Коптська католицька церква

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Коптська католицька церква — одна з східно-католицьких церков, що дотримуються коптського обряду, що сходить до Александрійської літургійної традиції. Виникла в результаті укладення унії з Римом частини Коптської православної церкви. Число прихильників за даними на 2007 становить близько 164 тисяч чоловік, головним чином, в Єгипті[1]. Коптська католицька церква — одна з шести східних церков, які мають статус патріархату. З 16 січня 2013 року її очолює патріарх Ібрагім Ісаак Сідрак.

Історія[ред. | ред. код]

В 1741 році коптський патріарх Єрусалима Анастасій увійшов у повне спілкування з Римом. Папа Бенедикт XIV встановив для коптської католицької громади апостольський вікаріат; втім Анастасій незабаром повернувся в Коптську православну церкву, але лінія коптських апостольських вікаріїв була продовжена. В 1824 році Святий Престол створив для коптів-католиків патріархат, що існував однак лише на папері через протидію його діяльності з боку влади Османської імперії. Патріархат був визнаний у 1829 році і тоді ж було отримано дозвіл на будівництво церков. В 1895 році папа Лев XIII знову заснував коптський патріархат і в 1899 році звів єпископа Кирила в ранг патріарха з титулом «Патріарх Александрії і всіх коптів».

Структура[ред. | ред. код]

Резиденція патріарха розташована в Каїрі, хоча він і носить титул Патріарха Александрійського. До складу коптської католицької церкви входять сім єпархій з центрами в Александрії Асьюті, Гізі, Ісмаїлії, Луксорі, Міньї та Сохагу.

Коптська католицька церква не має монастирів. Існує лише кілька чернечих громад, побудованих за зразком західних чернечих орденів. Освіту священики одержують у патріаршій семінарії Св. Лева в Маадія, близько Каїра. Крім неї існують ще три невеликі семінарії.

Із 164 тисяч коптів-католиків лише близько десяти тисяч проживають за межами Єгипту, головним чином, це емігранти. Парафії Коптської католицької церкви є в таких містах, як Париж, Монреаль, Лос-Анджелес, Сідней та Мельбурн.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]