Компаніченко Тарас Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тарас Компаніченко
фотографія
Тарас Компаніченко виконує кант на «Країні мрій» 2009
Основна інформація
Дата народження 1969
Місце народження Київ Київ
Країна Україна Україна
Національність українець
Професія мистецтвознавець
Інструменти бандура, ліра, кобза
Колективи «Кобзарський цех»
Співпраця «Хорея козацька», «Академія традицій», «Карпатіянs»
ceh.org.ua

Тара́с Ві́кторович Компаніче́нко (*1969, Київ) — кобзар, бандурист та лірник, керівник ансамблю «Хорея Козацька», заслужений артист України[1] з 2008 р.

Виконує та реконструює традиційний кобзарсько-лірницький репертуар в супроводі кобзи О.Вересая, старосвітської бандури та колісної ліри. Значну частину репертуару становлять епічні твори — думи, так звані «запорозькі пісні», козацькі псалми, лицарські пісні, невольничі плачі, богомільні пісні, побожні псальми та канти, духовна та світська лірика. Витворені в ХІІІ-XVII ст. пам'ятки музики та літератури дожили віку, часом в фольклоризованому вигляді, в усній традиції (часом вони збереглись в рукописнім чи друкованому збірниках) та дідівські пісні.

Окрім сліпецького, старцівського чи дідівського репертуару виконує (як керівник ансамблю Хорея Козацька) пам'ятки старовинної музики та літератури Руси-України XV–XVIII ст. Твори на слова поетів XVI–XVIII ст. Д. Наливайка, Д. Братковського, І. Величковського, Т. Прокоповича, Г. Сковороди, Стефана Яворського.

Бере участь у фестивалях «Країна мрій», «Трипільське коло» та ін.

Компаніченко — кум Олега Скрипки. Він хрестив сина Олега — Романа, а Скрипка став хрещеним батьком Тарасової доньки — Софії.[2]

26 жовтня 2012 р. музикант мав взяти участь у програмі «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі Інтер на підтримку Олега Тягнибока. Через недопущення «Свободи» до студії Компаніченко виступив просто неба.[3]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]