Меркантур (національний парк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Парк Меркантур

Національний парк Меркантур (фр. Parc National du Mercantour) об'єднує в своїх кордонах близько 700 км², саме завдяки цьому парк визнаний одним з найбільших у всій Європі. Парк Меркантур був організований в 1979 році. З тих пір популярність цих місць невпинно зростала і вже сьогодні ми маємо природоохоронний об'єкт з туристичним оборотом близько 800 тисяч осіб на рік.

Центральні райони парку є нежилу зону, що складається з 7і долин: Roya, Bévéra, Vésubie, Tinée, Haut Var / Cians (в Alpes-Maritimes), Verdon і Ubaye (в Alpes-de-Haute-Provence). Периферійна ж зона включає в себе близько 28 сіл. Також в межах парку можна знайти майже 150 сільських ділянок.

Рельєф[ред.ред. код]

Гірські ділянки в межах парку часто оточені гранітними і клісталліческімі сланцями, яскравий приклад тому - територія навколо гори Бего (2872 м над рівнем моря), часто-густо всіяна петрогліфами (різні малюнки на каменях). Ці петрогліфи датовані останніми неолітичними і бронзовими століттями. У загальній складності біля підніжжя гори Бего нараховано 37 000 петрогліфів, деякі з них зображають зброю, деякі - рогата худоба, деякі - людські лики. Є думка, ніби ці малюнки на каменях були колись своєрідним жертвоприношенням древніх лігурійцев, які вважали Долину священним місцем. Місцеві легенди розповідають про мешкають тут злих духів, що знайшло відображення у назвах даних місцевостей: Долина чаклуна (фр. Valmasque), Диявольська гора (фр. Cime du Diable). Все це розташовано в самому серці національного парку Меркантур, в долині чудес фр. Vallée des Merveilles.

Крім гірського масиву Бего на території національного парку Меркантур також розташовані і гори Моньє, Пелата, Мутон. Всі вони можуть похвалитися великою кількістю скель, що робить їх дуже привабливими для альпіністів.

Рослинний світ[ред.ред. код]

На всій території парку можна знайти близько 2000 різних квітучих рослин, з яких під особливою охороною перебувають близько 200 видів: едельвейс і кучерява лілія, ломикамінь і молодило, орхідеї, тирлич, фіалка, тюльпани, герані, анемони та інші. А унікальна ломикамінь взагалі стала символом парку. Особливо важливу роль грають в парку деревні види. серед них найбільше поширення отримали: дуб, дерево маслини, рододендрон, ялина, швейцарські сосни, модрини та інші.

Тваринний світ[ред.ред. код]

Серед тварин, що мешкають в межах національного парку Меркантур своєю численністю виділяються сарни і бабаки. Рідкісніші і тому володіють більшою цінністю тут горностаї, гірські козли, олені та косулі, зайці і кабани. Орнітофауна представляють наступні птиці: куріпки, орли, канюки, беркути, соколи, грифи, а також багато інших цікавих види. У парку Меркантур відзначено засилля метеликів.

Туризм[ред.ред. код]

У парку досить добре розвинена туристична мережа. Тільки піших доріжок тут організовано на 600 км. Однак піші прогулянки парком рекомендується здійснювати з досвідченим провідником разом з групою. Просто без знання місцевісті людина навряд чи самостійно зможе відшукати мітки на каменях. Екскурсійні групи формуються в Адміністративному центрі національного парку в Тенді, а також в Інформаційному офісі в Кастеріно. Всього в парку діє 2 маршрута: Vallee des Merveilles і Vallee de Fontanable, їх тривалість від 2 до 3 год. 30 хв. Але при бажанні можна домовитися з адміністрацією парку і про індивідуальне відвідування, для чого необхідно придбати карту маршрутів і отримати інформацію про погоду.

Посилання[ред.ред. код]