Бра (сир)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сир «Bra Duro»

Бра (італ. Bra) — італійський напівтвердий сир з коров'ячого молока, з додаванням молока кіз або овець. Назва походить від однойменного містечка, куди у середні віки сир привозили для продажу. Сир виробляють у провінції Кунео регіону П'ємонт.

Історія[ред. | ред. код]

Сир має досить давню історію. Сир виробляється принаймні з XIV сторіччя у горах та долинах провінції Кунео[1]. З 16 грудня 1982 року зона його виробництва була обмежена лише цією провінцією. З 1 липня 1996 сир отримав категорію DOP[2].

Технологія виробництва[ред. | ред. код]

Для виробництва сиру використовують частково сепароване коров'яче молоко від одного або двох доїнь, зазвичай з невеликою добавкою овечого або козячого (або і того, і іншого). Молоко попередньо нагрівають до температури 36-38 °C для м'якого різновиду майбутнього сиру («італ. Bra Tenero») або 27-32 ° С для твердого різновиду(«італ. Bra Duro»), а потім додають сичужний фермент для згортання. Після цього сирну масу двічі подрібнюють, розкладають по циліндричним формам, пресують та солять. Зазвичай сир двічі солять сухим способом, але іноді засолюють у розсолі. М'який сир «італ. tenero» витримують не менше 45 днів, та споживають, коли він ще не встиг затвердіти; більш зрілу, тверду версію «італ. duro» витримують не менше 6 місяців.

Характеристика сиру[ред. | ред. код]

М'який Бра має солодкуватий, помірно гострий смак, колір білий або жовтуватий. Твердий сир відрізняється більш гострим смаком та більш щільною структурою з нечисленними та невеликими дірочками, колір сиру — темно-жовтий. Голови сиру мають до 40 см у діаметрі та 7 - 9 см у висоту, вага — до 8 кг. Жирність сиру — близько 32 %[2].

Вживання[ред. | ред. код]

Бра вживають як самостійну страву. Також використовують для приготування соусу песто, та у подрібненому вигляді при приготуванні різноманітних страв.

Примітки[ред. | ред. код]