Весілля в Малинівці (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Весілля в Малинівці
Свадьба в Малиновке
Жанр Музична комедія
Режисер Андрій Тутишкін
Сценарист Леонід Юхвід
У головних
ролях
Володимир Самойлов
Михайло Пуговкін
Андрій Абрикосов
Михайло Водяний
Оператор В'ячеслав Фастович
Композитор Борис Александров
Художник Семен Малкін
Кінокомпанія «Ленфільм»
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік  1967
IMDb: ID 0062323

«Весілля в Малинівці» — радянська музична комедія, екранізація однойменної оперети Бориса Александрова, увійшла до золотого надбання радянського кінематографу. Фільм знято російською мовою, фактично відображає театралізовану радянську інтерпретацію типового села епохи боротьби за "народне визволення" і радянську владу у 1917–1923 рр. на півдні України і Наддніпрянщині, відбиває типову для даного регіону архітектуру, театралізовану радянську інтерпретацію побуту, одягу, народніх пісень, манер та звичаїв.

Дія[ред.ред. код]

Період Громадянської війни, 1919 рік. В українському селі Малинівці на півдні України всі чекають весілля чабана Андрія з Яринкою, дочкою вдови революціонера місцевого походження, якого заслано до Сибіру ще за царя. Але на село нападає банда місцевого самопроголошеного отамана Грицияна Таврійського. Яринка припадає до вподоби отаману й він погрозами намагається добитися від неї згоди на весілля. Злякана Яринка тікає до лісу, де засів невеликий загін червоної кінноти з частин Григорія Котовського, який здійснює розвідку. Ярина просить про допомогу й командир загону Назар Дума розробляє план, як знищити чисельно більшого противника. Для цього Ярині потрібно згодитися на весілля з отаманом. Коли всі бандити добряче переп'ються на цьому бенкеті, їх можна бути легко розбити. Отаман Грициян чекає на посланця від барона Врангеля, то ж на весіллі з'являється Назар в постаті блискучого білого офіцера. В певну мить він дає умовний сигнал своїм бійцям, але допомога запізнюється, і Назар вимушений битися зі своїм ворогом сам на сам.

У ролях[ред.ред. код]

дід Ничипір, один з персонажів фільму

Знімальна група[ред.ред. код]

Технічні дані[ред.ред. код]

  • Кольоровий
  • Широкоформатний
  • оригінал — звуковий, моно; сучасний ремастеринг — 6-канальный Dolby AC3

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • У масових фільмуваннях задіяно практично всіх жителів Малинівки.
  • Михайло Пуговкін трохи не став жертвою залаштункових ігор у знімальній групі і взагалі міг не потрапити в картину. Режисер бачив у ролі Яшки-артиллериста лише його, але асистентка протягом кількох місяців говорила Тутишкіну, що «не може знайти Пуговкіна», бо в неї був свій кандидат. Режисер подзвонив Пуговкіну сам, і питання було розв'язано.
  • Пуговкін вивчав танець «В ту степ» (тобто тустеп, англ. two-step, від two — два і step — крок) півтора місяця, тому що, на думку балетмейстера Галини Олександрівни Шаховської, йому не вистачало куражу. В подальшому танець став гордістю М. І. Пуговкіна. Сам бальний танець з'явився у США на початку 20-х років. Мода на нього захопила Європу в тих таки 20-х роках, тобто персонаж Пуговкіна Яшка-артиллерист ще нічого не міг знати про цей танець.
  • 13 лютого 2011 року на каналі «HD Кіно» відбулась прем'єра оцифрованного фільму.

Примітки[ред.ред. код]

  1. В. Н. Миславский Харьков и кино. Фильмо-биографический справочник. — Харьков : Торсинг, 2004. — 285 с. — 1 500 прим. — ISBN 966-670-326-2.
  2. Журнал «Интервью», № 9, 2008, изд. «Креатив Медиа»

Посилання[ред.ред. код]