MasterCard

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
MasterCard Incorporated
Тип публічна компанія
Лістинг на біржі NYSEMA
S&P 500
Заснування 1966
Штаб-квартира Перчейз, Нью-Йорк,
Flag of the United States.svg США
Територія діяльності глобальна
Ключові особи Річард Н. Гейторнтсвейт
(Голова)
Еджейпал Сінгх Банга (Президент і CEO)
Галузь Фінансові послуги
Продукція Кредитні картки, платіжні системи
Виторг $7.391 млрд. (2012)[1]
Операційний прибуток $3.937 млрд. (2012)[1]
Чистий прибуток $2.759 млрд. (2012)[1]
Активи  $12.462 млрд. (2012)[1]
Співробітники 6,700 (2011)[1]
Дочірні компанії MasterCard (Belgium)[d] і MasterCard (United Kingdom)[d]
Сайт www.mastercard.com

MasterCard Worldwide (NYSE: MA) — міжнародна платіжна система, що об'єднує 22 тисячі фінансових установ в 210 країнах світу. Штаб-квартира компанії знаходиться в Нью-Йорку, США.

Загальні відомості[ред.ред. код]

The 1966-1979 Master Charge and Interbank logos
Логотип 1966-1979 рр. Master Charge та Interbank
First MasterCard logo used from 16 December 1979 to 1988
Перший логотип MasterCard що використовувався з 16 грудня 1979 року до 1988 року
Логотип MasterCard, що використовувався з 16 грудня 1988 року по 1995 рік
MasterCard logo used in 16 December 1988 to 1995
MasterCard logo used from 16 December 1995 to 14 July 2014
Логотип MasterCard що використовувався з 16 грудня 1995 по 14 липня 2014 рік
MasterCard logo used since 16 December 2006. It is not used on the cards themselves.
Логотип MasterCard що використовується з 16 грудня 2006. Він не використовується на самих картках.
MasterCard logo since 1999
Логотип MasterCard що використовується з 16 грудня 1999. Він не використовується на самих картках.
MasterCard logo used since 14 July 2014
Логотип MasterCard, що використовується з 14 липня 2014
Логотип Maestro, дочірньої компанії дебітних карток, з тим самим дизайном що і логотип MasterCard.
Logo of Cirrus, the interbank network subsidiary, with a similar design to the MasterCard logo.
Логотип Cirrus, дочірньої міжбанківської мережі, з тим самим дизайном що і логотип MasterCard, що існував у період з 16 грудня 1955 року по 14 липня 2014 рік.

Близько 26 % платіжних карток світу припадає на долю MasterCard, 57 % володіє світовий лідер VISA, третя система, American Express, — трохи більше, ніж 13 %.

Заснована в 1966 р. в результаті угоди між кількома американськими банками щодо утворення асоціації під назвою Interbank Card Association. В 1968 р. була укладена перша міжнародна угода з мексиканським банком Banko Nacional. В цьому ж році була укладена угода і з європейською системою Eurocard, що поклала початок стратегічному партнерству між асоціаціями MasterCard International і Europay International. Сучасна назва системи була прийнята в 1979 р. Учасники платіжної системи MasterCard International пропонують широкий вибір карткових фінансових продуктів для фізичних та юридичних осіб. Управління асоціацією MasterCard International відбувається її учасниками. З метою координації та управління глобальним бізнесом, забезпечення просування на ринках брендів платіжної системи, розробки і провадження нових технологій та стандартів була заснована неприбуткова (некомерційна) неакціонерна корпорація MasterCard International Incorporated.

Бізнес-інтереси платіжної системи MasterCard International поділяються на 5 регіонів:

  • Азіатсько-Тихоокеанський регіон;
  • Північноамериканський регіон;
  • Європейський, Близькосхідний і Африканський регіони;
  • Латиноамериканський регіон;
  • Регіон Карибського басейну.

MasterCard International Corporation володіє 51 % активів компанії Cirrus Systems Incorporated, 51 % акцій компанії Mondex International, а також 50 % активів Maestro International (спільному підприємстві з Europay International S.A.)

Корпорація MasterCard International Incorporated і учасники платіжної системи MasterCard International беруть активну участь в розробці і впровадженні технологій і стандартів мікропроцесорних карток, а також в просуванні карток як інструменту безпечних платежів на ринку електронної комерції. З цією метою платіжна система бере участь в роботі кількох міжнародних консорціумів та форумів, які працюють над впровадженням стандартів багатофункціональних мікропроцесорних карток. В наш час[Коли?] учасники платіжної системи приступили до реалізації програм переводу карткових портфелів на чипові технології.

MasterCard є основним конкурентом платіжної системи VISA.

Пропрієтарні торгові марки[ред.ред. код]

MasterCard 
Основна торгова марка MasterCard International є базовою у візуальній комунікації з учасниками платіжної системи, клієнтами і підприємствами торгівлі та сервісу в усьому світі.
MasterCard Electronic 
Картковий продукт, що призначений для використання в високоризиковому середовищі (до цієї категорії можна віднести не тільки не повністю надійних клієнтів на погляд емітента, так і неблагонадійні з точки зору шахрайства торгові точки, країни чи регіони - з точки зору утримувача картки).
Maestro 
Сімейство дебетних карток для торгових точок, обладнаних електронними терміналами, і банкоматів. З метою підвищення захищеності торгових операцій MasterCard наполегливо рекомендує проводити операції за картками цього сімейства виключно з обов'язковою перевіркою ПІН-коду, при цьому тимчасово існує можливість оформлення чеків електронних терміналів, скріплених лише підписом утримувача.
Mondex 
Цей продукт надає можливість для розрахунків електронними грошима, для чого передбачена можливість "завантаження" готівки в "електронний гаманець", що функціонує на базі вбудованого в картку чипу.
Cirrus 
Торгова марка, що належить MasterCard International, об'єднання мережі банкоматів.
MoneySendCollect 
сервіс грошових переказів, створений спільно з iPay.ua.

PayPass[ред.ред. код]

Докладніше: MasterCard PayPass

MasterCard PayPass - це сумісна з EMV безконтактна можливість проведення платежу, заснована на стандарті ISO / IEC 14443, що надає власникам карток MasterCard PayPass і Maestro PayPass спосіб здійснення оплати шляхом близького піднесення платіжної картки або іншого платіжного інструмента, такого як телефон, брелок для ключів або годинник, до зчитувального платіжному терміналу замість проведення нею для зчитування або вставляння її в термінал.

Типи платіжних карток, що випускаються[ред.ред. код]

Cirrus Maestro 
Найдешевша з-поміж популярних карток сімейства. По картці заборонені транзакції без авторизації, з недавніх пір існує можливість оплачувати карткою покупки в Інтернеті за допомогою SecureCode. Випускаються також неперсоніфіковані картки Maestro (Maestro Prepaid). По причині недостатньої захищеності картки (необов'язкова наявність голограми, Уф-захисних елементів, фірмової полоси для підпису) поступово відбувається міграція на більш захищений продукт MasterCard Electronic.
MasterCard Electronic 
MasterCard Unembossed 
Аналог картки Mass (Standard), дані на яку нанесені (номер, володар, дата) , але не ембосовані. Картку неможливо використовувати в імпринтері. MC Electronic передбачає обов'язкову авторизацію з боку емітенту, в той же час до MC Unembossed може застосовуватися Floor Limit (можливість оформлення покупки без обов'язкової авторизації картки; як правило, для невеликих сум порядку 20-50 доларів США), STIP (авторизація з боку еквайра на основі непрямих ознак платіжності - застосовується у випадку, коли процесінг емітента тимчасово недоступний).
Mastercard Mass (Standard) 
Позиціонується платіжною системою як базова пластикова картка платіжної системи Europay/Mastercard зі "стандартними" можливостями; характеристики решти продуктів порівнюються відносно Standard. Картка ембосована (бувають винятки), що дозволяє проводити операції за допомогою імпринтера, має магнітну полосу та/або чип для проведення операції в підприємствах торгівлі та сервісу, що обладнані електронними терміналами, також можлива оплата карткою по телефону й через мережу Internet.
Mastercard Gold 
Пропонує додаткові сервіси й можливості більш вимогливим клієнтам. Як правило, це додаткова страховка, можливість експрес-заміни картки або термінової видачі готівки при втраті або викраденні картки в подорожі. В Україні просувається програма MasterCard:Selective, адресована утримувачам карток рівня Gold і вище. Програма передбачає значні знижки у партнерів програми, пільгове (а у деяких випадках - і безкоштовне) відвідування культурних заходів.
MasterCard World 
Картки вищого рівня, ніж Gold. Основна їх перевага полягає в тому, що утримувач картки World є автоматично застрахованим (страховка включена в щорічну плату за обслуговування), отримує додаткові переваги у вигляді великих знижок в компаніях-партнерах банка-емітента. Всі переваги карток преміального рівня є доступними і утримувачам World.
Mastercard Platinum 
Надає утримувачам ще більші можливості в порівнянні з World. Як правило, це вищий рівень кредитного ліміту, обслуговування персональним менеджером банку та послуги всесвітнього консьєрж-сервісу, що здатен вирішити більшість задач, пов'язаних із покупками, сферою подорожей та розваг.
MasterCard World Signia (World Elite)
Найпрестижніша картка MasterCard. Найчастіше оформлюється для клієнтів private banking. Включає в себе всі переваги картки Platinum, цілодобову підтримку персонального менеджера банку та багато інших індивідуальних пропозицій.
MasterCard Virtual 
спеціалька картка, що дозволяє утримувачу здійснювати покупки в Інтернет. MasterCard Virtual не призначена для оплати покупок в звичайних магазинах, зняття готівки в банкоматах а також оплати через Інтернет послуг з бронювання квитків, готелів, автомобілів тощо. Це дещо звужує сферу застосування віртуальної картки, при цьому значно понижує ризик використання такої картки з метою шахрайства. Оскільки обов'язкової умови випуску віртуальних карток в матеріальному вигляді немає - деякі банки реалізують "випуск" таких карток просто наданням клієнту реквізитів картки: її номеру, строку дії та коду CVC2 (шляхом повідомлення необхідних відомостей через систему Інтернет-банкінгу або друку реквізитів у відділенні банку).
MasterCard Corporate 
Сімейство корпоративних карток MasterCard призначається для компаній, що надають співробітникам можливість проводити розрахунки від імені фірми. Це можуть бути як закупки товарів, так і оплата відряджень, покриття за рахунок бюджету компанії витрат на експлуатацію службового автотранспорту. Сімейство є досить великим (віднесемо сюди також і продукти для суспільних та державних організаційно) і включає в себе такі продукти як MasterCard BusinessCard Card, MasterCard Executive BusinessCard Card, MasterCard Small Business MultiCard, Debit MasterCard BusinessCard Card, MasterCard Corporate Card, MasterCard Corporate Executive Card, MasterCard Corporate Fleet Card, MasterCard Corporate MultiCard Card, MasterCard Public Sector Travel Card, MasterCard Public Sector Purchasing Card, MasterCard Public Sector Fleet Card, MasterCard Public Sector MultiCard Card, MasterCard Government Travel Card, MasterCard Government Purchasing Card, MasterCard Government Fleet Card, MasterCard Government Integrated Card.
MasterCard Workplace Solutions 
Дане сімейство продуктів покликане забезпечити співробітників корпоративних клієнтів банка коштами, що призначені для оплати "соцпакету", для чого випускаються картки MasterCard Payroll Card, MasterCard Incentive Card, MasterCard Flex Benefit Card, MasterCard Relocation Card, MasterCard Travel per Diem Card, MasterCard Meeting Card, MasterCard Project Card, MasterCard Supply Chain Incentive Card.
OneSMART 
Програма, що об'єднує передові можливості смарткарт-технології. Програма передбачає (в перспективі) введення на одному чипові картки всього спектру електронних додатків: функції кредитної та дебетної карток, електронного гаманця, цифрового посвідчення особи, дисконтні програми, програми лояльності, електронні квитки і персональні сховища даних.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]