Винос керма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Винос керма

Винос керма — частина велосипеда, що з'єднує горизонтальну трубку керма з вертикальним рульовим штирем (часто зі штоком вилки).

Нерегульований винос може бути приварений до рульового штиря або кріпитися до нього болтами. Регульований винос — це складний пристрій, який пригвинчують до штиря, що дозволяє регулювати висоту і кут нахилу виносу. Виноси керма на різьбову і нерізьбову кермові колонки мають різну форму.

Виноси поділяються на одноболтові (наприклад, Truvativ xr), двоболтові і чотириболтові (за кількістю болтів, що кріплять кермо), а також за діаметром керма у місці кріплення — 25,4 мм (колишній стандарт) і 31,8 мм («оверсайз», популярний нині).

У багатьох велосипедів виносу керма немає, і горизонтальна труба керма безпосередньо приєднується до кермового штиря або ж винесення з кермом становить один нерозбірний компонент.

Матеріал[ред. | ред. код]

Високоякісні виноси виготовляють з холоднокованих алюмінієвих сплавів. Поширені виноси, фрезеровані з алюмінієвих виливків; також як матеріал використовують сталь та карбонове волокно.

Довжина[ред. | ред. код]

Довжину виносу заміряють від центру клеми керма, уздовж виносу, до центру штока вилки. Вона підбирається індивідуально на велосипеді, має бути узгоджена із ростом велосипедиста і звичайно становить 80-120 мм[1]. Довжина виносу впливає на управління, коротший винос забезпечує більшу маневреність велосипеда, довший — зменшує виляння.

Примітки[ред. | ред. код]