Адитивність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Адитивність (англ. additivity, нім. Addition, Additivität) — властивість величин, яка полягає в тому, що значення величини, яка відповідає цілому об'єкту, дорівнює сумі значень величин, що відповідають його частинам, незалежно від того, яким чином поділено об'єкт.

Наприклад, адитивність властива для маси, об'єму і ваги тіла, довжини лінії, площі поверхні тощо. Інший приклад — маса молекули є сумою мас атомів, які входять до її складу; кожний з замісників, введений у вихідну молекулу, вносить адитивний внесок у зміну стандартної енергії Гіббса, що відповідає даній рівновазі.

Неможливо розібрати вираз (Не можна зберегти математичне зображення у файловій системі.): \ f(a+b)=f(a)+f(b).


Адитивність — сумарна фізична властивість суміші, яка визначається як сума добутків молярних часток компонентів у суміші на властивості цих компонентів (правило адитивності Кея); приклади, для суміші газів — критичні тиск, температура, об'єм, густина і коефіцієнт стисливості газу.

Властивість адитивності для деяких векторних фізичних величин називається принципом суперпозиції: напруженість електричного поля, напруженість магнітного поля, імпульс, сила. Деякі величини, такі як маса, швидкість (відносний рух) або час (послідовні інтервали), допускають складання в класичній фізиці, але не в теорії відносності.

Література[ред.ред. код]