Kepler-22b

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Kepler-22 b — екзопланета, найімовірніше належить до типу мінінептунів, хоча не виключений варіант суперземлі. Це перша підтверджена знайдена телескопом «Кеплер» (НАСА) екзопланета, яка обертається в зоні, придатній для життя, навколо зорі, подібної до Сонця[1][2]. Існування планети було зафіксовано наземними спостереженями. Задля підтвердження планетної природи Kepler-22 b застосовали метод, що полягає у виключенні всіх можливих хибних варіантів, які можуть імітувати проходження планет.

Відкриття[ред.ред. код]

Світанок на екзопланеті Kepler-22 b в уяві художника

Про відкриття планети було оголошено 5 грудня 2011 року[3]. Радіус знайди приблизно в 2,4 разу більший від земного; вона перебуває на відстані близько 620 світлових років від нашої планети, осяювана зорею Kepler-22. Остання, як і Сонце, має спектральний клас G.[3][4].

Орбіта[ред.ред. код]

Kepler-22 b віддалена від свого світила приблизно на 127,5 млн км, а період обертання планети дорівнює приблизно 290 земним добам[5].

Можливість життя[ред.ред. код]

Відстань Kepler-22 b до Kepler-22 приблизно на 15% менша, ніж відстань Землі до Сонця[6]. При цьому світловий потік від материнської зірки до екзопланета приблизно на 25% слабший від сонцевого на Землю. Ці обставини передбачають поміркований клімат. Так за оцінками вчених, за відсутности атмосфери температура на поверхні Kepler-22 b близька до -11° C. Якщо ж на планеті існує атмосфера, то через парниковий ефект вона сягатиме приблизно +22°C[3][4].

Приблизні розміри Землі, Kepler-22b і Юпітера.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]