Бріонська угода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Югославські війни
Десятиденна війна
Бріонська угода
Сторони угоди
Flag of SR Slovenia.svg Slovinsko
Flag of SR Croatia.svg Хорватія
СФРЮ С.Ф.Р.Ю.
Міжнародні посередники

Європейські спільноти
Europe

Бріонська угода (також - Бріонська декларація; словен. Brionska deklaracija, хорв. Brijunska deklaracija) — угода, яка була підписана 7 липня 1991 року на островах Бріуни представниками Словенії, Хорватії і С.Ф.Р.Ю за посередництва Європейського Союзу. За цим документом Югославська народна армія припиняла бойові дії на території Словенії, тим самим припиняючи Десятиденну війну. Словенія і Хорватія зобов'язалися на 3 місяці зупинити вступ у силу декларацій про незалежність від Югославії (вони були оголошені 25 червня того ж року).

Останні бойові частини Ю.Н.А. були виведені зі Словенії 26 жовтня 1991 року.

Учасники перемовин[ред.ред. код]

Делегація Євросоюзу складалася з міністрів закордонних справ 3 країн: Ганса ван ден Брука (Нідерланди), Жака Поса (Люксембург) та Жоао де Деуша Пінейра (Португалія).

Югославська делегація складалася з Президента Федеративного Уряду Анте Марковича, міністра внутрішніх справ Петра Грачанина, міністра закордонних справ Будимира Лончара, віце-адмірала Станіслава Бровета, помічника міністра оборони, та членів Президії С.Ф.Р.Ю., без представників Воєводини та Косова і Метохії, але разом з Президентом Президії Бориславом Йовичем.

Словенія була представлена Президентом Міланом Кучаном, прем'єр-міністром Алоїзом Петерле, міністром закордонних справ Димитрієм Рупелем, представником Словенії у Президії С.Ф.Р.Ю. Янезом Дрновшеком і Президентом Національної Асамблеї Словенії Франце Бучаром.

Хорватія була представлена її Президентом Франьо Туджманом.

Посилання[ред.ред. код]