Багаулла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Багаулла
Bahaullah from miller.jpg
Ім'я при народженні: Хусейн-Алі-і-Нурі
Релігія: іслам
Течія: шиїти
Новий релігійний рух: бахаїзм
Дата народження: 12 листопада 1817(1817-11-12)
Місце народження: Fath Ali Shah Flag.svg Тегеран, Персія (тепер Іран)
Дата смерті: 29 травня 1892(1892-05-29) (74 роки)
Місце смерті: Ottoman flag.svg Акко, Османська імперія, (тепер Ізраїль
Країна: Іран Каджарів
Основні інтереси: засновник бахаїзму
CMNS: Багаулла на Вікісховищі

Бахаулла́ (араб. بهاء الله‎ — «Слава Аллаха») (12 листопада 1817 - 29 травня 1892), справжнє ім'я мірза Хусейн-Алі-і-Нурі (перс. میرزا حسین علی‎) — засновник Віри Бахаї. На думку прихильників — Богоявлення для нашого часу.

Біографія[ред.ред. код]

Паспорт Багаулли, датований січнем 1853 р.

Народився в Персії (в даний час Іран), в Тегерані. В 1844 році одним з перших став послідовником Бабізму, проголошеного сіїдом Алі-Мухаммадом, що прийняв титул «Баб» (араб «Брама»). В 1852 році, перебуваючи в ув'язненні у в'язниці Сіях-Чаль («Чорна яма») за приналежність до баби, отримав Божественне одкровення. В 1863 році, перебуваючи на засланні біля міста Багдад (Ірак), оголосив, що є тією самою особою, про яку пророкував Баб — «Тим, Кого явить Бог». Владою Оттоманської імперії був засланий в Стамбул, (у той час столиця імперії), через чотири місяці — в Адріанополь (сучасний Едірне), де пробув п'ять років, а потім, в 1868 році, засуджений до довічного ув'язнення в місті-в'язниці Акко (Палестина, територія сучасного Ізраїлю).

Вчив, що всі Пророки і Посланці Божі послані на Землю єдиним Богом для поступового навчання людства з метою встановлення «Царства Божого на землі» (концепція прогресивного Одкровення). Стверджував, що Царство Боже («Найбільший світ») буде встановлено протягом цієї епохи Божественного одкровення. Були виявлені Писання, що відносяться практично до всіх питань повсякденного життя та проблем управління сучасною цивілізацією. Крім того, в його творах висвітлено багато богословських питань — природа душі і життя після смерті, пророцтва і алегорії Біблії і Корану, сенс життя і доля людства, і т.д.

Основні твори: Кітаб-і-Агдас («Найсвятіша Книга», основна праця, в який включені сучасні релігійно-духовні закони), Кітаб-і-Іган («Книга безсумнівності», богословський трактат, що роз'яснює символізм Біблії та Корану), «Потаємні Слова» (духовні настанови, сформульовані у вигляді коротких віршів), ряд листів та звернень, виданих в збірниках «Гранули з Писання Багаулли» і «Скрижалі Багаулли, що сталися після Кітаб-і-Агдас».

Посилання[ред.ред. код]


Іран Це незавершена стаття про особу Ірану.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Герб Ірану Це незавершена стаття з історії Ірану.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.