Секст Юлій Фронтін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Секст Юлій Фронтін (лат. Sextus Julius Frontinus; бл. *40 рік — †103 рік) — давньоримський письменник, політичний і військовий діяч.

Біографія[ред.ред. код]

Стратегематон Фронтіна, видання 1888.

Народився приблизно у 40 році н. е. імовірно в Нарбоні (суч. Нарбонн) в сім'ї провінційного аристократа. Його молодість припала на досить бурхливий період в історії Риму — досить сказати, що він застав терор Калігули, правління Нерона і громадянську війну що слідувала за ними.

У 5864 роках Фронтин служив у Вірменії командиром одного з кавалерійських загонів. Там римська армія під командуванням Гнея Доміція Корбулона вела бойові дії. Згодом він включив живі приклади цієї війни у свій твір «Стратегематон».

Під час правління Гальби отримав звання сенатора, у 70 році, при Веспасіані зайняв посаду міського претора Риму. У 73 році став Консул-суффект, у 74 році направлений як легат (намісник) у провінцію Британія. На посаді легата домігся чималих успіхів, зокрема розгромив силурів. [1] У 78 році був змінений на посаді намісника Агріколою. У 86-87 рр. Фронтін призначений проконсулом Малої Азії. Чим Фронтін займався в наступні 10 років невідомо.

У 97 році новий імператор Нерва призначив Фронтіна доглядачем міського водопроводу Риму. Це була абсолютно незнайома область для Фронтіна, однак він не тільки глибоко вникнув у свої нові обов'язки, а й написав про це книгу.

У 100 році був ординарним консулом разом з Траяном. В останні роки життя став жерцем-авгуром [2], помер у 103 році.

Твори[ред.ред. код]

  • De aquaeductu urbis Romae
  • Strategematicon libri III
  • De re militari


Примітки[ред.ред. код]

  1. Тацит . Життєпис Юлія Агріколи, 17
  2. Пліній Молодший . Листи, IV, 8

Посилання[ред.ред. код]