Бази даних ендшпілю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Типовий інтерфейс для використання баз даних едншпілю. Для кожного ходу білих таблиці показують число ходів до виграшу. Походивши Kc6 чи Фa6+, вони виграють за 5 ходів, отже, це оптимальні ходи.

Бази даних або таблиці ендшпілю — це занесена в комп'ютер база даних усіх шахових позицій у межах певних ендшпілів. Ці таблиці показують теоретичну оцінку кожної позиції (виграш, програш чи нічия) та скільки ходів потрібно для досягнення результату з ідеальною грою. Таким чином, ендшпільні таблиці зажди показують оптимальні ходи як для білих, так і для чорних.

Таблиці генеруються, використовуючи ретроградний аналіз, спрямований від мату чи пату. Ендшпільні таблиці мають оцінку для кожної позиції із сімома чи менше фігурами (включаючи двох королів). Результатом цього є вдосконалення розуміння ендшпілів сучасними шахістами. Деякі позиції, де люди бачили нічию виявлялися виграшними: ендшпільні бази даних можуть показати мат у 100 ходів чи навіть більше. Таблиці ендшпілів набагато полегшили вивчення ендшпілю. Вони є потужним інструментом, який дає змогу шахістам вивчати найскладніші ендшпілі.