Алтин Асир (платіжна система)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Cистема «Алтин Асир» (туркм. «Altyn Asyr» plastik kart sistemasy) — це внутрішня платіжна система Туркменістану на основі банківських платіжних карток[1]. Система «Алтин Асир» є складовою частиною платіжної системи Туркменістану.

За допомогою картки можуть здыйснюватися безготівкові розрахунки за послуги зв'язку, платежі по рахунках за електроенергію та комунальні послуги, виконання кредитних, депозитних операцій, електронних переказів грошових коштів між держателями пластикових карток інших платіжних систем[2]. Процесинговий центр платіжної системи «Алтин Асир», що об'єднує всі кредитно-фінансові установи Туркменістану, розташований в «Халкбанк»[3].

Історія[ред. | ред. код]

Впровадження платіжної системи «Алтин Асир» почалося в 2001 Центральним банком Туркменістану, згідно з Постановою Президента Туркменистану Сапармурата Ніязова. Була поставлена ​​мета об'єднати вже існуючі в туркменських банках локальні карткові системи «Туркменкарт» та «Міллікарт», а також посприяти іншим банкам щодо входження в єдину платіжну систему.[4].

Примітки[ред. | ред. код]

<

-->