Ді-джей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
DJ Adam Freeland в роботі

Ді-джей (англ. DJ, скорочення від Disc Jockey) — людина, що здійснює публічне відтворення записаних на звукові носії музичних творів зі зміною або без зміни матеріалу технічними засобами.

Коротка історія професії та терміну DJ[ред.ред. код]

Перший раз слово диск-жокей (англ. disc jockey) пролунало в 1935 році від англійського коментатора Волтера Вінчера. Він використав цей термін по відношеню до радіоведучого Мартіна Блока, першого діджея, який згодом сам став зіркою. Пізніше це словосполучення скоротили до звичної нам тепер абревіатури DJ, від якого з'явилося поняття "діджеїнг" (анг. DJing), тобто робота діджея.

Особливості професії[ред.ред. код]

Змішування (зведення, міксування) треків (композицій) діджей здійснює за допомогою спеціального мікшерного пульта та спеціально обладнаних програвачів, на котрих є можливість контролювати швидкість програвання композиції (програвачі грамплатівок, CD/DVD-деки). При відтворенні музики на обох програвачах повинна бути плавно регульована швидкість обертання. Також на сучасних діджейських пультах є семплери (для запису і відтворення коротких звукових фрагментів — семплів), звукові ефектори і драм-машина (для створення пульсуючих ритмічних фраз — лупів). Також міксування можливе за допомогою спеціального програмного забезпечення на комп'ютерах або ноутбуках.

Послідовність зведених тематичних треків називається ді-джейським міксом, або сетом. Підбірка цих треків називається компіляцією. Зазвичай міксом називають студійну роботу ді-джея, записану для подальшого розповсюдження на аудіо-носіях або в цифровому вигляді. Сетом називають «живий» виступ ді-джея. При створенні міксу діджеї можуть використовувати скретч, ефектори, синтезатори та інше.

Деякі відомі ді-джеї[ред.ред. код]

Запрошення дискотеки "Погляд".jpg

Деякі відомі ді-джеї Радянської України[ред.ред. код]

  • Бойчук Мирослав Петрович Керівник дискотеки «Погляд», Лауреат першого огляду-конкурсу (3 місце) Львівських дискотек, присвяченого 60-річчю Великої Жовтневої Революції. 1977 рік.

Деякі відомі ді-джеї сучасної України[ред.ред. код]

  • Moon Shot Український ді-джей сучасності.


музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.