Авл Корнелій Пальма Фронтоніан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авл Корнелій Пальма Фронтоніан
Народився невідомо
Рим
Помер 118(0118)
Террачина
страта
Громадянство Стародавній Рим
Римська імперія
Діяльність військовий очільник
Посада давньоримський сенатор[d], консул Римської імперії[d], консул Римської імперії[d], Легат, Легат і Римський губернатор[d]
Звання консул
Термін 99 та 109 роки
Нагороди

Авл Корнелій Пальма Фронтоніан (*Aulus Cornelius Palma Frontonianus, д/н —117) — державний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Про місце та дату народження немає відомостей. також бракує даних щодо його соціального стану. Ймовірно замолоду присвятив себе військовій кар'єру, був товаришем Ульпія Траяна, майбутнього імператора. У 99 році стає консулом (спільно з квінтом Сосієм Сенеціоном).

У 99102 роках був імператорським легатом—пропретором у провінції Ближня Іспанія. У 104108 роках як прокоснул керував провінцією Сирія. У 105106 роках розбив війська Раббела II й підкорив Набатейське царство, за що отримав триумф та бронзову статуї на Форумі Августа. був призначений імператорським легатом-пропретором нової провінції Кам'яниста Аравія.

У 109 році вдруге стає консулом (разом з Публієм Кальвізієм Туллом Рузоном). До кінця життя імператора Траяна здобув значний вплив. Тому після смерті останнього у 118 році Адріан запідозрив Авла Корнелія та ще 3 сенаторів у намаганні захопити владу. У зв'язку з цим влаштував рішення сенату, за яким Фронтоніана було засуджено й страчено.

Джерела[ред.ред. код]

  • Anthony Birley, Hadrian, Londinii 1997, p.87-88
  • Kaiser Trajan. Eine Epoche der Weltgeschichte, Pustet, Regensburg 2010, ISBN 978-3-7917-2172-9, S. 271