Астрогеологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Кратер Данилової на Венері

Астрогеологія (планетна геологія або геологія планет, екзогеологія) — планетологічна дисципліна, що вивчає геологію небесних тіл, таких як планети та їхні супутники, астероїди, комети та метеорити.[1][2] Попри те, що префікс гео- вказує на відношення науки до Землі, ця назва закріпилася історично і є зручною через свою зрозумілість. Вивчення гірських порід взагалі розпочалося з їхнього вивчення на Землі і через подібність методів, які для цього застосовуються, астрогеологія тісно пов'язана із геологією у вузькому сенсі.

Великий внесок у розвиток астрогеології зробив відомий американський астроном Юджин Шумейкер, найбільше він займався вивченням кратерів, астероїдів, комет, а також Місяця.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. What is planetary geology?. James F. Bell III (Cornell University), Bruce A. Campbell (Smithsonian Institution), Mark S. Robinson (U.S. Geological Survey). Процитовано 6 October 2015. (англ.)
  2. GEOL212: Planetary Geology Fall 2015. University of Maryland Department of Geology. Процитовано 6 October 2015. (англ.)

Джерела[ред.ред. код]