чи ні? Мені особисто здається що ні, але можу помилятися.--Andriy.v (обговорення) 18:50, 14 липня 2016 (UTC)

Поставте {{NoCommons|nofop}} але ті леви більше тягнуть на індустріальний дизайн, ніж на витвір мистецтва. --yakudza 06:29, 15 липня 2016 (UTC)

файли на Вікісховищі[ред. код]

Такі файли як Файл:Пам'ятник Апельсину-рятівнику міста в Одесі.jpg] можна розташовувати на Вікісховище?--Andriy.v (обговорення) 12:25, 16 липня 2016 (UTC)

@Andriy.v: тут є дві причини чому ні. перша: відсутність свободи панорами. друга: відсутність дозволу від автора фото --アンタナナ 22:58, 16 липня 2016 (UTC)
@Antanana: Дозвіл же наче мав би бути за посиланнями (але, схоже, помер разом з сайтом), і якщо автор розмістив дозвіл на тому ж сайті, то цього має бути достатньо і OTRS не потрібен — NickK (обг.) 23:31, 16 липня 2016 (UTC)
 • Гаразд, дякую за відповіді. Ще одне питання: Якщо зображення було створене 70 років тому або й скоріше, та його автор невідомий, то можна ставити {{PD-Old}}? Це стосується й якщо автор відомий, але невідомо коли він помер?--Andriy.v (обговорення) 18:00, 17 липня 2016 (UTC)

ВП:КДВ[ред. код]

Окрім відсутності ОДВ, чи відповідають ці файли всім іншим критеріям ДВ?--Andriy.v (обговорення) 08:59, 18 липня 2016 (UTC)

@Andriy.v: Чисто теоретично добропорядність тут можна обґрунтувати неможливістю створення вільного замінника. Але для цього було б варто провести відповідну перевірку: наприклад, написати авторам відповідних фото, попросити про дозволи і переконатися, що вони їх не надають або не відповідають; написати вікіпедистам, які завантажували фото або проживають там щодо того, чи можуть вони зробити відповідні фото тощо. Цілком можливо, що вільних замінників справді нема: район віддалений, дуже малонаселений і не туристичний, тож імовірно, що фотографувати там справді майже нікому.
Щодо енциклопедичності ж якраз усе непогано: фото використовуються в добрій статті та ілюструють конкретні розділи. Втім, на мою думку, деякі фото можна вже зараз замінити на вільні:
@Вальдимар: Чи згоден ти з такими замінами та подальшим швидким вилученням невільних? — NickK (обг.) 09:16, 11 серпня 2016 (UTC)
Ніби є інший вибір. Міняйте. --Вальдимар 13:17, 11 серпня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено, церкву переставив до статті про неї — NickK (обг.) 12:45, 20 серпня 2016 (UTC)

Скан автографа - вільне зображення?[ред. код]

Шановне товариство! Маю книгу з дарчим написом - мені від автора (його вже немає серед живих). Чи можна вважати вільним зображенням відсканований файл автографа (підпису), щоб завантажити його у сховище? В. Николов (обговорення) 04:39, 19 липня 2016 (UTC)

Скан роботи автора що живий або помер не пізніше 70 років тому — захищається АП (вийняток, коли цю роботу можна назвати тривіальною, або такою що не містить творчості). Підписи, як вказують на en:Signature#Copyright, нібито захищаються АП.--Andriy.v (обговорення) 06:06, 19 липня 2016 (UTC)
Пане Андрію, навряд чи підпис може вважатися «творчою роботою автора». А у тій статті, на яку Ви посилаєтесь, сказано: «may be» - тобто «можуть бути» об'єктами авторського права. Як на мене, це значить, що хтось МОЖЕ узяти автограф під охорону. Але це не значить, що будь-який підпис автоматично опиняється під охороною авторських прав. Може, у когось є ще якісь думки? В. Николов (обговорення) 06:31, 19 липня 2016 (UTC)
Це залежить як підпис (автограф) зроблений. Якщо підпис досить стилізований, то він під АП, якщо ні то ні. Таку саму логіку використовують на ВікіСховищі щодо "текстових логотипів" (див. commons:Template talk:PD-textlogo).--Andriy.v (обговорення) 07:02, 19 липня 2016 (UTC)

Сторінки газет[ред. код]

Чи підпадають сторінки газет під {{PD-UA}}? Ось приклад: Файл:Slovoprosvity.jpg.--Andriy.v (обговорення) 16:02, 21 липня 2016 (UTC)

На Слово Просвіти є або дозвіл або ліцензія СС на сайті, а загалом мабуть, що ні. --yakudza 16:08, 21 липня 2016 (UTC)
Зрозуміло, дякую. Можете знайти будь ласка той дозвіл про який ви говорите? На сайті не знайшов (там тільки згадується Вікіпедію в розділі "Друзі").--Andriy.v (обговорення) 19:54, 21 липня 2016 (UTC)
Внизу сторінки знайшов:

Передрук та будь-яке використання матеріалів сайту в повному або частковому об'ємі допускається на умовах ліцензії cc-by-sa 3.0 unported виключно за умови публікації гіперпосилання на сайт

--yakudza 21:16, 21 липня 2016 (UTC)

Рерайтинг та переклад[ред. код]

Вітаю. Як ви вважаєте, чи можна назвати це Користувач:Shwagro25/Чернетка переписанням/перекладом оцієї статті «своїми словами»? --Helixitta (ut) 08:12, 25 липня 2016 (UTC)

Ні, там вступ оригінальний (наче), але далі йде просто переклад з незначними вкороченнями і замінами слів на синоніми. Це т.зв. en:WP:Close paraphrase. Краще порадити користувачу перекладати з Вікіпедії. --Юрій Булка (обговорення) 08:24, 25 липня 2016 (UTC)

Київський тролейбус: чи можливе добропорядне використання[ред. код]

Панове, а подивіться на нещодавно завантажені до цієї статті зображення рухомого складу у відповідному розділі. Я файли досі особливо не патрулював (та й на ці звернув увагу тільки тому що затверджував Київський тролейбус), тому там не з усіма точно знаю що робити. Але стільки fair use в списку моделей, та ще й з ліцензією Creative Commons Attribution 3.0 Unported (?!), як 1, 2, 3 і особливо 4 (авторське художнє фото) явно не має бути. Ліцензування частини можливо трохи виправити та перевести на fair use для інших статей про ці моделі: 1 - для Київ-11; 2 - ElectroLAZ-20; 3 та 4 - Київ-12.01; 5 - Київ-12.03; 6 - Київ-2; 7 - СВАРЗ МТБЕС; 8 - ЯТБ-2 (у нас нема фото цих модифікацій, щоправда їх доведеться прибрати зі статті про київський тролейбус), але як бути з іншими і чи можна там частину старих фотографій перевести в суспільне надбання? --Krupolsky (обговорення) 11:40, 1 серпня 2016 (UTC)

Вітаю. Справді там є проблеми з тими файлами. Користувач їх завантажив під ліцензією {{Cc-by-3.0}}, але в джерелах немає нікуди підтвердження цього. Тому деякі файли я вже поставив на вилучення так як не можна їх ставити під ДВ (fairuse). Деякі, тобто ті що були зроблені до 1951 і без автора, я переніс до СН. Щодо інших то там потрібно подивитися чи існують вільні еквіваленти на Сховищі та замінити їх якщо є.--Andriy.v (обговорення) 16:10, 1 серпня 2016 (UTC)
В результаті, я в 4 файлах з указаних (3, 4, 6, 7 вище) встановив добропорядне на сторінки моделей та перезавантажив у нижчій роздільності, щодо інших питання залишаються, для більшості (як 1) є аналоги, щоправда не з Києва, але суті не змінює. Пояснив ці моменти користувачеві на СО --Krupolsky (обговорення) 16:40, 1 серпня 2016 (UTC)

Файли з Вікісховища[ред. код]

Потрібно перенесли в локальну вікі після вилучення через відсутність свободи панорами Commons:Commons:Deletion requests/File:Хвильовий в Молодёжном парке.jpg Commons:Commons:Deletion requests/File:Khvylovy symbolic grave Kharkov.JPG. --yakudza 08:00, 2 серпня 2016 (UTC)

Наскільки я знаю, таке потрібно питати у Вікісховищі адміністраторів чи на сторінці Commons:Commons:Undeletion requests, а не тут. Я, все-таки, вже написав одному з адмінів про це. Тепер чекаю на відповідь.--Andriy.v (обговорення) 12:23, 2 серпня 2016 (UTC)
YesТак Зроблено. Переніс до локальної.--Andriy.v (обговорення) 20:59, 2 серпня 2016 (UTC)