Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Архіви
Архів 1 Архів 2

Цей розділ у кнайпі української Вікіпедії використовується для координації та обговорення питань, які стосуються адміністрування Вікіпедії. До конструктивної розмови запрошуються усі дописувачі. Регулярне нецільове використання цієї сторінки (за наявного консенсусу декількох адміністраторів) може спричинити заборону на її редагування (топік-бан).

Зверніть увагу, що для запитів до адміністраторів існує окрема сторінка.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування)

Додати нове обговорення

Теми обговорення в Кнайпі
Пропозиції Додати
Політики Додати
Авторське право Додати
Технічні питання Додати
Адміністрування Додати
Патрулювання Додати
Допомога Додати
Різне Додати

Новий шаблон[ред.ред. код]

Сворив новий шаблон Шаблон:Понад 100000 редагувань. Прошу включити його на сторінку Категорія:Користувачі за внеском і використати активним вікіпедистам, яких він стосується Face-grin.svg--Сергій Липко (обговорення) 13:17, 13 серпня 2014 (UTC)

Адміністратори тут до чого?--Анатолій (обг.) 13:23, 13 серпня 2014 (UTC)
Я не розумію, коли появиться відповідна категорія на сторінці Категорія:Користувачі за внеском, мабуть, коли хоча б хтось її використає?--Сергій Липко (обговорення) 13:46, 13 серпня 2014 (UTC)
Вона там з'явиться, коли її створять. Але не вважаю за доцільне створювати категорію, якою ніхто не користується, порожні категорії, за загальними правилами, підпадають під вилучення. Коли хтось скористається Вашим шаблоном — тоді будь ласка. З повагою, --Sergento 14:10, 13 серпня 2014 (UTC)
Тобто ще треба створити аналогічну категорію? Яка тоді різниця між категорією і шаблоном?--Сергій Липко (обговорення) 02:32, 14 серпня 2014 (UTC)
Ваш шаблон поміщуватиме сторінку користувача у категорію. Шаблони у Вікіпедії є спеціальним класом сторінок, що їх вміст динамічно підставляється в текст інших сторінок. Категорії покликані групувати сторінки, які мають спільні ознаки (тему, зазвичай; у Вашому випадку - кількість редагувань). Див. також Довідка:Шаблони та Довідка:Категорія. --Sergento 06:42, 14 серпня 2014 (UTC)

Спеціальна:Внесок/MEGOGONET[ред.ред. код]

Початок обговорення Вікіпедія:Кнайпа (авторське право)#Спеціальна:Внесок/MEGOGONET

Користувач заливає статті про фільми використовуючи вміст однойменного з його ніком сайту без змін; Крім того, судячи з ніку це дуже ймовірно спільний обліковий запис, які за правилами блокування підлягають негайному блокуванню. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 15:00, 29 квітня 2014 (UTC) А, не помітив там ОТРС дозвіл, переміщу зараз в адмін-кнайпу. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 15:02, 29 квітня 2014 (UTC)

Теж бачу його в нових редагуваннях вже напевно тиждень. Я би звернув увагу на інше. 1. Перевірити OTRS дозвіл, його формулювання. Чи дійсно він дозволяє робити таку заливку. 2. Ці тексти паралелельно є на багатьох інших сайтах. Часом на десятках. Абсолютно ідентичні. Як MEGOGO.NET довів OTRS-агентам, що саме він є власником прав на них? Знову ж питання до того дозволу, який ми не бачимо. 3. Стиль. Там якщо злити неенциклопедичні речі, то тексту в багатьох випадках не залишиться.--Aeou 15:49, 29 квітня 2014 (UTC)
Наскільки мені відомо, там стандартне формулювання, тому з дозволом все ок; окрім ствердження, яке передбачає стандартний дозвіл, клієнт ніяк не доводив те, що він є власником прав. Можливо більше знає Ahonc --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 17:51, 29 квітня 2014 (UTC)
Бейсе, а ти стрілок то не переводь. Ми з Діксоном довго сперечалися з приводу цього тікета, з рештою, я вирішив спитати думку третьої особи — твою. Ти сказав, що агентів не повинно цікавити, як вони потрапили на сайт, тож можна приймати дозвіл.--Анатолій (обг.) 20:26, 29 квітня 2014 (UTC)
Га? Діксон мене точно не питав нічого. Ну але я не перевожу стрілки, я про те що можливо ти знаєш про якесь спілкування з ними поза тим, що у тікеті, яке розкриває більше деталей. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 19:51, 11 травня 2014 (UTC)
З приводу «якості» інформації «з megogo» вже говорилося у попередніх обговореннях. Щодо того, що тексти їх власні — теж є дуже великі сумніви. Я вже казав десь — стаття Нічний продавець відрізняється від російськомовної створеної за пів року до заснування megogo дуже мало. Також у мене великі сумніви у відповідності більшості фільмів ВП:КЗФ, про що я теж вже писав раніше. --ReAlв.о. 20:02, 3 травня 2014 (UTC)

Дозвіл є — прекрасно. А от чи спільний обліковий запис — треба перевірити. І заблокувати при потребі. -- Ата (обг.) 07:19, 30 квітня 2014 (UTC)

То як, тільки одному користувачеві муляла підозра на спільний обліковий запис? Перевіряти не будуть? -- Ата (обг.) 18:32, 3 травня 2014 (UTC)
Як?--yakudza 19:46, 3 травня 2014 (UTC)
Та хтозна.
А ще є отаке прохання, але практики використання ВП:ІК у частині рекламних імен у нас ще нема. --ReAlв.о. 20:02, 3 травня 2014 (UTC)
А її легко створити :) --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 19:44, 21 травня 2014 (UTC)
Commons:Commons:Username policy — принаймні щодо підтвердження акаунтів --アンタナナ 09:48, 16 червня 2014 (UTC)

Порушення авторських прав користувачем[ред.ред. код]

В продовження теми. Хочу додати інфомрацію про порушення авторських прав цим користувачем. Тут: один, два, три автор проставив шаблон ОТРС, в той час як статті є копією статей з рувікі (стиль, оформлення, посилання). Тому є порушення авторських прав під прикриттям ОТРС. Статті були написані протягом двох місяців, тобто це не одноразова ситуація.--Divega (обговорення) 06:33, 30 червня 2014 (UTC)

Jeromjerom[ред.ред. код]

Сьогодні користувач Jeromjerom був заблокований за війну редагувань в шаблоні {{Останні новини}}. Проблема в тому, що це вже не перша його ВР на цій сторінці. В усіх випадках він додає другорядну новину, керуючись своїм суб'єктивним баченням значимості, яке розходиться з наявністю авторитетних джерел, після її вилучення наполегливо повертає цю новину й ігнорує аргументи інших користувачів (сьогодні, наприклад, таких було принаймні чотири). Все це ніяк не сприяє конструктивній роботі. Тому я пропоную накласти користувачеві топік-бан на редагування шаблону {{Останні новини}}. --Acedtalk 19:23, 15 червня 2014 (UTC)

До речі, він обійшов блокування: [1] (див. [2]).--Анатолій (обг.) 20:07, 17 червня 2014 (UTC)

Обговорення Вікіпедії:Статті-кандидати на вилучення#Підведення підсумків[ред.ред. код]

привіт. пропозиція провести тиждень/місячник із прибирання української Вікіпедії. багато адмінхвостів…

@AS:@Aced:@Amakuha:@Amatorov:@Deineka:@Dim Grits:@DixonD:@Erud:@Geohem:@Gutsul:@Helgi:@Kholodovsky:@Krystofer:@Leonst:@Lystopad:@MaryankoD:@NickK:@OlegB:@Olmi:@Pavlo Shevelo:@RLuts:@ReAl:@Sergento:@SteveR:@Thestraycat57:@Tigga:@VictorAnyakin:@Visem:@Yakudza:@YarikUkraine:@Ykvach:@Вальдимар:@ДмитрОст:

не певна, що це варто оформлювати таки як тематичний тиждень, але було б дуже добре, якби ми таки спробували «підчистити» ці хвостики, щоб вийшли на поточний рівень закриття номінацій, а не у червні підводить підсумки за січень… --アンタナナ 08:59, 16 червня 2014 (UTC)

Якраз почистити ВП:ВИЛ у планах, але «по виходу з віківідпустки». Бо не хочеться додавати у завали, а так заразом можна додатково подумати, чи додавати. --ReAlв.о. 19:35, 16 червня 2014 (UTC)
Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Пропозиції/Місячник упорядкування української Вікіпедії --アンタナナ 08:28, 24 червня 2014 (UTC)

Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)/Архів 2#Перейменування[ред.ред. код]

користувач вважає, що фільтр можна зняти: ред.№ 14473146. чи є такий консенсус? наскільки я знаю, то заміни у текстах статей продовжувалися. і були обходи блокувань. чи може бути досконаліший фільтр? @SteveR:@Yakudza:@RLuts: --アンタナナ 17:41, 25 червня 2014 (UTC)

Якщо фільтр, то потрібен такий який відсікатиме: 1 — усі варіанти спотворень польських прізвищ, 2 — спотворення російських (їм теж діставалось), 3 — спотворення назв геопунктів (їх теж перейменовувано). Такого фільтра немає. Існує один, але він відсікає лише частину випадків п. 1 Тестовано на мені:)).
Мені здається, можна керуватись не консенсусом адмінів, а намірами, які зедекларує сам користувач (з усіх трьох пунктів). Якщо він згідний не порушувати, то можна зняти хоч зараз. Це насправді дуже просто вирішується. Потрібне лише його бажання.
Якщо після цього користувач раптом візьметься за старе - можна буде негайно фільтр повернути. Уже без повторних обговорень і формальностей.
І ще один момент. Справа на жаль ширша і там не лише 3 пункти. Зі своїх спостережень, скажу, що облишаючи прізвища, користувач негайно береться за щось нове. За ті ж польскі імена. Ви їх бачили? У будь-чому користувач знаходить саме якісь екзотичні варіанти, плюс нульова поступливість, конфлікт і т. д... Хто візьметься розбирати це у разі зняття фільтра? ВП:ПС-ом користувач принципово не користується, хоч цей інструмент завжди був йому доступний.--Aeou 19:09, 25 червня 2014 (UTC)

Вилучення статті «за запитом автора»[ред.ред. код]

Обговорення користувача:O. Kovalenko#Курода Йошітака. У нас з користувачем виникла суперечка. Його не влаштовують наші правила транслітерації з японської мови, тому він хоче вилучити створену ним статтю. Я наполягаю, що ліцензія, якої дотримується Вікіпедія, невідклична, тому стаття не може бути вилучена лише за бажанням автора. З іншого боку, якщо стаття не написана для Вікіпедії, а дослівно скопійована з книги пана Коваленка і він не дав офіційного дозволу на її використання, то справді є формальна причина для вилучення. В будь-якому разі, ситуація складна, хотілося б вирішити її і виробити механізм для подальших подібних випадків. --Acedtalk 10:52, 11 липня 2014 (UTC)

За запитом автора тут вже на працює. Формально це може бути copyvio, але не за запитом автора. Але як довести що це copyvio? Слід ще перевірити оригінал тексту. Є доступ до цієї книги? Нехай автор книги приведе скан сторінки, з якої знятий текст, щоб довести що існує порушення авторських прав. Щодо написання прізвища - сама книга автора може слугувати джерелом, тому слід вказати обидва варіанти написання. З повагою --Yuriy Kvach (обговорення) 06:55, 13 липня 2014 (UTC)
Згоден, що {{db-author}} тут вже не працює (ВП:КШВ «Будь-яка сторінка, запит на вилучення якої поставив її єдиний автор, у випадку, якщо автор указує вагомі причини для такого вилучення» і тут виноска «Наприклад, не можуть бути вилучені статті, які відповідають усім правилам, якщо автор вирішив покинути Вікіпедію і стерти свої статті». Транслітерація, з якою автор не згоден (у нас не всі автори згодні і з чинним правописом української мови) не є такою вагомою причиною. Її (транслітерацію) можна обговорювати, щось вирішувати з її використанням, але це не причина для вилучення. Порушення АП може бути такою причиною, якщо буде доведеним.
Подання кількох варіантів транслітерації з посиланнями на джерела вважаю оптимальним виходом з подібних ситуацій. --ReAlв.о. 16:02, 13 липня 2014 (UTC)
Користувач намагається перейменувати статтю за так званою «системою Коваленка», судячи з ніку, людина придумала власну систему транслітерації і намагається її просунути у ВП. Власне, підозрюю, що це наш добрий знайомий Alex K (схожі ніки і манера поведінки), який отримав довічний бан в японській вікі і тут теж неодноразово в конфлікти вступав.--Анатолій (обг.) 16:20, 13 липня 2014 (UTC)

Див. також: Вікіпедія:Запити до адміністраторів#Курода Йошітака, m:Wikimedia_Forum#Copyvio_in_Ukrainian_wikipedia. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:14, 13 липня 2014 (UTC)

Бачу що однозначно слід змінити назву у відповідності до стандартів. Я тут нічого не розумію, тому робити не буду, але хто знається - перейменуйте, або напишіть яка має бути назва. Автор проставив купу посилань на різні сторінки однієї своєї книги. Фактично - одне джерело, усі посилання із тексту можна прибрати, текст слід переробити (до речі, є інтервікі, можна перечитати, щоб доповнити інформацію). До чого усіх і закликаю. З повагою. --Yuriy Kvach (обговорення) 19:16, 13 липня 2014 (UTC)
Зараз якраз назва за стандартом, а автор просуває назву за власною системою.--Анатолій (обг.) 20:01, 13 липня 2014 (UTC)

Файл:Кошовому.jpg[ред.ред. код]

файл було завантажено 22 серпня 2009 року Leonst-ом:

{{Зображення
|Назва=Пам'ятник Петру Кошовому
|Опис=Пам'ятник Петру Кошовому, встановлений на площі Кошового в місті Олександрії
|Автор=Анна Лобода ([[Користувач:Ani4ka]])
|Джерело=[[Користувач:Ani4ka]]
|Час створення=серпень 2009
|Ліцензія={{Attribution}}
}}

автор (користувач Ani4ka) припинив(ла) редагувати вікіпедію 23 серпня 2009 року. 1 жовтня 2013 року файл було позначено як такий, що у нього відсутній дозвіл. 13 квітня 2014 мною файл було вилучено, 13 травня 2014 його відновив завантажувач. 21 червня 2014 його було вилучено іншим адміном (оскільки дозволу так і не було отримано), а 17 липня 2014 завантажувач його знову відновив. можливості надсилати вікіпошту автору нема. якщо у завантажувача є можливість зв'язатися із користувачем — прохання це зробити. якщо ні — усі ці файли без дозволу мають бути вилучені. війни адміністраторів між собою (як і війни із правилами) не є добре. користувачеві достатньо залогінитися, увімкнути можливість отримувати вікіпошту й надіслати стандартний дозвіл. якщо завантажувач дасть мені її/його імейл, я всю «бюрократію» візьму на себе --アンタナナ 08:55, 17 липня 2014 (UTC)

п. с. писала користувачеві щодо іншого файлу, але відповіді не отримала --アンタナナ 08:55, 17 липня 2014 (UTC)
P.S. можна навіть простіше: Користувач:Ani4ka може сама зробити редагування на сторінках файлів, підтвердивши ліцензію (у випадку якщо вона, наприклад, взагалі не має електронної пошти) — NickK (обг.) 09:14, 17 липня 2014 (UTC)
можна. досить її/його редагування в історії файлів, щоб знати, що він/вона давали дозвіл на публікацію саме під цією ліцензією --アンタナナ 12:59, 17 липня 2014 (UTC)

The default time zone in Ukrainian Wikipedia[ред.ред. код]

Why do you use UTC as default time zone (часовий пояс) in Ukrainian Wiki? As far as I know you live in UTC+3 zone (summer), and it would be better if this zone would be used as "default". here. I live in Poland (UTC+2), and if you check Polish Wikipedia, this zone (CEST) is default in our wiki. Now we have 10:02 in Poland, and you have 11:02 in Ukraine, this time should be printed together with my signature

Regards Julo (обговорення) 08:02, 2 серпня 2014 (UTC)