Інтерпайп Сталь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Інтерпайп Сталь»
Тип бізнес
Галузь металургія
Засновано 2012 рік
Штаб-квартира Україна Україна, м. Дніпропетровськ, вул. Столєтова, 21
Власник(и) Інтерпайп
Співробітники 400 — 500 осіб
Сайт interpipesteel.biz

Інтерпайп Сталь[1] (до 2012 року Дніпросталь) — металургійний електросталеплавильний завод. Ключовий інвестиційний проект компанії «Інтерпайп».

Підприємство[ред. | ред. код]

Завод має забезпечити трубне і колісне виробництво власною сталевою заготовкою. Планується, що у 2012 році «Дніпросталь» виробить 700 тис. тонн сталевої заготовки. На проектну потужність завод вийде у 2014 році.

Проектна потужність — 1,32 млн тонн сталі на рік. Крім того будівництво підприємства дасть змогу зменшити:

Електроживлення[ред. | ред. код]

Проектна потужність споживання електроенергії підприємством — 350 МВт[2]. Електроживлення підприємства здійснюється від Придніпровської ТЕС. Для безперебійного забезпечення електроенергією на відкритому розподільному пристрої Придніпровської ТЕС проведено реконструкцію трьох комірок 330 кВ. Збудована нова трансформаторна підстанція «Пічна». Найпотужніша в СНД. Для захисту обладнання на підстанції використовуються сучасні мікропроцесорні пристрої релейного захисту.

Довжина двухланцюгової лінії, що з'єднує ТЕС з підстанцією — 12,8 км, напруга 330 кВ. Прокладена підземним способом на глибині більш як півтора метри, у тому числі під дном ріки Самара із застосуванням горизонтально-спрямованого буріння.

Будівництво[ред. | ред. код]

Інвестиційний проект з будівництва «Дніпросталі» був анонсований ще взимку 2007 року, коли компанія «Інтерпайп» підписала відповідну угоду з представниками відомого виробника металургійних агрегатів, італійською фірмою «Danieli». Договором передбачалося, що за $610 млн протягом 26 місяців італійці здадуть «під ключ» сучасне електросталеплавильне підприємство. Однак світова фінансова криза, що відкинула групу «Інтерпайп» на межу дефолту за раніше розміщеними євробондами, зростання вартості будівництва, в основному через дефіцит існуючих потужностей електроживлення, що змусило до прокладання нової лінії і будівництва трансформаторної підстанції. Як наслідок будівництво затягнулось.

Систему зовнішнього енергопостачання комплексу здали в експлуатацію в листопаді 2011 року. «Холодні» випробування обладнання заводу відбулись в грудні 2011 року. «Гарячі» — в січні 2012 року. Урочисте відкриття комплексу відбулося 5 жовтня 2012 року[3]

Підприємство збудовано за найсучаснішими технологіями. Головний підрядник — та ж італійська компанія «Danieli». Вартість будівництва склала близько $700 млн.

Гарячі випробування на «Дніпросталі»

Меткомплекс складається:

Також в рамках проекту здійснюється будівництво вапнякової фабрики й кисневого заводу.

«Дніпросталь» — перший металургійний завод, що побудований в Україні за останні 40 років «з нуля». Після запуску заводу на повну потужність підприємство стане найбільшим і найсучаснішим електросталеплавильним заводом у Східній Європі.[4]

Відео[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]