Винос керма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Винос керма кований алюмінієвий

Винос керма — частина велосипеда, що з'єднує горизонтальну трубку керма з вертикальним рульовим штирем (часто зі штоком вилки).

Нерегульований винос може бути приварений до рульового штиря або кріпитися до нього болтами. Регульований винос — це складний пристрій, який пригвинчують до штиря, що дозволяє регулювати висоту і кут нахилу виносу. Виноси керма на різьбову і нерізьбову кермові колонки мають різну форму.

Сучасний винос під діаметр 35 мм
Фрезерований винос для BMX
Фрезерований винос для BMX

Виноси поділяються на одноболтові (наприклад, Truvativ xr), двоболтові і чотириболтові (за кількістю болтів, що кріплять кермо), а також за діаметром керма у місці кріплення.

Основні стандарти діаметрів керма:[ред. | ред. код]

  • 22.2 мм — використовується для сталевого керма ВМХ
  • 25.4 мм — в основному використовується на дорожних велосипедах та недорогих гірських байках
  • 31.8 мм — розповсюджений на гірських, шосейних велосипедах
  • 35 мм — використовується на сучасних екстремальних гірських велосипедах

Матеріал[ред. | ред. код]

Виноса виготовляють з алюмінієвих сплавів, сталі та карбонового волокна. Високоякісні виноси виготовляють з холоднокованих алюмінієвих сплавів. Також поширені фрезеровані, які хоч і важкі, але найміцніші.

Довжина[ред. | ред. код]

Довжина виноса — одна з характеристик геометрії рами велосипеда, що впливає на посадку велосипедиста та керованість байка. Вимірюється як відстань від центру рульової колонки до центру кріплення керма.

Чим довше винос, тим більше горизонтальна посадка у велосипедиста, що особливо зручно при тривалих поїздках. Довгий винос робить повороти важчими і менш передбачуваними. В той же час, забеспечується стабільність велосипеда, покращується аеродинаміка, що важливо на довгих дистанціях..

Більш короткий винос покращує маневреність і рухливість. Повертати кермо зручніше, адже воно ближче до тіла велосипедиста і осі рульової колонки. Короткі виноси використовуються найчастіше для велосипедів екстрім дисциплін: даунхілу, MTB, BMX та Dirt.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Николаевский магазин велосипедов - 'Спортэк'. www.sportek.in.ua. Архів оригіналу за 5 жовтня 2021. Процитовано 5 жовтня 2021.