Верховний суд Канади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будівля суду

Верховний суд Канади (англ. Supreme Court of Canada, фр. Cour suprême du Canada) — вищий суд Канади, розташований у федеральній столиці Оттаві. Він є останньою інстанцією оскарження для всіх сторін у цивільних, кримінальних або адміністративних справах.

Суд складається з дев'яти суддів, які офіційно призначені генерал-губернатором за порадою Кабінету міністрів. Суд засідає у будівлі, спорудженій в дусі ар-деко за задумом архітектора Ернеста Кормьє в (будинок №301 по Веллінгтон-стріт).

Якщо одностайність не потрібна, то рішення приймається більшістю голосів. Щорічно суд розглядає від 40 до 75 апеляцій на юридичні рішення провінційних, територіальних і федеральних судів. Рішення, винесені судом, остаточними і не можуть бути оскаржені в апеляційному порядку.

У приватному праві в його підсудність включається цивільне право провінції Квебек і загальне право інших провінцій і територій. Коли він займається цивільно-правовими справами Квебека, до підготовки обов'язково залучаються троє суддів з Квебека, але вони не мають вирішального голосу під час наради суддів.

Посилання[ред. | ред. код]