American Express

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

American Express Company або AmEx — корпорація з надання фінансових послуг; її засновано в 1850 та вона є одним з 30 компонентів Dow Jones Industrial Average. AmEx відома своїми кредитними й платіжними картками та дорожніми чеками для бізнесу: вона вважається найдорожчим брендом світу та найвизначнішою компанією.

З 1958 року логотип компанії — римський гладіатор або сотник, зображення якого находиться на дорожніх чеках та платіжних картках компанії. American Express Company було представлено в якості експрес-пошти для ведення бізнесу в штаті Нью-Йорк в 1850 році: її створено в результаті злиття компаній Генрі Уельса (Wells & Company), Уільяма Фарго (Livingston, Fargo & Company) та Джона Уорена Баттерфільда (Wasson & Company) в одну спільну акціонерну корпорацію. Протягом довгих років American Express Company користувалась фактичною монополією на експрес-перевезення вантажу (товарів, цінних паперів, валюти і т.і.)[1]

Діяльність[ред.ред. код]

ФІНАНСОВІ ПОСЛУГИ[ред.ред. код]

Починаючи з 1882 року American Express починає свою експансію в сфері фінансових послуг, при цьому запускає грошовий переказ в бізнесі, за для конкуренції з грошовими переказами США. А почалося це все з подорожі президента American Express Company до Європи. Він завжди возив з собою традиційні акредитиви і йому було досить важко отримувати гроші. Отримати він міг їх лише в досить великих містах. І тут йому спало на думку створити найкраще у світі рішення, краще ніж традиційні акредитиви. І через деякий час компанія представила видатні дорожні чеки, які були випущені в 1891 році номіналами в $ 10, $ 20, $ 50 и $ 100.

ІНВЕСТИЦІЙНО-БАНКІВСЬКІ ПОСЛУГИ[ред.ред. код]

В 1980-х роках , American Express доклала всіх зусиль аби стати фінансовою супер компанією. Управління вирішило створити інвестиційний банк. В середині 1981 року вона викупила Shearson Леб Rhoades, другу за розміром фірму цінних паперів в США для формування Shearson / American Express. В 1994 році American Express було відселено серед інших інвестиційно банківських послуг та інституційного бізнесу. На даний час директором є Харви Голуб, який очолив посаду генерального директора American Express в 2011 році.[2]

СПОЖИВЧІ КАРТКИ[ред.ред. код]

American Express є найвідомішим через його золоту та платинову картки, а також за розширення кредитних карток подібного рівня в більшості країн світу. В 1950 році American Express випустила свою першу кредитну картку, яку помітили на швидкому післявоєнному підйомі економіки та сигналізує перехід компанії на більш розширену клієнтську базу. В 1966 році компанія випустила свою першу золоту картку, в цілях задоволення верхнього ешелону ділових відряджень. Платинові картки компанії дебютували в 1990-х роках та продовжують залишатися дуже популярними. В 1999 році American Express представила карту Центуріон, яку досить часто називають «чорною картою», яка обслуговує багатших та елітних клієнтів. Спочатку карта була доступною лише для вибору користувачів платиновою карткою. Річна плата за користування карткою становила $ 2500 з додатковим початковим внеском в розмірі $ 5000. American Express має ряд кредитних карток, при цьому більшість підпадають під одну з трьох категорій:

  • Авіакомпанії: наприклад, Air Canada , Air France , Alitalia , British Airways , Cathay Pacific , Delta Air Lines , JetBlue Airways , Qantas , Singapore Airlines , Virgin Atlantic та ін.ці
  • Готелі: Наприклад, Hilton Hotels, Starwood Hotels & Resorts Worldwide
  • Роздрібні: Наприклад Costco , Девід Джонс , Холт Ренфрю , Harrods , Macys , Bloomingdales , Лоус , Mercedes Benz та ін.

American Express пропонує також широкий спектр карт, які призначені для середнього та великого бізнесу, керувати поїздкою кожного дня. Основний продукт American Express Corporate Card пропонує свої послуги більш ніж в 40 країнах світу, а також ряд додаткових продуктів для конкретних видів витрат. В рамках підтримки корпоративних клієнтів, American Express пропонує цілий ряд онлайнових рішень через веб-сайти American Express @ Work. С American Express @ Work, клієнти мають доступ до програм управління можливостями, онлайн-звітності, звітності.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  1. http://www.colloquy.com/login.asp?page=%2Fbreaking%5Fview%2Easp%3Fxd%3D7961.
  2. http://www.smh.com.au/business/american-express-to-slash-7000-jobs-20081031-5eu9.html