Ардагаст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ардага́ст I, Ардагост [1] або Радогост (грец. Άρνταγκαστ, *545 р. - †602 р.) — князь і полководець Антського союзу, об’єднав слов'янські племена, що мешкали на теренах сучасної України.

Відомості про Ардагаста містяться в працях візантійських істориків Феофілакта Сімокатти, Менандра Протектора та Феофана (ці згадки початку VIII століття розповідають про події кінця VI століття). Воював з Візантією в союзі з аварами та іншим антським правителем — рексом (князем) Мусокієм.

583 року здійснив вдалий похід у Візантію, під час якого дійшов майже до Константинополя. На зворотному шляху війська Ардагаста були розбиті під Адріанополем візантійським полководцем Коментіолою.

Протягом 592-593 рр. з перемінним успіхом вів воєнні дії на Дунаї. Востаннє згаданий 593 року, коли його загін був розгромлений військом стратига Пріска, а сам Ардагаст ледь врятувався втечею.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж ; Нью-Йорк : Молоде життя ; Львів ; Київ : Глобус, 1955—2003. У 2-му виданні — т. 11, с. 34

Джерела[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Попередник
Мезамир
Келагаст
Slavic fibula Crypta Balbi.jpg Князь Антів
583-593
разом з братом
Slavic fibula Crypta Balbi.jpg Наступник
Ардагаст II