Богомолиця (Marvel Comics)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Богомолиця
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют «The Avengers» #112 (червень 1973)
Автор(и) Стівен Енглхарт
Дон Гек
Характеристики
Позиція добро
Вид інопланетянка
Місце народження Хюе
Громадянство В'єтнам
Актор Пом Клементьєв
Команди й організації
Вартові галактики

Богомолиця (англ. Mantis) — супергероїня з коміксів американського видавництва Marvel Comics. Вона є колишнім учасником команди Месників. Богомолиця зайняла 99 місце в списку «100 найсексуальніших жінок в коміксах»[1].

Богомолиця дебютувала в Кіневсесвіту Marvel у фільмі «Вартові Галактики. Частина 2», у виконанні Пом Клементьєв.[2][3].

Історія публікацій[ред. | ред. код]

Богомолиця дебютувала в The Avengers #112 (Червень, 1973) від сценариста Стіва Енглхарта і художника Дона Гека. Надалі персонаж з'явився (з дещо зміненими ім'ям і формою) в коміксах інших видавництв, побувавши в продуктах Marvel, DC, Eclipse і Image, перш ніж повернутися назад до Marvel[4].

Біографія[ред. | ред. код]

Marvel: походження[ред. | ред. код]

Будучи наполовину в'єтнамкою і наполовину німкенею, Богомолиця народилася в місті Хюе, В'єтнам, в сім'ї Густава і Лау Брандт. У дитинстві, батько залишив її у В'єтнамі, в Храмі інопланетних істот, відомих як Священики Пама, які становили культ, заснований представниками раси Крии. Вони вірили в те, що вона може стати «Небесної Мадонною», легендарним істотою, яка має народити від найстарішого Котати на Землі Небесного Месію, який вважався у них «найважливішим істотою у всесвіті». Виховання в Храмі наклало незгладимий відбиток на особистість дівчини: зокрема, вона стала думати і говорити про себе в третій особі, що є поширеною практикою в багатьох східних релігійно-філософських течіях.

Навчивши дівчину багатьох східних єдиноборств, наставники відправили її жити серед людей, запровадивши в пам'ять Богомолиця неправдиву інформацію про те, що вона — сирота з Хошиміну. Вона стала барменшею-повією у в'єтнамському барі, де зустріла Мечника. Богомолиця допомогла йому повернути самоповагу і встати на шлях виправлення, після чого послідувала за ним і разом вони приєдналися до Месникам. Ставши союзником найбільших супергероїв Землі, Богомолиця вперше проявила себе, коли вбила Бога Лева[5].

Разом з Месниками Богомолиця пережила безліч пригод. Вона протистояла оригінального складу Зодіаку і з'ясувала, що людина, що носив ім'я Ваги був її батьком. Вона зустріла Зоряного сталкера,[6] билася з Таносом,[7] Кло і Соларром,[8] Нукло,[9] а потім, пліч-о-пліч з Месниками, Фантастичною четвіркою та Нелюдьми вступила в бій з Альтроном на весіллі Ртуті і Кристал[10].

Згодом Богомолиця почала відчувати романтичний потяг до Вижену і, незважаючи на відмову з його боку, продовжила нехтувати почуттями Мечника. Разом з Багряної Відьмою і Агатою Harkness вона була викрадена Кангом. Потім Мантиса стала свідком смерті Мечника і лише тоді усвідомила його прихильність[11]. Після похорону Мечника вона вступила в бій з титанічною трійкою[12]. Незабаром вона дізналася про витоки війни між Крии і Скруллами, Котати і Священиків Пама[13]. Через деякий час Богомолиця офіційно приєдналася до Месникам та, як виявилося, насправді була Небесної Мадонною. Після її весілля з найстарішим представником Котари, Богомолиця перетворилася в істоту, що складається з чистої енергії, і покинула Землю[14].

DC Comics: Віллоу[ред. | ред. код]

Після відходу з Marvel Comics, сценарист Стів Энглхарт продовжив історію Богомолиця в коміксах трьох інших видавництв, перш ніж повернутися назад в Marvel[15].

У коміксі DC Justice League of America #142 вона носила ім'я Віллоу. На питання звідки вона родом Віллоу відповіла: «Вона прийшла з того місця, яке не має називати, щоб дістатися до місця, про яке ніхто не повинен знати». Після двох випусків серії у неї почалися пологи.

Eclipse: Лорелея[ред. | ред. код]

У коміксі Eclipse Scorpio Rose #2 персонаж був перейменований в Лорелею. На момент подій випуску, Богомолиця народила сина.

Відновлення історії в Marvel[ред. | ред. код]

Після того, як вона народила свого сина Секвоя, Богомолиця прийняла ім'я Менді Целестин і протягом року прожила в Виллимантике, штат Коннектикут, перш ніж передати дитину людям свого батька і відправитися в космічні мандри з Срібним Серфером[16]. Разом з ним вона боролася проти Старійшин Всесвіту. З часом Серфер закохався в неї. Тим не менш, Богомолиця, чия шкіра набула зелений відтінок, у той час як сама дівчина отримала нові здібності, що дозволили їй дихати у відкритому космосі, як побічний ефект вагітності, з часом стала тужити по колишньому життю і своїй дитині. Згодом Богомолиця вважалася загиблою при вибуху, проте їй вдалося вижити. Вона розділилася на кілька версій самої себе, кожна з яких втілювала різні риси її характеру, які більше не могли спільно існувати в її свідомості.

Фрагменти прибули на Землю і одна з версій Богомолиця приєдналася до Месникам Західного узбережжя, в той час як частина її спогадів стерлася. Після зустрічі з тимчасово воскреслим Мечником, Богомолиця виявила, що її психіка була зруйнована і вирішила відправитися на пошуки своїх версій, щоб відновити пам'ять. Вона вирушила в Нью-Йорк, де зустрілася з Фантастичною четвіркою, з якою вона боролася пліч-о-пліч під час сюжетної лінії Inferno[17]. Канг, не знає про втрату спогадів Богомолиця переслідував її, рухомий бажанням використовувати дівчину проти Дрімаючого Целестиала. У той же час на Землю повернувся Срібний Серфер[18]. З допомогою Котати Богомолиця вдалося перемогти Канга, після чого вона покинула своє тіло і возз'єдналася з Котати, щоб виховати свого сина[19].

Не рахуючи спогадів Срібного Серфера, Богомолиця не з'являлася на сторінках коміксів аж до кросовера The Crossing. У цьому сюжеті Богомолиця була представлена як озлоблена наречена Канга Завойовника, одержима думкою вбивства Месників. Вона зненавиділа свого батька і Котати, вважаючи, що ті використовували і «осквернили».

Оскільки сюжетна лінія виявилася неоднозначною, в обмеженій серії Avengers Forever сценарист Курт Бузиек переосмислив образ Богомолиця.

У Avengers: Celestial Quest Богомолиця нарешті повернулася на Землю і возз'єдналася з рештою частинами її особистості, в той час як деякі з них були вбиті клоном Таноса. Потім вона відправилася в космос разом з Месниками, щоб не дати Таносу вбити її сина. Під час подорожі вона намагалася зблизитися з Виженом, але незабаром відмовився від цієї ідеї, дізнавшись, що той, як і раніше, любить свою колишню дружину Багряну Відьму. У якості ілюзії Богомолиця з'явилася в сюжетній лінії Avengers Disassembled.

Богомолиця з'явилася в мінісерії Annihilation Conquest: Star-Lord, де стала бранцем Крии, але потім була звільнена Пітером Квиллом, також відомим як Зоряний Лорд[20].

Після знищення Альтрона і Фаланги Богомолиця приєдналася до Вартових Галактики[21]. Вона взяла на себе роль психолога команди, використовуючи свої ментальні здібності, щоб стримувати емоційних товаришів[21].

Під час Secret Invasion було виявлено, що Зоряний Лорд використовував здібності Богомолиця, щоб змусити деяких членів Вартових Галактики приєднатися до команди проти їх волі. Підслухавши розмову Квилла і Богомолиця, Дракс розповів про їх обмані іншим. Це спонукало більшу частину команди піти. Реактивний Єнот підвищив її до польового командира[22].

Згодом Богомолиця, мабуть, була вбита Магусом, який передбачав, що вона спробує використати свої здібності проти нього[23]. Тим не менш, вона вижила разом зі своїми товаришами Филой-Велл, Космо, Гаморой і Майором Перемогою, але потрапила в полон до Магусу[24]. Потім вона приєдналася до іншої команди Вартою, кажучи Місячним дракону, що Філа-Велл була вбита Таносом.

Пізніше Богомолиця врятувала Пітера Квилла від спартанських вояків та, незважаючи на небажання приєднатися до його нової команди, допомогла йому вистежити джерело «тимчасових землетрусів», які переслідували його після подій Age of Ultron[25].

Сили і здібності[ред. | ред. код]

Навчившись у Священиків Пама, Богомолиця стала майстром бойових мистецтв, будучи в змозі перемогти в ближньому бою таких досвідчених супротивників як Капітан Америка[26]. Також вона може інстинктивно відчувати слабкі місця противника, впливаючи на його больові точки, що дозволяє їй перемогти таких могутніх істот як Громовержець Тор[26][27]. Єдині одиночні поєдинки, в яких вона програла, були проти Місячного дракона[28] та її батька на прізвисько Ваги.

Богомолиця досягла великих успіхів в медитації, в результаті чого вона отримала контроль над своїм тілом, включаючи вегетативні функції, такі як серцебиття, кровообіг, дихання, а також усвідомлення болю, дозволяючи їй швидше залікувати свої рани за допомогою сили волі, і отримала майже надлюдські рефлекси і реакцію. Крім цього, Богомолиця має емпатичної силою, яка дозволяє їй відчувати емоції інших істот.

Богомолиця придбала додаткові здібності в результаті спілкування з Котати. Її співпереживання дозволило їй спілкуватися з подібними рослинам Котати і рослинністю. Для того, щоб подорожувати в просторі, Богомолиця могла відокремлювати свою астральну сутність від фізичної, завдяки чому вона в змозі подорожувати на міжпланетні відстані. Крім того, Богомолиця може відправити свою астральну форму в ті місця, де є рослинність. Вона володіє підвищеною міцністю, а також захистом від психічних і метафізичних атак. Крім того, Богомолиця має здатність контролювати навколишнє її рослинність. Також вона може контролювати рослинність поблизу.

Під час її протистояння з могутнім клоном Таноса, Богомолиця продемонструвала надлюдську силу, а також здатність проектувати потужну енергію, однак після цього випадку вона не використовувала дані сили[29].

Протягом всієї серії Annihilation Conquest: Star-Lord, було показано, що вона має здатність передбачення. Джерело цих сил невідомий. Інші здібності, проявлені або згадані в серії — пірокінез, ментатный тренінг і невидимість перед Фалангою.

Альтернативні версії[ред. | ред. код]

Heroes Reborn[ред. | ред. код]

В реальності Heroes Reborn Богомолиця була коханою Канга Завойовника. Він вирушив на бій проти Месників, щоб довести Богомолиця свою любов. Незабаром після того, як Канг був убитий Локі, Богомолиця зізналася, що відчуває до нього почуття, після чого також загинула від руки Локі[30].

House of M[ред. | ред. код]

У цій реальності Богомолиця є членом злочинної організації Драконів Шан-Чі, разом з Мечником, Зараном і Мачете. Вона була заарештована незабаром після того, як Дракони опинилися в пастці вбивць Кингпина. Богомолиця і Шан-Чи залишилися єдиними вижили членами організації[31].

Поза коміксів[ред. | ред. код]

Телебачення[ред. | ред. код]

 • Богомолиця з'являється у мультсеріалі «Вартові Галактики», озвучена Дженніфер Хейл[32].

Кіно[ред. | ред. код]

 • У жовтні 2015 року Пом Клементьєв отримала роль Богомолиця у фільмі «Вартові Галактики. Частина 2»[2]. Режисер картини Джеймс Ганн підтвердив це у лютому 2016 року. За сюжетом, Богомолиця була вихована батьком Пітера Квилла, Его. Вона використовує свої здібності, щоб допомогти йому заснути під час його перебування в людській формі. Крім того, Богомолиця може відчувати емоції інших людей, при контакті з ними. Богомолиця представлена як кілька наївна дівчина, не показує образи, навіть коли Дракс називає її вихованцем Его. Тим не менш, вона встає на сторону Вартових Галактики, розуміючи, що завдяки Пітеру Его зможе пробудити свої насіння, посаджені ним на інших планетах, що призведе до знищення всесвіту. У битві проти Его, Богомолиця присипляє його, вигравши достатньо часу, щоб Грут зміг встановити бомбу. Зрештою, вона приєднується до Вартових Галактики.
 • Клементьефф повернулася до ролі Богомолиця у фільмі «Месники: Війна нескінченності». За сюжетом, на початку фільму вона зустрічає Тора. Потім, разом з Квиллом, Гаморой і бійки має летить на Знамогде, намагаючись отримати Камінь Реальності до Таноса. Однак Шалений Титан вже заволодів Каменем. Він перетворює Богомолиця в стрічки. Коли він іде з Ґаморою, вона збирається в свою звичну форму. Пізніше летить на Титан, де б'ється з Месниками, прийнявши їх за агентів Таноса. Коли все встає на свої місця, з'являється Танос і починається битва, в якій героїв з допомогою Богомолиця вдається знешкодити Таноса. Коли стає відомо, що Танос вбив Гамору, то Пітер Квилл в люті б'є Таноса. Він звільняється, і жорстоко всіх б'є, включаючи Богомолиця. Пізніше, Богомолиця, як і половина Всесвіту, загинула, перетворившись на попіл, перед цим сказавши, що щось насувається.

Відеоігри[ред. | ред. код]

 • Богомолиця є іграбельним персонажем у «Guardians of the Galaxy: The Universal Weapon».
 • Алі Хілліс озвучила Богомолиця у грі «Lego Marvel's Avengers».
 • Богомолиця з'являється як відтворюватися персонаж у грі для мобільних платформ Android і iOS «Marvel Future Fight».
 • Богомолиця є іграбельним персонажем у «Guardians of the Galaxy: Telltale series».
 • Богомолиця з'явилася в Lego Marvel Super heroes 2

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Frankenhoff, Brent (2011). Comics Buyer's Guide Presents: 100 Sexiest Women in Comics. Krause Publications. с. 61. ISBN 1-4402-2988-0. 
 2. а б Lincoln, Ross A. (29 жовтня 2015). ‘Compton’s Neil Brown Jr. Signs On For ‘Sand Castle’; Pom Klementieff Joins ‘Guardians Of The Galaxy 2’. Deadline.com. Архів оригіналу за 29 жовтня 2015. Процитовано 29 грудня 2018. 
 3. Patel, Rohan (29 січня 2017). GUARDIANS OF THE GALAXY VOL. 2 Actress Pom Klementieff Confirms Mantis Will Return For AVENGERS: INFINITY WAR. Comicbookmovie.com. Архів оригіналу за 2 лютого 2017. Процитовано 29 грудня 2018. 
 4. Comic Book Urban Legends Revealed #16! - Page 3 of 3 – Comics Should Be Good @ CBR. Comics Should Be Good @ CBR. Архів оригіналу за 10 травня 2016. 
 5. Avengers #114
 6. Avengers #120-124
 7. Avengers #125 Captain Marvel #33
 8. Avengers #126
 9. Giant-Size Avengers #1
 10. Avengers #127; Fantastic Four #150
 11. Avengers #129; Giant-Size Avengers #2
 12. Avengers #130-132; Giant-Size Avengers #3
 13. Avengers #133-135
 14. Giant-Size Avengers #4
 15. DOING COMICS THE STAINLESS STEVE ENGLEHART WAY:. angelfire.com. Архів оригіналу за 1 жовтня 2018. Процитовано 29 грудня 2018. 
 16. Silver Surfer Vol. 3 #4-5
 17. Fantastic Four 324
 18. Fantastic Four 323
 19. Fantastic Four 325
 20. Annihilation: Conquest — Starlord #1
 21. а б
  Guardians of the Galaxy #1
 22. Guardians of the Galaxy Vol. 2 #4-6
 23. Guardians of the Galaxy #19, December 2009
 24. Guardians of the Galaxy #22
 25. Guardians of the Galaxy (Vol. 3) #5 (Липень 2013)
 26. а б
  The Avengers V. I # 114
 27. The Avengers V. I # 123
 28. Fantastic Four Annual Vol. 1, #25 (Жовтень 1992)
 29. Avengers: Celestial Quest #1-8 (2001)
 30. Avengers Vol. 2 #2-8
 31. House of M: Avengers #4

Посилання[ред. | ред. код]