Академія гірничих наук України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Академія гірничих наук України
Основні дані
Засновано лютий 1991
Абревіатура АГНУ
Приналежність громадська наукова організація
Сфера гірнича справа
Контакт
Ключові особи Бизов Володимир Федорович, Станков Олександр Павлович, Вілкул Юрій Григорович.
Країна  Україна
Штаб-квартира Кривий Ріг
Адреса 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37
Тип Public Academy of Sciencesd
Вебсторінка agnu.com.ua
Мапа
Мапа
Засідання Академії. Виступає Володимир Федорович Бизов

Акаде́мія гірни́чих нау́к Украї́ни (АГНУ) — громадська наукова організація гірничо-металургійного профілю, яка об'єднує вчених і спеціалістів, трудові колективи підприємств та організацій.

Загальний опис

[ред. | ред. код]

Створена в лютому 1991 в Кривому Розі. Станом на 2001 рік мала вісім спеціалізованих і чотирнадцять регіональних відділень, два наукових центри (Донбаський та Дніпропетровський) і один науково-технологічний центр «Підземіндустрія». В них працюють понад 150 штатних і 200 позаштатних працівників, зокрема 134 доктори наук. Має 99 членів-кореспондентів та 47 дійсних членів. Усього за 10 років існування виконано понад 500 науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, сумарний економічний ефект від їх впровадження становить понад 1 млрд грн. За розробку та впровадження передової техніки і нових технологій 15 членів Академії одержали звання лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки.

З 2000 при АГНУ працює Українсько-Європейський центр підвищення кваліфікації працівників гірничої промисловості, створений у рамках Європейської програми науково-методичної і освітньої допомоги ЄС TACIS.

АГН України має видавництво «Мінерал», яке опублікувало понад 30 монографій і навчальних посібників. Видається журнал «Відомості Академії гірничих наук України». Перспективні плани АГНУ передбачають створення відділення «Вища гірнича та металургійна освіта».

Станом на 2021 академія нараховує 250 + 8 почесних членів, в тому числі 26 іноземних членів, 114 академіків, 136 — член-кореспондентів. Докторів наук — 164, кандидатів наук — 86. Науково-виробничих комплексів — 3, колективних членів АГНУ — 11. АГНУ підтримує зв'язки з науковцями-гірниками в ряді країн світу.

Президенти АГНУ

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]

Відзнака — медаль Академії гірничих наук України на 20-річчя Академії (2011).

Джерела

[ред. | ред. код]