Авраамічні релігії

Світовий відсоток прихильників релігій, 2015 р.[1]
Авраамі́чні релі́гії, або авраамічні віровчення — релігійні системи (юдаїзм, християнство та іслам), які розвинулися на основі віровчення праотця Авраама.
Авраамічні релігії називають також релігіями об'явлення, оскільки вважається, що ядро їхніх учень засновано на Об'явленні, тобто саморозкритті Божества і проголошенні ним своєї волі людині.
Первинне письмове джерело авраамічних релігій — Тора (П'ятикнижжя Мойсеєве). Слід зауважити що п'яту книгу «Повторення закону» написав цар Йосія, а значить спочатку було лише 4 книги. В цілому Тору визнають, хоч і по-різному тлумачать, всі авраамічні релігії. Старий Заповіт християнської традиції практично повністю відповідає єврейському ТаНаХу, а Коран і хадиси містять чимало спільносемітського матеріалу. Десять заповідей Мойсея є спільними заповідями для юдаїзму, християнства та ісламу.
Течії[ред. | ред. код]
- Християнство. Головні течії: католицтво, протестантизм і православ'я.
- Месіанський юдаїзм. До нього належать євреї та не-євреї, які визнають Ісуса Христа Месією.
- Єзидизм.
- Друзи.
- Також до авраамічних релігій слід віднести і так звану «народну релігію осетин», оскільки вона має християнське коріння.
Див. також[ред. | ред. код]
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ Hackett, Conrad; Mcclendon, David (2015). Christians remain world's largest religious group, but they are declining in Europe. Pew Research Center. Архів оригіналу за 1 березня 2021. Процитовано 16 лютого 2021. (англ.)
Посилання[ред. | ред. код]
- Авраамічні релігії [Архівовано 5 листопада 2021 у Wayback Machine.] // ВУЕ
- Авраамічні релігії [Архівовано 21 жовтня 2017 у Wayback Machine.] // Українська Католицька енциклопедія
- Авраамічні релігії: порівняння [Архівовано 9 жовтня 2008 у Wayback Machine.] (англ.)
- Що таке авраамічні релігії? [Архівовано 5 вересня 2009 у Wayback Machine.] (рос.)
|