Академія гірничих наук України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Академія гірничих наук України
Академія гірничих наук України.jpg
Основні дані
Засновано лютий 1991
Приналежність громадська наукова організація
Контакт
Ключові особи Бизов Володимир Федорович, Станков Олександр Павлович, Вілкул Юрій Григорович.
Адреса 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37
Веб-сторінка agnu.com.ua
Мапа
Засідання Академії. Виступає Володимир Федорович Бизов

Акаде́мія гірни́чих нау́к Украї́ни (АГНУ) — громадська наукова організація гірничо-металургійного профілю, яка об'єднує вчених і спеціалістів, трудові колективи підприємств та організацій.

Загальний опис[ред. | ред. код]

Створено в лютому 1991 року в Кривому Розі. Станом на 2001 р. мала вісім спеціалізованих і чотирнадцять регіональних відділень, два наукових центри (Донбаський та Дніпропетровський) і один науково-технологічний центр «Підземіндустрія». В них працюють понад 150 штатних і 200 позаштатних працівників, зокрема 134 доктори наук. Має 99 членів-кореспондентів та 47 дійсних членів. Усього за 10 років існування виконано понад 500 науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, сумарний економічний ефект від їх впровадження становить понад 1 млрд грн. За розробку та впровадження передової техніки і нових технологій 15 членів Академії одержали звання лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки.

З 2000 р. при АГНУ працює Українсько-Європейський центр підвищення кваліфікації працівників гірничої промисловості, створений у рамках Європейської програми науково-методичної і освітньої допомоги EC TACIS.

АГН України має видавництво «Мінерал», яке опублікувало понад 30 монографій і навчальних посібників. Видається журнал «Відомості Академії гірничих наук України». Перспективні плани АГНУ передбачають створення відділення «Вища гірнича та металургійна освіта».

Президенти АГНУ[ред. | ред. код]

Нагороди[ред. | ред. код]

Відзнака-медаль Академії гірничих наук України на 20-річчя Академії (2011).

Джерела[ред. | ред. код]