Мезамир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Мезами́р, Мезимир[1] (грец. Μεζαμηρος, Μέζαμιρ, Межемир) — князь антів, жив у VI ст., провадив війни з аварами. Представник знаті Антського союзу, посол, згаданий візантійським автором Менандром у зв'язку з аварсько-антським протистоянням в 560-х — 580-х рр.

У Менандра-Візантійця є повідомлення про те, що коли авари стали чинити набіги на антів, то ті відправили до них послом Мезамира, сина Ідаризія, брата Келагаста. Просили вони викупити з неволі деяких полонених з свого народу. Посланець Мезамир виявився хвальком, який роздратував аварів своєю промовою. Тоді наближений аварського кагана намовив свого володаря вбити посла Мезамира, а також продовжити напади на антів. Отак авари, переконані цими словами, знехтували повагою до чину посольського і вбили Мезамира. З того часу авари ще більше стали плюндрувати землю антів, грабувати та поневолювати її мешканців. І це єдине свідчення про цю людину у творах візантійських авторів. У ньому прямо не сказано про те, що був Мезамир князем або провадив війни з аварами.

Примітки[ред.ред. код]

  1. стор. 34, том 11, «Енциклопедія українознавства» / Гол. ред. В. Кубійович. — м. Париж, Нью-Йорк: вид. «Молоде життя»-«НТШ»; 2003 р. ISBN 5-7707-4048-5

Джерела[ред.ред. код]

Попередник
Ідарізій
Slavic fibula Crypta Balbi.jpg Князь Антів
580-609
разом з братом
Slavic fibula Crypta Balbi.jpg Наступник
Мусокій
Ардагаст I