Єпархія святого Миколая в Руському Крстурі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єпархія святого Миколая
Ruski Krstur, Uniate church.jpg
Обряд візантійський
Країна Сербія Сербія
Головне місто Руський Крстур
Дата заснування 19 січня 2013
(як екзархат)
6 грудня 2018
(як єпархія)
Катедральний собор Кафедральний собор святого Миколая в Руському Крстурі
Парафій 21
Ієрарх Юрій Джуджар
Площа єпархії 81 911 км²
CMNS: Єпархія святого Миколая в Руському Крстурі у Вікісховищі
Coat of arms of Greek Catholic Eparchy of Ruski Krstur.png

Єпархія святого Миколая в Руському Крстурі — єпархія візантійського обряду для греко-католиків Сербії. Заснована у 2003 році як Апостольський екзархат Сербії і Чорногорії, а у 2013 році перейменована на Апостольський екзархат Сербії. Екзархат до статусу єпархії був піднесений папою Франциском 6 грудня 2018 року. Правлячий єпископ Юрій Джуджар[1].

Історія[ред. | ред. код]

Апостольський екзархат Сербії і Чорногорії[ред. | ред. код]

До розпаду Югославії всі греко-католики цієї країни відносилися до Крижевецької єпархії, яка складала Хорватську греко-католицьку церкву. Після появи нових незалежних держав на місці колишньої Югославії була проведена реорганізація церковної структури. У 2001 році відтворена окрема помісна Македонська греко-католицька церква, а 28 серпня 2003 року папа Іван-Павло II оголосив про виділення з Крижевецької єпархії Апостольського екзархату Сербії і Чорногорії. Екзархат, однак, залишався асоційованим з Крижевецькою єпархією і не був окремою помісною церквою.

Апостольський екзархат Сербії[ред. | ред. код]

19 січня 2013 року декретом «Attenta norma» Конгрегації Східних Церков юрисдикція екзарха була обмежена лише до вірних, що проживають в Сербії, натомість вірні візантійського обряду в Чорногорії були підпорядковані місцевим єпископам латинського обряду. Тоді екзархат був перейменований на Апостольський екзархат Сербії.

Єпархія святого Миколая в Руському Крстурі[ред. | ред. код]

6 грудня 2018 року папа Франциск надав дотеперішньому екзархату статус єпархії. Першим єпископом «Єпархії святого Миколая з осідком в Руському Крстурі» Святіший Отець призначив дотеперішнього екзарха владику Юрія Джуджара[2].

Сучасний стан[ред. | ред. код]

Центр єпархії розташований в селищі Руський Крстур у Воєводині, який є культурним центром русинів у Воєводині. Кафедральний собор — собор Святого Миколая у Руському Крстурі. Велику частину парафіян єпархії складають етнічні русини та українці, що проживають у Воєводині. Єпархія тісно співпрацює з українським посольством у Республіці Сербія. З моменту цієї створення церковної структури, її очолює єпископ Юрій Джуджар.

Згідно зі статистикою Католицької церкви у 2017 році число парафіян екзархату становило близько 22 тисяч осіб. Екзархат нараховував 19 священиків і 21 парафію.

Галерея[ред. | ред. код]

Греко-католицькі церкви у Воєводині:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Rinunce e nomine. press.vatican.va. Процитовано 2018-12-06. 
  2. Єпархія візантійського обряду в Сербії і перший Єпарх - Vatican News. www.vaticannews.va (uk). 2018-12-06. Процитовано 2018-12-06. 

Посилання[ред. | ред. код]