Верменич Володимир Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Верменич Володимир Миколайович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 3 серпня 1925(1925-08-03)
Місце народження Глобинський район, Кременчуцька округа, Українська СРР, СРСР
Дата смерті 11 грудня 1986(1986-12-11) (61 рік)
Місце смерті Київ, Українська РСР, СРСР
Поховання Байкове кладовище
Громадянство СРСР
Професії диригент, композитор, музичний педагог
Освіта Національна музична академія України імені П. І. Чайковського
Нагороди
Заслужений діяч мистецтв України

Володи́мир Микола́йович Верме́нич (3 серпня 1925, с. Бориси, Полтавська область — 11 грудня 1986, Київ) — український композитор, хоровий диригент, педагог.

Життєпис[ред. | ред. код]

1934 року сім'я переїхала до Горлівки, потім до міста Сорокине. В евакуації на Уралі спочатку працював на військовому заводі, потім вступив до музичного училища. Його здібності помітили під час призову до армії і направили у музичну команду. У 1943 році написав першу пісню, яку зважився показати іншим.  По війні закінчує музичне училище в Луганську.

Закінчив Київську консерваторію по класу хорового диригування (1954) і по класу композиції М. Дремлюги (1970). Викладач співу і керівник хорів у школах Києва (1952—1960), Київського педагогічного інституту (1963—1965). 3аслужений діяч мистецтв УРСР (1976). Член СКУ.

Твори[ред. | ред. код]

  • Кантата «Пісня про Буревісника» (за М. Горьким, 1970),
  • Хори — «Дніпро-Славутич» (сл. І. Неходи), «Клятва батькам» (сл. Л. Татаренка), «Світанок» (сл. Арсена Каспрука) та ін.;
  • Пісні — «Чорнобривці» (сл. Миколи Сингаївського), «Іду я росами» (сл. О. Богачука), «Зіронька донецька» (сл. М. Чернявського), «Я мрію про море» (сл. Володимира Сосюри), «Ти снишся мені, мамо» (сл. Віталія Коротича), «Польова царівна» (сл. Миколи Сома), «На калині мене мати колихала», «Підкручу я чорнії вуса» (обидві на сл. Андрія М'ястківського) та інші; «Спогад» («Цо кому до тего») сл. Ліни Костенко)
  • Пісні для дітей

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]