Євраз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Євраз
Тип Відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Форма власності Відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Галузь чорна металургія
Гасло Making the world stronger
Засновано 1992
Штаб-квартира Лондон, Сполучене Королівство
Ключові особи Олександр Абрамов, Олександр Фролов, Роман Абрамович
Продукція сталь, ванадій, залізні руди, вугілля
Виторг US$13,061 млн. (2014)[1]
Чистий прибуток
 • −719 000 000 $
Власник(и) Абрамович Роман Аркадійович
Співробітники 100,000 (2015)[2]
Холдингова компанія Evraz Group S.A. («Evraz Group», Люксембург)
Дочірні компанії
 • Evraz (Russia)d і Q4112156?
 • evraz.com

  «Євраз Груп С.А.»Evraz Group — російська холдингова компанія, є однією з найбільших у світі вертикально-інтегрованих металургійних і гірничодобувних компаній. У 2007 році підприємства «Євраза» виробили 16,4 млн тонн сталі, 12,6 млн тонн чавуну і 15,2 млн тонн сталевого прокату.

  Історія[ред. | ред. код]

  Історія «Євраз Груп» починається з заснування в 1992 році невеликої компанії «Євразметалл», що спеціалізувалася на торгівлі металопродукцією. Протягом перших кількох років існування оборот компанії і сфера її діяльності значно розширилися. У 1995 році була утворена «EAM Груп», що об'єднала кілька вугільних, гірничорудних і сталеливарних компаній. Наприкінці 1995 року «EAM Груп» підписала угоду про стратегічне партнерство з фірмою «Дюферко», ставши власником контрольного пакету акцій Нижньотагільського металургійного комбінату (НТМК). У 1999 році «EAM Груп» отримала в своє управління ще два великі металургійні комбінати ‑ Західно‑Сибирський (ЗСМК) і Новокузнецький.

  Наприкінці 1999 року знов створене ТОВ «Євразхолдінг» узяло на себе функції головного виконавчого органу НТМК, ЗСМК і НКМК, а також Високогористого і Качканарського гірничо-збагачувальних комбінатів, компанії «Євразруда» і Находкинського морського порту.

  Західно-Сибірський металургійний комбінат

  У червні 2005 року «Євраз Груп С. А.» стала публічною компанією ‑ 8,3% акцій компанії у формі глобальних депозитарних розписок було внесено до лістингу Лондонської фондової біржі. В кінці січня 2006 року на біржі було розміщено ще 6% акцій «Євраз Груп С. А.».

  У 2004-2005 роках компанія придбала «Шахту 12», 50-процентний пакет акцій ОАО «Южкузбассуголь» і частку у ВАТ «Распадская». Придбання прокатного заводу «Паліні і Бертолі» (Італія) в серпні 2005 року і найбільшого виробника листової сталі в Чехії «Вітковіце Стіл» в листопаді 2005 року розширило продуктову лінійку «Євраза» за рахунок продукції з високою доданою вартістю, а також відкрило доступ на ринки країн, що входять в Європейський союз.

  У 2006 році «Євраз» придбав 73% акцій компанії «Стратіджик Мінералз Корпорейшн» («Страткор»), одного з провідних світових виробників ванадієвих і титанових сплавів і хімікатів, зі штаб-квартирою у США, і 24,9% «Хайвелд Стіл енд Ванадіум Корпорейшн» (ПАР), збільшивши цю частку до 54,1% в травні 2007 року. Завдяки придбанню «Орегон Стіл Мілз» в січні 2007 року «Євраз» забезпечив собі значну присутність на ринку товстого листа і в трубному бізнесі США і Канади, і став провідним світовим виробником рейок.

  У грудні 2007 року «Євраз» підписав угоду про придбання мажоритарних пакетів акцій ряду виробничих підприємств Привату в Україні: Відкритого акціонерного товариства «Суха Балка», Дніпропетровського металургійного заводу ім. Петровського і трьох коксохімічних підприємств (Дніпродзержинського коксохімічного заводу, заводів «Баглейкокс» і «Дніпрококс»). Операція з придбаня була завершена у вересні 2008 року[3]

  У 2008 році «Євраз» оголосив про покупку канадських підприємств з виробництва листового і трубного прокату північноамериканської компанії IPSCO, тим самим розширивши свою присутність в Північній Америці. Також цього року «Євраз» підписав договір на покупку до 51% акцій китайської металургійної компанії «Делонг» (стаом на літо 2008 «Євраз» вже викупив 10% акцій «Делонг»).

  Гірничодобувний підрозділ «Євраз Груп» об'єднує гірничорудні підприємства ВАТ «Євразруда», Качканарській і Високогористий гірнничо-збагачувальні комбінати. «Євразу» також належить компанія «Южкузбассуголь» і 40% акцій провідного виробника коксівного вугілля в Росії ВАТ «Распадская». Наявність власної бази залізняку і вугілля дозволяє «Євразу» виступати як інтегрований виробник сталі.

  В Україні[ред. | ред. код]

  Група Євраз, головним акціонером якої є Роман Абрамович, увірвалася в гірничо-металургійний комплекс України в 2007 році, купивши 5 підприємств. Однак до кінця 2017 року портфель її промислових активів в країні скоротилася до одного.[4]

  Структура[ред. | ред. код]

  Металургія:

  Ванадієвий підрозділ:

  • Стратіджик Мінералз Корпорейшн (США США)
  • Хайвелд Стіл енд Ванадіум Корпорейшн (ПАР ПАР)

  Гірнича промисловість:

  Порти:

  Виноски[ред. | ред. код]

  1. а б в Annual Report 2014. Evraz. Процитовано 1 April 2014. [недоступне посилання з червня 2019]
  2. Homepage. Evraz. Процитовано 1 April 2014. 
  3. Evraz оголосив про закінчення другої стадії операції з придбання активів в Україні[недоступне посилання з червня 2019]
  4. Как за 10 лет ЕВРАЗ растерял почти все активы в Украине. https://delo.ua/. Delo.ua. 2017-05-29. Процитовано 17 червня 2019. 

  Посилання[ред. | ред. код]